robot

Výpis příspěvků ke štítku „robot“

Nešlo o vtip. Bomba u pardubické školy byla nebezpečná. Zasahovali i pyrotechnici s robotem

5. listopadu 2022 19:37

Policisté nalezli v pátek u střední školy v Pardubicích nástražné výbušné zařízení. Podle vyjádření policie nešlo o pokus o vtip, předmět měl skutečně být nebezpečný. V okolí školy proběhla evakuace několika set osob, zasahovali i pyrotechnici se speciálním robotem. Kriminalisté případ vyšetřují a pátrají po původu a autorovi sestrojeného mechanismu.

Záhadný nález v Hranické propasti. Policie objevila mrtvého muže. Netuší, o koho jde

4. srpna 2022 12:03

Na hladině Hranické propasti bylo ve středu nalezeno tělo muže bez známek života. Po jeho totožnosti policie pátrá, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Tělo vytáhli z útrob propasti policejní potápěči ve spolupráci s hasiči a za asistence hranického výzkumného týmu Hranický kras, kteří na místě prováděli uplynulý týden mezinárodní výzkum.

Zemřel první kyborg na světě. Postihla ho devastující nemoc, chtěl se změnit v robota

15. června 2022 18:33

Britskému vědci Peteru Scottu-Morganovi lékaři diagnostikovali v roce 2017 velmi vzácnou a vážnou nemoc motorického neuronu. Muž se ale nechtěl se svým osudem smířit, a proto se rozhodl proměnit v kyborga, kterému budou v obstarávání životních funkcí pomáhat stroje. Za tímto cílem podstoupil sérii nebezpečných operací. Po urputném boji s nemocí nyní 64letý Brit zemřel.

Válka na Ukrajině změnila sociální síť Facebook i aplikaci WhatsApp. Jaké novinky přibyly?

30. dubna 2022 14:15

Chatovací robot, informační rozcestníky i posílený boj proti dezinformacím. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu prošla sociální síť Facebook a chatovací aplikace WhatsApp několika změnami, které mají pomoci lidem zasaženým válkou i neziskovým organizacím při organizování humanitárních aktivit. Společnost Meta, za kterou stojí Mark Zuckerberg, se více opřela do boje s dezinformacemi, podle analýz jsou ale šiřitelé proruské propagandy stále o krok napřed.

Jídlo už servírují roboti. Hotely řeší nouzi o zaměstnance, lákají na benefity

1. února 2022 12:47

Extra příplatky za služby o víkendu, vstupy do aquaparku zdarma, zvýhodněné pobyty v hotelech. To jsou jen některé ze zaměstnaneckých benefitů, kterými se hoteliéři snaží řešit nedostatek zaměstnanců. Kvůli personálním problémům nasazují i roboty, kteří servírují jídlo a pití místo lidí. Provoz hotelů od počátku pandemie komplikuje i nedostatek hostů. Zaměstnance aktuálně hledá 65 procent hoteliérů.