Na Škodě Kodiaq přistál vrtulník. Automobilka zopakovala slavnou scénku z Top Gearu

Vrtulník na Škodě Kodiaq.

Škoda Kodiaq a vrtulník

Automobilka Škoda Auto se inspirovala britským pořadem Top Gear, který ji několikrát chválil. Vrcholem bylo, když v něm na střeše modelu Yeti přistál vrtulník. Nové video, tentokrát se Škodou Kodiaq, vzniklo přímo v Česku.

Když Jeremy Clarkson z britského motoristického pořadu Top Gear nechal před lety přistát na střeše jedoucí Škody Yeti malou helikoptéru, vyvolalo to senzaci. Tedy zejména v Česku. Teď se mladoboleslavská automobilka rozhodla podobné vystoupení zopakovat. Jen se zbrusu novou Škodou Kodiaq. Propagovala tím svůj nový model na českém srazu majitelů helikoptér Robinson.

Kaskadérskému kousku samozřejmě předcházela pečlivá příprava. Kodiaq dostal výztuhy zadní nápravy, aby byl podvozek po dosednutí stroje správně vyvážený a auto si pod masivní zátěží takříkajíc nesedlo na zadek. Místo střešního nosiče navíc technici Škody nasadili na střechu dřevěný panel, který vytvořil ideální přistávací plochu pro vrtulník.

Na rozdíl od Top Gearu, kde byla Škoda Yeti během přistání v pohybu, stál Kodiaq pevně na svém místě kvůli bezpečnosti všech zúčastněných. Stojící vůz navíc lépe zvládl pořádnou zátěž, vrtulník Robinson R22 váží 622 kilogramů. Pro zajímavost: Jeho cena začíná na 6,2 milionu korun, za což si lze pořídit téměř pět Kodiaqů RS.

Tagy: