CNN Prima News transport zvířat

transport zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „transport zvířat“

Australský exportér vyveze tisíce ovcí na Blízký východ – navzdory zákazu

V Západní Austrálii se na konci května nakazilo dvacet jedna členů posádky exportní lodi Al Kuwait nemocí COVID-19. Kvůli tomu zůstalo více než padesát tisíc ovcí v přístavu Fremantle. Od 1. června platí zákaz vyvážet živá zvířata na Blízký východ. Přesto exportní společnost navzdory zákazu část zvířat v hodnotě téměř dvou set milionů korun ve středu nalodí.

BLOG: Cesta na smrt horší než smrt samotná

Videa z jatek nejsou nic pěkného ke koukání. Ani z těch „moderních a lepších“ tady v Česku. Většina, zejména těch, kteří maso rádi jí, se na ně vůbec dívat nechce, protože tak nějak tuší, že by jim možná to maso pak hořklo v ústech. Málokdo si ale uvědomuje, že zabití na jatkách je jakousi tečkou za utrpením, které zvířata podstupují, než se tam vůbec dostanou.

Další důvod, proč nepodporovat transporty živých zvířat? Uvízla spolu s řidiči na hranicích, museli pomoci policisté

Bezpečnostní opatření, která zahrnují kontroly na hranicích, způsobily mnohakilometrové fronty a někde řidiči strávili čekáním v kolonách i necelých třicet hodin. Největší problémy nastaly na hranicích s Polskem. Státní veterinární správa ČR (SVS ČR) proto vyzvala organizátory přepravy, aby se zaměřili na jiné přechody. Kvůli kolonám u slovenských hranic museli dokonce jednomu přepravci pomáhat policisté.