reklama
CNN Prima News NASCAR

NASCAR

Výpis příspěvků ke štítku „NASCAR“

Porovnávat piloty formule a rallye? Absurdní, žasnou fanoušci nad chystanou revolucí

16. října 2021 07:14

Poměrně kuriózní koncept se rodí v hlavách představitelů Mezinárodní automobilové federace (FIA). Tenisový žebříček zná asi každý sportovní fanoušek. Hráči jsou podle výkonů – získaných bodů – za uplynulý rok seřazeni a ti nejlepší usilují o post světové jedničky. A takovýto „ranking“ by se měl brzy zrodit také v motorsportu napříč různými disciplínami – rallye, formule 1, formule E a tak dále.

FBI: O rasismus nešlo. „Oprátka“ v garáži černošského jezdce visela už loni

24. června 2020 16:43

Vyšetřování FBI vyvrátilo, že by se Bubba Wallace stal obětí zločinu z nenávisti. Provaz, který vypadal jako oprátka, nalezený během nedělního závodu v garáži týmu NASCAR, je ve skutečnosti lano garážových dveří a na místě viselo už od loňska. Potvrdila to stáj NASCAR, jejíž člen si smyčky údajně všiml minulý rok, informoval web CNN.

Afroamerický jezdec NASCAR našel v garáži oprátku

22. června 2020 17:49

Při nedělním závodu americké automobilové série NASCAR v Alabamě byla v garáži jezdce tmavé pleti Bubby Wallace nalezena oprátka. Jediný černošský účastník šampionátu se v minulých dnech zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství. Vedení NASCAR zástavu z doby občanské války skutečně zakázalo. Nedělní nález oprátky začalo okamžitě vyšetřovat.

reklama