reklama
CNN Prima News vzpomínky

vzpomínky

Výpis příspěvků ke štítku „vzpomínky“

Nedvěd byl velký bojovník. Překonal operaci srdce i covid, vzpomíná novinářka

Velký bojovník, který v osobním životě stihl snad vše, vzpomíná na zesnulého písničkáře Františka Nedvěda kulturní novinářka CNN Prima NEWS Kristýna Beranová. Český folkový muzikant zemřel v neděli na rakovinu plic. Podle Beranové ale prožil skvělý život, o čemž svědčí i červnová oslava zlaté svatby s manželkou Marií. Nakonec došlo i na usmíření s bratrem Janem, se kterým plánoval velký koncert v O2 areně.

Zdrcené Česko i Slovensko vzpomínají na Lasicu. Nádherný konec, napsal Kalousek

Na zesnulého slovenského herce a zpěváka Milana Lasicu vzpomínají kolegové z branže, ale i například politici. Podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové země ztratila jednu z nejvýraznějších osobností veřejného a kulturního života. Vzpomínku 81letému herci věnoval i český exposlanec Miroslav Kalousek. Napsal, že – ač jde o strašně smutnou událost – „konec je nádherný“, čímž zřejmě odkazoval na skonání během vystoupení.

Lucie Bílá pokřtila novou knihu: O smrti mámy se psalo těžko, ještě horší byly fotky

Zpěvačka Lucie Bílá před několika měsíci vydala svou třetí knihu, kvůli koronavirové pandemii ji však mohla pokřtít až nyní. Do svého divadla zpěvačka pozvala mimo svého partnera Radka Filipiho i oblíbenou herečku Simonu Stašovou. Ta se stala knižní kmotrou celého díla. V rozhovoru pro pořad ShowTime Bílá prozradila, jaká část knihy se jí psala nejhůře a jakou symboliku v jejím životě hrají motýli.

Starostka Nových Lidic: Ženy se po válce do míst tragédie vracely. Cítily se doma

Ve čtvrtek si připomínáme 79. výročí vypálení obce Lidice. Postupem let přímí pamětníci této tragédie z 10. června 1942 ubývají. Někteří naštěstí své vzpomínky vyprávěli svým dětem, vnoučatům nebo při besedách. Podobnou zkušenost má i starostka Nových Lidic Veronika Kellerová. Její babička totiž byla jednou z přeživších lidických žen. Ta si i přes těžký osud uchovávala optimistického ducha a společně s ostatními se na místo staré obce ráda vracela. Měla pocit, že je zase doma.

reklama