reklama

NFL

Výpis příspěvků ke štítku „NFL“

Dva světy. V Česku šli na fotbal VIP hosté, v USA pozvali na zápas roku zdravotníky

Tenistka Petra Kvitová, hradní kancléř Vratislav Mynář, místopředseda ODS Alexandr Vondra nebo někdejší šéf zdravotnického resortu Roman Prymula. Slavia Praha na fotbalový svátek, tedy zápas v Evropské lize s Leicesterem City, pozvala 600 VIP hostů, takzvaných přátel klubu. Zejména některá jména se nelíbila běžným fanouškům, kteří mají přístup do Edenu odepřený. A nezasloužili si na prestižní událost dostat vstup zdarma v covidových časech vyčerpaní zdravotníci, jako tomu bylo například v USA při zápasu roku?

Dlouhá cesta k návratu fanoušků na stadion. Austrálie oslnila, ale už řadí zpátečku

Sportovci si v době pandemie postupně zvykají na to, že se k pořádným výkonům musejí vyhecovat bez podpory fanoušků. V některých sportech ženou profesionály aspoň nahrávky chorálů z reproduktorů, ale ruku na srdce, k autenticitě to má daleko. Najdou se však výjimky. Fantastické obrázky například nabízelo probíhající Australian Open. Ale i v Melbourne se od víkendu opět naskakuje na klasickou koronavirovou atmosféru.

Nejsoutěživější člověk světa. „Nemocný“ fenomén NFL Brady si už vydělal 5,7 miliardy

Je to pouhých 324 dní, co se po 20 letech služby pro tým New England Patriots stal Tom Brady hráčem Tampy Bay Buccaneers. Krátké působení přineslo velkolepý úspěch. 43letý quarterback s floridskou organizací v noci z neděle na pondělí porazil Kansas City Chiefs a ovládl Super Bowl 55. Sám vyhrál NFL už posedmé. Status legendy se ještě prohloubil. A celkové výdělky ikony amerického fotbalu zase nabobtnaly.

Když sport pomohl udělat Vánoce více veselé. Fotbal mezi zákopy nebo maraton v NFL

Zdobení stromečku, pojídání, nicnedělání a pohoda s rodinou. Takové Vánoce zažívá většina lidí, ovšem dost sportovců si tyto radosti často musí ve svátečním období odepřít. Ale díky tomu si zase mohli zejména zámořští fanoušci doma u televize, případně na tribunách, užít v nejkrásnějším období v roce několik nezapomenutelných zápasů. A pak je tu jedna výjimečná událost, která se zrodila před více než sto lety mezi zákopy.

Miami v obrazech: Pláže, streetart, Halloween i překvapivá fauna ve městě

Floridské Miami nabízí spoustu lákadel. Legendární pláže, zajímavé kousky streetartu nebo pestrobarevnou kubánskou čtvrť. V zátoce přístavu můžete pozorovat delfíny, jak skáčou nad hladinu oceánu, a když budete mít štěstí, zahlédnete ve městě někdy i aligátora. Město, kde je stále teplo, navíc pandemie zatím nezastavila a lidé tu žijí víceméně nezměněným tempem dál. Ostatně – podívejte se sami.

Měl být baseballovou hvězdou, jenže pálkou zavraždil otce. Teď mu hrozí trest smrti

Je to případ, který už se táhne delší dobu, každopádně z něj i s odstupem času mrazí. Baseballista Brandon Martin měl mít před sebou hvězdnou kariéru v nejlepší lize světa – MLB. V roce 2011 si ho v prvním kole draftu vybrala Tampa Bay Rays, jenže za tento tým neodehrál jediný zápas. S Martinem to šlo od desíti k pěti nejen na hřišti, ale i v osobním životě. To vyvrcholilo tím, když zavraždil svého invalidního otce a další dva lidi. Teď někdejšímu baseballovému talentu hrozí trest smrti. A kteří další sportovci porušili zákon tím nejzávažnějším způsobem?

NBA začala s bojkoty zápasů jako první. Většina hráčů má jinou barvu kůže než bílou

Hráči největších zámořských sportovních soutěží typu hokejové NHL nebo Národní ligy amerického fotbalu (NFL) bojkotovali některé zápasy na protest proti policejní brutalitě a policejní střelbě na neozbrojeného Afroameričana Jacoba Blakea. Průkopníkem v těchto stávkách byla ovšem basketbalová NBA, kde zástupci Milwaukee odmítli ve středu sehrát utkání proti Orlandu. Podle tamních expertů jsou sportovci prohánějící se pod koši po palubovce v otázce rasové spravedlnosti nejaktivnější, protože mají v lize největší zastoupení Afroameričanů, pokud jde o nejpopulárnější americké sporty.

První afroamerický boss v NFL. Přichází do klubu, který kvůli rasismu změnil název

Mezi smetánkou amerického fotbalu byli po dlouhá desetiletí známí jako Washington Redskins. Označení „Rudokožci“ mnozí vnímali jako nekorektní a po nedávných rozsáhlých protestech v USA proti rasismu bylo změněno. V NFL tak bude tým z metropole od nadcházející sezony působit jako Washington Football Team. A teď je jasné, že i s novým prezidentem. Jason Wright se stane prvním Afroameričanem na tak vysoké pozici v historii soutěže.

reklama