reklama

Na přejezdu v Kunovicích se srazil vlak s traktorem: Pět zraněných a zastavený provoz

Po srážce s traktorem vlak vykolejil.
Zdroj: Twitter/Richard E

Na přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku se dnes odpoledne srazil spěšný vlak s traktorem s vlečkou. Dva vozy vlaku vykolejily, pět lidí utrpělo zranění, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Způsobená škoda podle něj činí 450 000 korun, provoz na trati je nadále zastavený.

reklama

Nehoda se podle Drápala stala ve 13:17. „Na přejezdu v Kunovicích, který je zabezpečen pouze výstražnými kříži, došlo ke střetnutí traktoru se spěšným vlakem. Vlak jel z Brna do Starého Města. V důsledku střetnutí dva vozy spěšného vlaku vykolejily,“ uvedl Drápal.

Přejezd v Kunovicích je zabezpečen pouze výstražnými kříži.
Přejezd v Kunovicích je zabezpečen pouze výstražnými kříži.
Zdroj: Twitter/Richard E

Při nehodě podle něj utrpěli zranění čtyři cestující a vlakvedoucí. „Škoda na vlaku byla vyčíslena na 400 000 korun a na trati na 50 000 korun. Provoz na trati je stále přerušen. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti této mimořádné události, doplnil Drápal.

K tématu

Na místě nehody zasahovali záchranáři, hasiči i policie. „Traktor s přívěsem, malou prázdnou cisternou, vjel na železniční přejezd v momentě, kdy tudy projížděl i vlak,“ řekl ČTK policejní mluvčí Petr Jaroš. Stejně jako mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček krátce po nehodě uvedl, že podle prvotních informací utrpěli při nehodě tři lidé zranění, která by ale neměla být vážná.

Podle Řezníčka ve vlaku cestovalo zhruba 50 lidí. Většina cestujících vystoupila po nehodě z vlaku sama, hasiči pomáhali opustit soupravu pouze několika starším lidem. „Tři zranění byli odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Řidič traktoru zraněný nebyl, vlak narazil do zadní části cisterny,“ uvedl Řezníček. Hasiči po nehodě rozváželi některé cestující na nádraží. Vrácení vozů zpět na koleje by měli zajistit přivolaní drážní hasiči.

Provoz na trati číslo 340 je kvůli nehodě přerušený. Společnost Arriva vlaky, která na trati zajišťuje veřejnou dopravu, na svých webových stránkách uvedla, že v úseku mezi Uherským Hradištěm a Ostrožskou Novou Vsí na Uherskohradišťsku nasadila náhradní autobusy.

Na tuzemské železnici se v uplynulých týdnech stalo několik vážných nehod. Dva mrtvé a 24 zraněných si 7. července vyžádala čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku. O týden později narazil osobní vlak mířící z Prahy do Řečan nad Labem na kraji Českého Brodu na Kolínsku do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce. Minulou středu se na nádraží v Kdyni na Domažlicku srazil osobní vlak jedoucí z Klatov do Domažlic s diagnostickou soupravou tvořenou lokomotivou a měřicím vozem. Při události utrpělo zranění 22 lidí.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Začneme s masivním vyhodnocováním vzorků odebraných pacientům, kteří jsou pozitivní na covid, abychom odhalili nové mutace koronaviru. Oznámil to ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Mělo by k tomu dojít nejpozději od příštího týdne. Za posledních 14 dní bylo totiž podle ministra zachyceno 56 různých mutací.

Jeden nešťastný pohyb a malér byl na světě. Provod si poranil koleno, přijde o EURO?
Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama