reklama

Náměstek policejního ředitele Moravskoslezského kraje se zastřelil

Náměstek ředitele policie Moravskoslezského kraje Radim Daněk ve středu ráno spáchal sebevraždu. Podle informací Novinek a Práva se zastřelil ve služebním autě. Daněk působil ve vedení policie jako náměstek pro vnější službu, měl hodnost plukovníka.

reklama

U policie začal v roce 1988, zkušenosti měl hlavně u pořádkové policie. Věnoval se zejména řízení a koordinaci bezpečnostních opatření při hromadných akcí.

„Potvrzujeme tragickou událost, která zasáhla celou Moravskoslezskou policii. Příčiny a okolnosti úmrtí Radima Daňka prověřují příslušné orgány. V tuto chvíli nebudeme poskytovat žádné konkrétní informace,“ uvedla policie. Ve zveřejněném prohlášení je také uvedeno, že policie vyloučila případné cizí zavinění.

Policejní ředitel Jan Švejdar sdělil, že jej informace o smrti Daňka hluboce zasáhla. „Jde o obrovskou lidskou tragédii, která poznamená životy mnoha dalších lidí. Je mi to moc líto. Rodině vyjadřuji upřímnou soustrast a jsem připraven poskytnout veškerou pomoc, kterou bude potřebovat,“ uvedl na Twitteru.

I ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. „Nebyl to jen kolega, ale i přítel, kamarád a člověk s velkým srdcem,“ řekl. Dodal, že o když Daněk plnil celokrajské úkoly, nikdy nenechával bez povšimnutí běžné starosti policistů.

Předseda Unie bezpečnostních složek, která sdružuje policisty, hasiče, vězeňskou službu a celníky, Zdeněk Drexler Daňka označil za spravedlivého muže. „S Unií bezpečnostních složek spolupracoval již v minulosti, choval se k nám spravedlivě. Takového jednání se služebními funkcionáři není pro nás vždy samozřejmostí,“ řekl Drexler.

„Plukovník Radim Daněk byl přijat do služebního poměru v roce 1988. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti pořádkové policie, včetně působení na vedoucí pozici. Více než 4,5 roku byl vedoucím odboru služby pořádkové policie krajského ředitelství. V minulosti pak působil jako velitel této služby v Opavě, před tím byl vedoucím obvodních oddělení Policie ČR v Bílovci a Fulneku. Uvedené pozice zastával po 11letém výkonu služby na obvodním oddělení, kde byl policejním inspektorem. Z hlediska profesních zkušeností je možné zmínit například plnění úkolů či organizace záchranných prací při záplavách v letech 1997 a 2009, plnění úkolů bezpečnostních opatření v souvislosti se Summitem NATO v Praze v roce 2002 a zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze v roce 2000 a dále, řízení a koordinace mnoha bezpečnostních opatření v souvislosti s hromadným narušením veřejného pořádku, extremismem a diváckým násilím. Novému náměstkovi krajského ředitele je 49 let, je ženatý, má 2 děti. Absolvoval úspěšně studium v bakalářském i magisterském studijním programu Policejní akademie České republiky,“ zveřejnila policie na webu v době nástupu náměstka Daňka do funkce, tedy v roce 2013.

Podle informací Novinek vyšetřuje moravskoslezská policie sebevraždu, v souvislosti s níž odtáhla auto od přehrady u Bravantic na Novojičínsku.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Rozhovor

Vláda použila sílu, aby zabránila kritice. Najdeme jiné cesty, řekl moderátor protestu

Vláda použila sílu, aby zabránila kritice. Najdeme jiné cesty, řekl moderátor protestu

Nebyl důvod demonstraci ukončit, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS moderátor nedělní demonstrace iniciativy Chcípl PES na Staroměstském náměstí a předseda Svobodných Libor Vondráček. Podle něj vláda použila sílu, aby zabránila kritice, a měla by podat demisi. Vondráček také uvedl, že shromažďovací právo nemůže být omezené krizovým zákonem a demonstrace nemají vliv na šíření koronaviru.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama