CNN Prima News Nagano

Nagano

Výpis příspěvků ke štítku „Nagano“

Hokejové svátky à la Nagano se vrací. Hráči z NHL budou po dlouhé pauze zářit i na olympiádě

Hokejisté z NHL se po 12 letech a dvou vynechaných turnajích vrátí na olympijské hry, na kterých budou zářit nejen v Miláně 2026, ale i v roce 2030. Dlouhodobou dohodu v pátek na Utkání hvězd v Torontu oznámili komisionář NHL Gary Bettman a prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) Luc Tardif. NHL zároveň potvrdila, že v roce 2025 uspořádá turnaj čtyř zemí, na němž se představí výběry USA, Kanady, Švédska a Finska složené z hráčů NHL.

Exmanželka Čechmánka odhalila detaily soužití. Popsala negativní vlivy na rodinu sportovce

Jaký je život po boku vrcholového sportovce? Tomu se ve své bakalářské práci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně věnovala exmanželka nedávno zesnulého hokejového brankáře Romana Čechmánka Dagmar. Práce nese název Výchova dětí v rodině profesionálního sportovce a autorka se v ní mimo jiné zabývá tím, jaké poměry v takové rodině panují, informoval web Blesk.cz.

Zprávu o pitvě Romana Čechmánka už má policie k dispozici. Co ukázaly její výsledky?

Aktualizováno

Pitva podle policie prokázala, že bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek, který zemřel o uplynulém víkendu ve věku 52 let, nespáchal sebevraždu. Na jeho smrti se nepodílel ani žádný další člověk, sdělila ve středu policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Přesnou příčinu úmrtí někdejšího reprezentanta policie neuvedla. Před smrtí měl Čechmánek problémy s rukou, kvůli nimž šel na obstřiky. Olympijský vítěz z Nagana 1998 naposledy působil jako šéftrenér mládeže v Uherském Hradišti.

Neměl jsem daleko k slzám. Čechmánkovu památku jsem uctil pivem, říká Japonec z Nagana

Když čeští hokejisté vybojovali olympijské zlato v Naganu, bylo Eisukemu Kuroiwovi čerstvých 16 let. Od té doby se začal zajímat nejen o sport, ale také o Českou republiku. Jakmile se o víkendu od svých kamarádů z Olomouce dozvěděl, že zemřel brankář Roman Čechmánek, neměl prý daleko k slzám. „Vždyť byl strašně mladý. Je to velká škoda. Druhý den jsem jeho památku uctil pivem,“ napsal 41letý stavař z Nagana reportérovi CNN Prima NEWS.

Tragické úmrtí osmiměsíční Indi. Lékaři ji odpojili od přístrojů, rodina po soudní bitvě zuří

V noci z neděle na pondělí zemřela těžce nemocná osmiměsíční britská holčička Indi Gregoryová, kterou lékaři po soudní bitvě s jejími rodiči odpojili od přístrojů, na nichž její život závisel. Podle agentury Reuters o tom informovala její rodina. Rodiče dívku chtěli přesunout do dětské nemocnice v Římě, která jí nabídla péči.

Hašek o Čechmánkovi: Výborný brankář a parťák. Prozradil, jak spolu fungovali v Naganu

Roman Čechmánek byl vynikající brankář a také výborný parťák. Jeho smrt znamená obrovskou ztrátu nejen pro český, ale pro celý hokejový svět. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl Dominik Hašek. Kromě jiného prozradil, jak se zlínským rodákem vycházel v dobách legendárního Nagana, a rovněž zavzpomínal na vzájemné zápasy z NHL. Čechmánek, kterého lze bezpochyby označit za jednoho z nejlepších českých brankářů moderní historie, zemřel náhle v neděli ve věku 52 let.

Čechmánkův odkaz: Čaroděj v zelenožlutých betonech, mistr nájezdů i bouřlivák ve stínu Haška

Legenda vsetínské dynastie, specialista na nájezdy s vystrčenou hokejkou, nenapravitelný bouřlivák, spoluautor zlatého hattricku a ten druhý brankář z Nagana. To vše lze říct o Romanu Čechmánkovi. Jeden z nejlepších českých hokejových gólmanů moderní historie zemřel náhle v neděli ve věku 52 let. Na poli tuzemského hokeje zanechal nesmazatelnou stopu.

Hašek politikem? Poradím mu, aby to nešlo mezi betony, řekl Kalousek. Zmínil jeho přednost

Bývalý hokejový brankář a hrdina z olympijského Nagana Dominik Hašek zřejmě učinil další krok směrem ke svému záměru stát se voleným zástupcem lidu. Poradit v začátcích by mu mohl matador tuzemské politické scény, někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ten o tom informoval na sociální síti X. Hašek již na jaře sdělil, že by chtěl vstoupit do politiky do dvou let.