CNN Prima News NASCAR

NASCAR

Výpis příspěvků ke štítku „NASCAR“

Unikát Kimi opět závodil a bylo mu jedno, co předvede. Po nehodě prohlásil: Dobrá zábava

Jaký je to pocit řítit se ve formuli rychlostí přes 300 kilometrů za hodinu? Takovou otázku kdysi dostal Fin Kimi Räikkönen. „Je to normální,“ zněla odpověď vždy chladného „Icemana“, který loni ukončil v F1 kariéru. Chtěl věnovat více času rodině, ovšem rychle ho opět začaly svrbět ruce. Návrat k „normálnímu pocitu“ při závodění v extrémním kvapíku zažil v americké populární sérii NASCAR.

Pokřik „Fuck Joe Biden“ dostal nový rozměr i kryptoměnu. Ta nyní budí rozruch v NASCAR

Pokud chce někdo hanit amerického prezidenta Joea Bidena, často k tomu na první pohled nelogicky použije slogan „Let's go Brandon“ – do toho, Brandone. Co za tím je? Jezdec série NASCAR Brandon Brown před třemi měsíci vyhrál závod v Alabamě a fanoušci na tribunách během triumfu skandovali politické „Fuck Joe Biden“ – do p*dele s Joem Bidenem. Jedna z reportérek se ale přeslechla a vzniklo populární – a slušné – heslo, kterým lze nadávat hlavě státu. Celá věc má teď novou zápletku.

Porovnávat piloty formule a rallye? Absurdní, žasnou fanoušci nad chystanou revolucí

Poměrně kuriózní koncept se rodí v hlavách představitelů Mezinárodní automobilové federace (FIA). Tenisový žebříček zná asi každý sportovní fanoušek. Hráči jsou podle výkonů – získaných bodů – za uplynulý rok seřazeni a ti nejlepší usilují o post světové jedničky. A takovýto „ranking“ by se měl brzy zrodit také v motorsportu napříč různými disciplínami – rallye, formule 1, formule E a tak dále.

Afroamerický jezdec NASCAR našel v garáži oprátku

Při nedělním závodu americké automobilové série NASCAR v Alabamě byla v garáži jezdce tmavé pleti Bubby Wallace nalezena oprátka. Jediný černošský účastník šampionátu se v minulých dnech zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství. Vedení NASCAR zástavu z doby občanské války skutečně zakázalo. Nedělní nález oprátky začalo okamžitě vyšetřovat.