NFL

Výpis příspěvků ke štítku „NFL“

Poranění mozku v americkém fotbale? Hráči řeší miliony, ne třes v 50 letech, říká neurolog

25. října 2022 06:21

Nejslavnější soutěž amerického fotbalu se v minulých týdnech dostala pod intenzivní palbu. „Stále neberete příznaky otřesu mozku vážně,“ spílali kritici z řad odborníků i fanoušků NFL. Za nevoli mohl případ quarterbacka Miami Dolphins jménem Tua Tagovailoa, který hrál, i když evidentně hrát neměl. Ruku v ruce s tím byly opět oživeny debaty o dlouhodobých následcích hraní tvrdého sportu. Především o onemocnění s názvem CTE, které může vyústit v demenci.

Vyhoďte doktory i kouče. Jak může hvězda NFL hrát pár dní po otřesu mozku a utrpět další?

30. září 2022 17:23

Americký fotbal je hned na první pohled sportem jen pro tvrďáky. Během necelého týdne se o tom dvakrát velmi intenzivně přesvědčila jedna z hvězd zámořské NFL Tuy Tagovailoa. Quarterback Miami Dolphins dostal před pár dny pořádný direkt, ve čtvrtečním zápase pak opouštěl hřiště na nosítkách, tentokrát už oficiálně s otřesem mozku. A opět se jednou vášnivě diskutuje o bezpečí hráčů.

NFL v Německu rozpoutalo šílenství. Ve frontě na lístky jsou více než dva miliony lidí

21. července 2022 06:26

NFL zesiluje útok na Evropu. Nejlepší soutěž amerického fotbalu na světě už 15 let pravidelně navštěvuje Anglii, ale pro letošek si připravila novinku. Zavítá do Mnichova, což byla především pro fanoušky zámořské ligy ze středu starého kontinentu náramná zpráva. Až taková, že získat vstupenku do Allianz Areny se stalo prakticky nemožným úkolem.

Expert za devět miliard. Legendární Brady usedne za mikrofon a vydělá si víc než jako hráč

11. května 2022 19:43

Sport je jako droga, zvlášť při veleúspěšné kariéře se ho vzdává těžko. Vyprávět by o tom mohl zřejmě nejlepší hráč amerického fotbalu všech dob Tom Brady. I přes to, že mu v létě bude 45 let, zůstává závislým a stále je profesionálem. A i když by před sebou měl mít asi už opravdu poslední sezonu, v zámořské NFL se chce pohybovat nadále. U show ho udrží monstrózní nabídka americké televizní stanice Fox.

Hvězdná plejáda na Super Bowlu. Zápas si nenechal ujít princ Harry, West ani „The Rock“

14. února 2022 14:52

Slavný Super Bowl – finále play off v americkém fotbale, do něhož letos pronikli hráči Los Angeles Rams a Cincinnati Bengals – spolu se 70 tisíci diváky na stadionu sledovala celá řada celebrit. Na tribuně nechyběli princ Harry s princeznou Eugenií, zpěváci The Weekend, Usher, Kanye West či Justin Bieber nebo legendární baketbalista LeBron James.

Eminem na Super Bowlu poklekl, i když to NFL prý nechtěla. Kde se gesto vzalo?

14. února 2022 11:49

Vystupovat v poločase Super Bowlu, tedy finále nejslavnější ligy amerického fotbalu NFL, je obrovskou prestiží. Každý rok jen v USA sleduje vyvrcholení sezony přes 100 milionů lidí v televizi, další desetitisíce na stadionu. Letos se tohoto masivního publika dočkaly legendy hip hopu a rapu – Dr. Dre, Kendrick Lamar, 50 Cent, Snoop Dogg nebo také Eminem. Právě on způsobil největší pozdvižení, když při jednom ze svých největších hitů – Lose Yourself – poklekl.

Už to nebudu podstupovat. Legendární „pán prstenů“ Brady oficiálně skončil v NFL

1. února 2022 17:02

Hvězda amerického fotbalu Tom Brady oficiálně oznámil konec kariéry. Během 22 sezon v NFL 44letý quarterback získal rekordních sedm Super Bowlů a bývá označován za nejlepšího hráče všech dob. Zprávy o jeho odchodu do „důchodu“ se šířily od neděle, pak se však začalo spekulovat, zda se přece jen do show ještě nevrátí. Nestane se tak.

Americký fotbal v slzách. Legendární Tom Brady oznámil konec kariéry

29. ledna 2022 20:51
Aktualizováno

Hvězdný hráč amerického fotbalu Tom Brady se zřejmě rozhodl ve 44 letech ukončit kariéru. Během 22 sezon v NFL vyhrál rekordních sedm Super Bowlů. O jeho kroku informovala televizní stanice ESPN a vzápětí ho potvrdila Bradyho společnost TB12sports. Její tweet byl ale brzy opět smazán, protože se hráč podle informací agentury AP ještě definitivně nerozhodl.

Konec šíleného případu sportovní hvězdy, která měla vraždit. O. J. Simpson je volný

15. prosince 2021 14:08

Mnoho bývalých či stále aktivní slavných sportovců má problémy se zákonem. Ale žádný z nich nenapsal tak pozoruhodný příběh jako někdejší hvězda amerického fotbalu a herec O. J. Simpson. Měl zavraždit svou exmanželku i jejího přítele, díky práci elitních právníků ale ani navzdory jasným důkazům nešel za mříže. Ve vězení paradoxně skončil později kvůli loupeži. Za dobré chování byl propuštěn na podmínku a teď se zbavil i této „zátěže“. Napsal tak prozatímní tečku za celým případem.