reklama
CNN Prima News Nagano

Nagano

Výpis příspěvků ke štítku „Nagano“

MS v hokeji: Hlavně porazit „Rusáky“ aneb památné bitvy s neoblíbeným soupeřem

Nevadí, že není zlato, ty dva pátky stály za to. Takovými transparenty fanoušci vítali československé hokejové reprezentanty po návratu z mistrovství světa, které se konalo v roce 1969 ve Stockholmu. Srpnová okupace Československa vojsky varšavské smlouvy dala zápasům se Sovětským svazem zcela nový rozměr. Ale i po pádu železné opony měly česko-ruské hokejové duely zvláštní náboj.

Ručinský: My jsme byli jiná generace. Na MS jsme nejezdili pro bronz, ale pro zlato

Patří k symbolům zlaté éry českého hokeje. Martin Ručinský vyhrál olympiádu v Naganu a třikrát se stal mistrem světa. Přesně před 20 lety byl u toho, když Češi dokonali zlatý hattrick, dostal se i do All-Star týmu turnaje. Čerstvý padesátník vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS jak o slavných časech, tak o tom, co mohou Češi uhrát na letošním šampionátu.

Smutná cesta olympijského ohně. Japonci nemohou štafetu sledovat, mění se trasa

Putování olympijské pochodně je vždy v zemi konání akce pod pěti kruhy velkou slavností. V Japonsku má však cesta ohně, který zahájí odložené tokijské hry, o poznání decentnější průběh. Například v Naganu, jež si každý český fanoušek spojí s triumfem hokejistů v roce 1998, nemohou zvědaví diváci přihlížet štafetě vůbec – ani při dodržování veškerých nutných opatření. A prefektura Ósaka chce být kvůli prudkému nárůstu počtu nakažených koronavirem z naplánované trasy vyškrtnuta úplně.

Čechmánek slaví 50 let. Opora Vsetína, šampion z Nagana a neúspěšný byznysmen

Půl století se v úterý 2. března dožívá bývalý hokejový gólman Roman Čechmánek, který se může pyšnit vskutku bohatou kariérou. V 90. letech z brány dohlížel na nadvládu Vsetína v extralize, oslavil olympijské zlato na „turnaji století“ v Naganu, na prahu třicítky skvěle zvládl přechod do NHL. V posledních letech o rodákovi z Chrudimi nebylo tolik slyšet skrze připomínání jeho velkých úspěchů, ale spíše neobratné podnikání, které vyústilo ve velké dluhy a soudní tahanice.

Nejsme disciplinovaní, říká Neumannová k pandemii v Česku. Vzpomíná na bájné Nagano

Před 16 lety ve stejném areálu zazářila. Ve středu začíná mistrovství světa v klasickém lyžování v německém Oberstdorfu, kde Kateřina Neumannová v roce 2005 získala svoji první zlatou medaili ze šampionátu. Nejen o tom mluvila slavná lyžařka v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Je to přesně 23 let, co se vrátila se zlatými hokejisty z olympiády v Naganu. A řeč přišla také na tuzemskou pandemickou situaci.

Bývalý hokejista Čechmánek je už potřetí před soudem. Hrozí mu až 10leté vězení

Krajský soud ve Zlíně ve středu už potřetí projednává případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Podle obžaloby se při svém neúspěšném podnikání v letech 2011 až 2014 dopustil podvodu za více než 100 milionů, a tak mu hrozí až 10leté vězení. Zlínský soud olympijského vítěze z Nagana už dvakrát obžaloby zprostil, Vrchní soud ale osvobozující rozsudky pokaždé zrušil.

reklama