reklama
CNN Prima News Nagano

Nagano

Výpis příspěvků ke štítku „Nagano“

Eliáš: Zápasy se Slováky jsem miloval. Na večírky jsem s nimi chodil radši než s Čechy

1. června 2021 13:36

Patrik Eliáš dvakrát vyhrál Stanley Cup, s národním týmem získal bronzové medaile na olympiádě v roce 2006 a mistrovstvích světa v letech 1998 a 2011. Hokejová legenda v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co se v týmu děje, jakmile jde na šampionátu do tuhého. Jak miloval souboje proti Slovákům. A taky proč zbožňuje fotbalového kouče Kloppa.

MS v hokeji: Hlavně porazit „Rusáky“ aneb památné bitvy s neoblíbeným soupeřem

21. května 2021 13:21

Nevadí, že není zlato, ty dva pátky stály za to. Takovými transparenty fanoušci vítali československé hokejové reprezentanty po návratu z mistrovství světa, které se konalo v roce 1969 ve Stockholmu. Srpnová okupace Československa vojsky varšavské smlouvy dala zápasům se Sovětským svazem zcela nový rozměr. Ale i po pádu železné opony měly česko-ruské hokejové duely zvláštní náboj.

Ručinský: My jsme byli jiná generace. Na MS jsme nejezdili pro bronz, ale pro zlato

20. května 2021 22:29

Patří k symbolům zlaté éry českého hokeje. Martin Ručinský vyhrál olympiádu v Naganu a třikrát se stal mistrem světa. Přesně před 20 lety byl u toho, když Češi dokonali zlatý hattrick, dostal se i do All-Star týmu turnaje. Čerstvý padesátník vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS jak o slavných časech, tak o tom, co mohou Češi uhrát na letošním šampionátu.

Smutná cesta olympijského ohně. Japonci nemohou štafetu sledovat, mění se trasa

1. dubna 2021 22:09

Putování olympijské pochodně je vždy v zemi konání akce pod pěti kruhy velkou slavností. V Japonsku má však cesta ohně, který zahájí odložené tokijské hry, o poznání decentnější průběh. Například v Naganu, jež si každý český fanoušek spojí s triumfem hokejistů v roce 1998, nemohou zvědaví diváci přihlížet štafetě vůbec – ani při dodržování veškerých nutných opatření. A prefektura Ósaka chce být kvůli prudkému nárůstu počtu nakažených koronavirem z naplánované trasy vyškrtnuta úplně.

Čechmánek slaví 50 let. Opora Vsetína, šampion z Nagana a neúspěšný byznysmen

2. března 2021 17:22

Půl století se v úterý 2. března dožívá bývalý hokejový gólman Roman Čechmánek, který se může pyšnit vskutku bohatou kariérou. V 90. letech z brány dohlížel na nadvládu Vsetína v extralize, oslavil olympijské zlato na „turnaji století“ v Naganu, na prahu třicítky skvěle zvládl přechod do NHL. V posledních letech o rodákovi z Chrudimi nebylo tolik slyšet skrze připomínání jeho velkých úspěchů, ale spíše neobratné podnikání, které vyústilo ve velké dluhy a soudní tahanice.

Nejsme disciplinovaní, říká Neumannová k pandemii v Česku. Vzpomíná na bájné Nagano

23. února 2021 14:37

Před 16 lety ve stejném areálu zazářila. Ve středu začíná mistrovství světa v klasickém lyžování v německém Oberstdorfu, kde Kateřina Neumannová v roce 2005 získala svoji první zlatou medaili ze šampionátu. Nejen o tom mluvila slavná lyžařka v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Je to přesně 23 let, co se vrátila se zlatými hokejisty z olympiády v Naganu. A řeč přišla také na tuzemskou pandemickou situaci.

Bývalý hokejista Čechmánek je už potřetí před soudem. Hrozí mu až 10leté vězení

23. září 2020 11:16

Krajský soud ve Zlíně ve středu už potřetí projednává případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Podle obžaloby se při svém neúspěšném podnikání v letech 2011 až 2014 dopustil podvodu za více než 100 milionů, a tak mu hrozí až 10leté vězení. Zlínský soud olympijského vítěze z Nagana už dvakrát obžaloby zprostil, Vrchní soud ale osvobozující rozsudky pokaždé zrušil.

reklama