Nešlo o vtip. Bomba u pardubické školy byla nebezpečná. Zasahovali i pyrotechnici s robotem

Bomba v pardubické škole

Policisté nalezli v pátek u střední školy v Pardubicích nástražné výbušné zařízení. Podle vyjádření policie nešlo o pokus o vtip, předmět měl skutečně být nebezpečný. V okolí školy proběhla evakuace několika set osob, zasahovali i pyrotechnici se speciálním robotem. Kriminalisté případ vyšetřují a pátrají po původu a autorovi sestrojeného mechanismu.

V průběhu pátečního odpoledne začala ve střední škole a jejím okolí v pardubických Polabinách evakuace asi osmi set lidí. Důvodem byl nález údajné bomby. „Zhruba mezi jednou a druhou hodinou odpoledne jsme na linku 158 přijali oznámení o nálezu předmětu, který připomínal nástražný výbušný systém. Předmět byl nalezen v blízkosti Střední průmyslové školy chemické,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Nejednalo se tedy o nepovedený pokus o vtip ani o planý poplach. O vážnosti situace svědčí i následný opatrný postup pyrotechniků. Jejich zásah trval zhruba čtyři hodiny. Do akce byl nasazený i robot, kterého specialisté ovládali na dálku.

„V okolí školy byla nalezena taška s předměty, které by mohly být potenciálně nebezpečné. Bylo to v době, kdy nám končila výuka,“ uvedl k případu ředitel školy Jan Ptáček. Situaci si prý nedokáže vysvětlit.

„Pyrotechnici samotný předmět na místě ohledali, zajistili ho a převezli ke znaleckému zkoumání. Kriminalisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení,“ doplnila Janovská.

Škola se zabývá přípravou na studium některých bezpečnostních oborů jako třeba i pyrotechniky. Policie zatím nepotvrdila, zda podezřívá některého ze studentů. Více informací chce zveřejnit v dalším týdnu.

Tagy: