CNN Prima News nálezy

nálezy

Výpis příspěvků ke štítku „nálezy“

Okno do minulosti: V Thajsku objevili kostru velryby starou pět tisíc let

30. listopadu 2020 21:12

Thajští vědci objevili dokonale zachovanou kostru velryby – asi 12 kilometrů od pobřeží západně od Bangkoku do vnitrozemí. Stáří odhadují na 5000 let. Podle nich mohla patřit dávnému plejtvákovi Brydeovu, který žije v tropických a subtropických mořích dodnes. Kostru objevili začátkem listopadu a zatím odhalili asi 80 procent ostatků. Výzkumníci doufají, že by kostra mohla prohloubit znalosti o tehdejší mořské fauně.

Chcete být milionářem? Asiat zbohatl po pádu meteoritu na střechu vlastního domu

20. listopadu 2020 13:36

Indonéský výrobce rakví Josua Hutagalung zrovna něco kutil vedle svého domu, když nebe náhle prořízl meteorit, který prorazil střechu jeho nemovitosti, zdemoloval verandu a nakonec se zastavil na zahradě. Zděšení a strach vystřídala obrovská radost – Josua totiž zjistil, že kus kamene z vesmíru má hodnotu v přepočtu 41 milionů korun.

Vojenský dron nalezený na pláži v Japonsku má už majitele. Patří Tchaj-wanu

13. září 2020 16:41

Uema Manabu, muž žijící na japonském ostrově Taketomi, který leží 226 kilometrů východně od Tchaj-wanu a 400 kilometrů jihozápadně od Okinawy, nahlásil v úterý pobřežní hlídce, že na pláži nalezl bezpilotní letoun. Několik dnů se spekulovalo, komu patří. O tři dny později se k němu „přihlásil“ Tchajwanský vojenský výzkumný ústav.

Historický objev v Mexiku: Archeologové našli kosti více než 60 mamutů

24. května 2020 08:10

Tisíce kostí, které archeologové našli, patří přibližně šedesáti až sedmdesáti býložravým mamutům kolumbijským. Tento druh obýval zejména region Severní Ameriky a největšího rozmachu se těšil před 35 tisíci lety. Vymřel zhruba před dvanácti tisíci lety. Uvedl to pro mexický deník Milenio archeolog Pedro Francisco Sánchez Nava z mexického Národního ústavu pro antropologii a historii.