reklama

Tragická nehoda na Kolínsku: Dva lidé zemřeli při srážce osobního a nákladního vozu

V Pňově-Předhradí na Kolínsku se v pondělí ráno srazilo nákladní auto s osobním, muž a žena z osobního vozu náraz nepřežili. Silnice z Poděbrad na Kolín byla kvůli vyšetřování nehody uzavřena, řekla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

reklama

K nehodě vyjížděli policisté krátce po sedmé hodině ráno. V obci Pňov, části Předhradí na Nymbursku, došlo na 76. kilometru silnice I/38 ke střetu osobního vozu a nákladní soupravy převážející pneumatiky. Řidič osobního vozidla podle mluvčí zřejmě přejel do protisměru, čímž způsobil srážku.

Policisté kvůli vyšetřování nehody, kterou dokumentují i prostřednictvím dronu, provoz od Poděbrad odklánějí na Sokoleč přes Klipec. Kolony se tvoří už od Osečku, dodala mluvčí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama