CNN Prima News transport zvířat

transport zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „transport zvířat“

Po měsících na moři čeká zubožené býky porážka. Ochránci viní úřady z liknavosti

25. března 2021 09:00

Ke španělským břehům připlula druhá loď, která od poloviny prosince bloudila po Středozemním moři. Lodě Elbeik a Karim Allah měly svůj náklad, tisíce španělských býků, vyložit v libyjských a tureckých přístavech. Zdejší úřady je však odmítly vpustit z důvodu obav z nemocí. Ze stejného důvodu teď musí být býci ve Španělsku utraceni

Šest tisíc krav ztraceno na moři i s posádkou. Nový Zéland zakázal vývoz živých zvířat

3. září 2020 19:00

Novozélandské ministerstvo pro primární průmyslová odvětví dočasně pozastavilo žádosti o vývoz živých zvířat ze země. Rozhodnutí ministerstva přichází poté, co se během tajfunu na moři u Japonska ztratila nákladní loď s téměř šesti tisíci zvířat na palubě. Po zákazu vývozu živých zvířat dlouho volají ochránci zvířat.

Australský exportér vyveze tisíce ovcí na Blízký východ – navzdory zákazu

16. června 2020 10:50

V Západní Austrálii se na konci května nakazilo dvacet jedna členů posádky exportní lodi Al Kuwait nemocí COVID-19. Kvůli tomu zůstalo více než padesát tisíc ovcí v přístavu Fremantle. Od 1. června platí zákaz vyvážet živá zvířata na Blízký východ. Přesto exportní společnost navzdory zákazu část zvířat v hodnotě téměř dvou set milionů korun ve středu nalodí.

BLOG: Cesta na smrt horší než smrt samotná

29. května 2020 06:14

Videa z jatek nejsou nic pěkného ke koukání. Ani z těch „moderních a lepších“ tady v Česku. Většina, zejména těch, kteří maso rádi jí, se na ně vůbec dívat nechce, protože tak nějak tuší, že by jim možná to maso pak hořklo v ústech. Málokdo si ale uvědomuje, že zabití na jatkách je jakousi tečkou za utrpením, které zvířata podstupují, než se tam vůbec dostanou.

Další důvod, proč nepodporovat transporty živých zvířat? Uvízla spolu s řidiči na hranicích, museli pomoci policisté

24. března 2020 07:30

Bezpečnostní opatření, která zahrnují kontroly na hranicích, způsobily mnohakilometrové fronty a někde řidiči strávili čekáním v kolonách i necelých třicet hodin. Největší problémy nastaly na hranicích s Polskem. Státní veterinární správa ČR (SVS ČR) proto vyzvala organizátory přepravy, aby se zaměřili na jiné přechody. Kvůli kolonám u slovenských hranic museli dokonce jednomu přepravci pomáhat policisté.