CNN Prima News NASCAR

NASCAR

Výpis příspěvků ke štítku „NASCAR“

Unikát Kimi opět závodil a bylo mu jedno, co předvede. Po nehodě prohlásil: Dobrá zábava

22. srpna 2022 14:10

Jaký je to pocit řítit se ve formuli rychlostí přes 300 kilometrů za hodinu? Takovou otázku kdysi dostal Fin Kimi Räikkönen. „Je to normální,“ zněla odpověď vždy chladného „Icemana“, který loni ukončil v F1 kariéru. Chtěl věnovat více času rodině, ovšem rychle ho opět začaly svrbět ruce. Návrat k „normálnímu pocitu“ při závodění v extrémním kvapíku zažil v americké populární sérii NASCAR.

Smrt při tankování na pumpě. Hvězdného závodníka ubodal recidivista, z vězení vyšel nedávno

16. července 2022 22:09

Ve věku 37 let zemřel americký automobilový závodní jezdec Bobby East. Bývalou hvězdu prestižních závodů NASCAR někdo ve středu ubodal k smrti na kalifornské čerpací stanici. Policisté v souvislosti s vraždou zadrželi 27letého muže, který byl před časem podmínečně propuštěn z vězení, uvedl web Daily Mail.

Pokřik „Fuck Joe Biden“ dostal nový rozměr i kryptoměnu. Ta nyní budí rozruch v NASCAR

4. ledna 2022 06:08

Pokud chce někdo hanit amerického prezidenta Joea Bidena, často k tomu na první pohled nelogicky použije slogan „Let's go Brandon“ – do toho, Brandone. Co za tím je? Jezdec série NASCAR Brandon Brown před třemi měsíci vyhrál závod v Alabamě a fanoušci na tribunách během triumfu skandovali politické „Fuck Joe Biden“ – do p*dele s Joem Bidenem. Jedna z reportérek se ale přeslechla a vzniklo populární – a slušné – heslo, kterým lze nadávat hlavě státu. Celá věc má teď novou zápletku.

Porovnávat piloty formule a rallye? Absurdní, žasnou fanoušci nad chystanou revolucí

16. října 2021 07:14

Poměrně kuriózní koncept se rodí v hlavách představitelů Mezinárodní automobilové federace (FIA). Tenisový žebříček zná asi každý sportovní fanoušek. Hráči jsou podle výkonů – získaných bodů – za uplynulý rok seřazeni a ti nejlepší usilují o post světové jedničky. A takovýto „ranking“ by se měl brzy zrodit také v motorsportu napříč různými disciplínami – rallye, formule 1, formule E a tak dále.

FBI: O rasismus nešlo. „Oprátka“ v garáži černošského jezdce visela už loni

24. června 2020 16:43

Vyšetřování FBI vyvrátilo, že by se Bubba Wallace stal obětí zločinu z nenávisti. Provaz, který vypadal jako oprátka, nalezený během nedělního závodu v garáži týmu NASCAR, je ve skutečnosti lano garážových dveří a na místě viselo už od loňska. Potvrdila to stáj NASCAR, jejíž člen si smyčky údajně všiml minulý rok, informoval web CNN.

Afroamerický jezdec NASCAR našel v garáži oprátku

22. června 2020 17:49

Při nedělním závodu americké automobilové série NASCAR v Alabamě byla v garáži jezdce tmavé pleti Bubby Wallace nalezena oprátka. Jediný černošský účastník šampionátu se v minulých dnech zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství. Vedení NASCAR zástavu z doby občanské války skutečně zakázalo. Nedělní nález oprátky začalo okamžitě vyšetřovat.