Nádherné gesto. Český brankář dojal NHL, malý fanoušek po dárku od hvězdy zářil štěstím

Český hokejový brankář David Rittich neprožívá zrovna radostné chvíle. V novém dresu Predátorů si ještě žádné minuty v nejprestižnější lize světa NHL nepřipsal. I přesto fanouškům vykouzlil úsměv na rtech.

Pamatujete si Olivera? Čtyřletý klučina je zřejmě nejoddanějším fanouškem brankáře Davida Ritticha a se slzami v očích těžce nesl, když se musel jeho idol přestěhovat z Calgary do Toronta.

Rittich pak vyměnil Kanadu za Nashville, zatím se však v novém působišti na ledě kvůli covidovému protokolu ještě neukázal. Radost rozdává i tak. Když se objevil ve svém bývalém působišti, došlo na opětovné setkání s Oliverem. Rittich mu věnoval podepsanou hokejku a rázem bylo o jeden z největších zážitků postaráno. Video a společná fotografie se hned staly hitem internetu a fanoušci si gesto českého brankáře nemohli vynachválit.

Výsledky, trofeje ani medaile kolikrát nedokážou tolik, co radost v dětských očích, když jejich vysnění hrdinové sestoupí na zem a projeví svou lidskost. Tím jsou americké sportovní soutěže vyhlášené. A někdy zase naopak právě malí bojovníci poznamenají život i těch největších sportovních hvězd.

To je případ i fanouška Tampy Bay Buccaneers. „Tom Brady mi pomohl vyléčit rakovinu mozku,“ stálo na jeho transparentu při zápasu amerického fotbalu. Největší hvězda NFL neváhala a ke konci utkání se s hrdinou šla osobně pozdravit. „Bylo to neuvěřitelně milé. Víte, v tu chvíli si uvědomíte, že to, co děláme na hřišti, zas tolik neznamená v porovnání s tím, čím si ten chlapec musel projít,“ řekl Brady po zápase.

Tagy:
NHL hokej NFL USA sport fanoušci David Rittich Tom Brady