CNN Prima News Nagano

Nagano

Výpis příspěvků ke štítku „Nagano“

Slovenské Nagano. Hokejisté porazili Švédy 4:0 a berou historický olympijský bronz

19. února 2022 16:26

Slovenští hokejisté se postarali o historický úspěch. Naši východní sousedé totiž na zimních olympijských hrách v Pekingu porazili Švédsko v zápase o bronz 4:0 a mají tak svoji první medaili z turnaje pod pěti kruhy. O triumfu rozhodli teprve 17letý supertalent Juraj Slafkovský, Samuel Takáč a Pavol Regenda. Skvělý výkon v bráně pak předvedl Patrik Rybár.

Káva a pak tři salta s pěti vruty. Můj skok předběhl dobu, říká Valenta 20 let poté

19. února 2022 07:02

V americkém středisku Deer Valley panovalo 19. února roku 2002 ideální počasí. To byl základ pro to, aby akrobatický lyžař Aleš Valenta mohl vystřihnout abnormálně obtížný skok, který měl v šuplíku jako jediný na světě. Našroubovat do tří salt místo čtyř vrutů pět bylo zkrátka něco revolučního. Je to přesně 20 let, co se rodák ze Šumperka roztočil do obrovské vrtule, úspěšně dopadl a o den později se mu na krku houpala zlatá medaile z olympijských her v Salt Lake City.

Sledujte SPECIÁLNÍ VYSÍLÁNÍ: Legendární Jágr slaví padesátku. Dorazí hvězdní hosté

13. února 2022 15:56

Zlato z olympiády i mistrovství světa, dva získané Stanley Cupy, pětkrát nejproduktivnější hráč NHL, druhé místo v historické produktivitě slavné zámořské soutěže. Legenda českého hokeje Jaromír Jágr oslaví v úterý 15. února 50. narozeniny. Televize CNN Prima NEWS u této příležitosti připravila speciální vysílání, ve kterém společně s diváky zavzpomíná na důležité milníky z jeho života. Speciální vysílání startuje v úterý 15. února v 11:30. Těšit se můžete i na spoustu zajímavých hostů.

Zlato pro české hokejisty. V Pekingu na sobě nosí nejhezčí dresy v olympijské historii

13. února 2022 07:02

Na to, že by čeští hokejisté měli v Pekingu napodobit na ledě zlaté Nagano, to zatím nevypadá. Přesto si jeden triumf z probíhající olympiády odvezou. Už poté, co si bylo jasné, jaké dresy bude Pešánova parta pod pěti kruhy oblékat, šla od tuzemských fanoušků samá chvála. „Ty se povedly,“ psali. A za pravdu jim dali i nezaujatí novináři z renomovaného webu The Athletic.