reklama

Na přejezdu v Kunovicích se srazil vlak s traktorem: Pět zraněných a zastavený provoz

Po srážce s traktorem vlak vykolejil.
Zdroj: Twitter/Richard E

Na přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku se dnes odpoledne srazil spěšný vlak s traktorem s vlečkou. Dva vozy vlaku vykolejily, pět lidí utrpělo zranění, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Způsobená škoda podle něj činí 450 000 korun, provoz na trati je nadále zastavený.

reklama

Nehoda se podle Drápala stala ve 13:17. „Na přejezdu v Kunovicích, který je zabezpečen pouze výstražnými kříži, došlo ke střetnutí traktoru se spěšným vlakem. Vlak jel z Brna do Starého Města. V důsledku střetnutí dva vozy spěšného vlaku vykolejily,“ uvedl Drápal.

Přejezd v Kunovicích je zabezpečen pouze výstražnými kříži.
Přejezd v Kunovicích je zabezpečen pouze výstražnými kříži.
Zdroj: Twitter/Richard E

Při nehodě podle něj utrpěli zranění čtyři cestující a vlakvedoucí. „Škoda na vlaku byla vyčíslena na 400 000 korun a na trati na 50 000 korun. Provoz na trati je stále přerušen. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti této mimořádné události, doplnil Drápal.

K tématu

Na místě nehody zasahovali záchranáři, hasiči i policie. „Traktor s přívěsem, malou prázdnou cisternou, vjel na železniční přejezd v momentě, kdy tudy projížděl i vlak,“ řekl ČTK policejní mluvčí Petr Jaroš. Stejně jako mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček krátce po nehodě uvedl, že podle prvotních informací utrpěli při nehodě tři lidé zranění, která by ale neměla být vážná.

Podle Řezníčka ve vlaku cestovalo zhruba 50 lidí. Většina cestujících vystoupila po nehodě z vlaku sama, hasiči pomáhali opustit soupravu pouze několika starším lidem. „Tři zranění byli odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Řidič traktoru zraněný nebyl, vlak narazil do zadní části cisterny,“ uvedl Řezníček. Hasiči po nehodě rozváželi některé cestující na nádraží. Vrácení vozů zpět na koleje by měli zajistit přivolaní drážní hasiči.

Provoz na trati číslo 340 je kvůli nehodě přerušený. Společnost Arriva vlaky, která na trati zajišťuje veřejnou dopravu, na svých webových stránkách uvedla, že v úseku mezi Uherským Hradištěm a Ostrožskou Novou Vsí na Uherskohradišťsku nasadila náhradní autobusy.

Na tuzemské železnici se v uplynulých týdnech stalo několik vážných nehod. Dva mrtvé a 24 zraněných si 7. července vyžádala čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku. O týden později narazil osobní vlak mířící z Prahy do Řečan nad Labem na kraji Českého Brodu na Kolínsku do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce. Minulou středu se na nádraží v Kdyni na Domažlicku srazil osobní vlak jedoucí z Klatov do Domažlic s diagnostickou soupravou tvořenou lokomotivou a měřicím vozem. Při události utrpělo zranění 22 lidí.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
Promiňte, školku musíme na deset dní zavřít. Jak covid paralyzoval šestičlennou rodinu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Další články
reklama
reklama