CNN Prima News Ennio Morricone

Ennio Morricone

Výpis příspěvků ke štítku „Ennio Morricone“

Soutěžte se Showtimem o vstupenky na vystoupení Pocta Ennimu Morriconnemu

Hodný, zlý a ošklivý nebo Tenkrát na západě. To jsou jen některé z plejády filmů, za jejichž hudbou stojí skladatel Ennio Morriconne. My vás zveme na vystoupení Pocta Ennimu Morriconnemu s Českým národním symfonickým orchestrem, na které můžete vyhrát vstupenky. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!

Hudební skladatel Ennio Morricone byl pohřben. V tichosti, jak si přál

V tichosti a jen za přítomnosti rodiny byl v úterý na předměstí Říma pohřben italský hudební skladatel Ennio Morricone, mnohými považovaný za jednu z největších osobností filmové hudby. Soukromý pohřeb si skladatel přál v nekrologu, který si sám sepsal krátce před smrtí. O pohřbu Morriconeho, který zemřel v noci na pondělí ve věku 91 let v Římě, informovala v úterý večer některá italská média.

Přísný, výjimečný a skvělý. Svět oplakává legendu filmové hudby Ennia Morriconeho

Do poslední chvíle tvořil, mimo jiné rád spolupracoval s Českým národním symfonickým orchestrem, s nímž nahrál i hudbu ke snímku Osm hrozných slavného režiséra Quentina Tarantina. Dílo, které mu v roce 2016 přineslo prvního Oscara za filmovou hudbu. „Nejdůležitější pro mě vždy byly metoda, přesnost a samozřejmě láska, tím jsem se vždy řídil,“ řekl Morricone před téměř deseti lety v Praze.