reklama

robot

Výpis příspěvků ke štítku „robot“

KOMENTÁŘ: Jsem robot a jdu vám vzít práci. Jak Jana Maláčová vyhlásila válku strojům

8. května 2021 07:59

Zatímco někdo může za největší problém české ekonomiky považovat třeba rozvrácené veřejné finance nebo neudržitelný penzijní systém, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se nejvíce obává digitalizace a robotizace. Zlí roboti totiž vezmou lidem práci a lidstvo se ocitne zřejmě na prahu samotného vyhlazení stroji.

Umělý kožich a vytí z přehrávače. V Japonsku zahánějí medvědy mechaničtí vlci

5. prosince 2020 22:36

Město Takikawa na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaidó se letos potýká s velmi častým výskytem medvědů. Ti se do měst vydávají shánět potravu. Jelikož pro lidi i zvířata žijící ve městě šelmy představují značné riziko, rozhodly se místní úřady zakročit. Do obydlených částí a do polí instalovaly mechanické vlky, kteří mají medvědy odhánět, píše deník The New York Times (NYT).

Robotická paže pomůže s domácími pracemi nebo sklízením ovoce na zahradě

21. června 2020 16:16

Komu by se občas nehodily tři ruce? Šikovnou hydraulickou paži, kterou lze pomocí postroje připnout k tělu a získat tak další končetinu, vyvinul tým kanadské Université de Sherbrooke společně s firmou Exonetik. V prezentačním videu dokáže pomoci se sklizní na zahradě, malováním bytu, ale taky s jeho demolicí – má totiž dostatek síly na proboření sádrokartónové příčky.

reklama