CNN Prima News vzpomínky

vzpomínky

Výpis příspěvků ke štítku „vzpomínky“

O kapitulaci Německa věděl dřív než zbytek světa. 50 let musel o dešifrovaném vzkazu mlčet

Bernard Morgan slavil 18. narozeniny v den, kdy se přihlásil do armády. O dva roky později se jako nejmladší seržant Royal Air Force (RAF) vylodil se svou jednotkou na Den D v Normandii. A byl to právě mladý dešifrant kódů, který o zhruba 48 hodin dříve než zbytek světa věděl, že 2. světová válka končí. Rozluštěnou německou zprávu, o níž 50 let nesměl promluvit, má dodnes v držení. Nabídky muzeí odmítá, chce, aby si tuto část historie po jeho smrti uchovala rodina. Veterán – který za skutečné hrdiny považuje padlé vojáky, letce, námořníky a civilisty – 7. února oslavil 100. narozeniny.

Cílová adresa? Nebe. Nápad 10leté Matildy pomáhá pozůstalým najít klid, kopírují ho i v cizině

V devíti letech přišla Matilda Handyová s jedinečným nápadem: postavit u hřbitova vzpomínkovou poštovní schránku, do níž mohou pozůstalí vhazovat dopisy adresované do nebe. Myšlenka, která vznikla po ztrátě jejích prarodičů, se dnes – rok po vložení prvního vzkazu – těší takové oblibě, že napříč zeměmi vznikají další taková místa. Jak vzkazují ti, kteří tuto službu využívají, psaní vzkazů jim přináší útěchu.

Měl být prezidentem, dělal lidi lepšími. Jak celebrity vzpomínají na Schwarzenberga?

Na Karlovi bylo krásné, že dělal lidi lepšími. Je škoda, že se nestal prezidentem. Tak o zesnulém ministru zahraničí a spoluzakladateli TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi, který zemřel 12. listopadu, mluví herečka a zpěvačka Jitka Čvančarová a herec Ivan Trojan. Svou vzpomínku na významného politika a knížete připojil i zpěvák Dan Bárta, který ho podporoval v prezidentské kampani.

Milé chvíle se Schwarzenbergem, pak úder. Kalousek řekl, co knížeti ublížilo

Věděli jsme, že se to blíží, přírodu neošidíte. Nikdy ale nemůžete být úplně připraveni, byl to úder. Tak exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vzpomínal na chvíli, kdy se dozvěděl, že zemřel jeho letitý přítel Karel Schwarzenberg. V otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyzdvihl i veselé příhody, ať už se jednalo o setkání u oběda nebo Schwarzenbergovu laskavost. Prozradil také, že knížeti velice ublížila prezidentská kampaň Miloše Zeman. Přesto se přes tuto událost dokázal přenést.

První vyjádření policie o úmrtí Perryho. Příčinu ozřejmí pitva, podle záchranářů je zjevná

Krátce před úmrtím měl čtyřiapadesátiletý herec Matthew Perry sportovat a poté šel zregenerovat do vířivky. Zde ho zřejmě našel jeho asistent, který zalarmoval záchrannou službu. Přivolaní lékaři už herci ale nedokázali pomoct a na místě konstatovali smrt. Přesnou příčinu by měla určit soudní pitva. V domě byli také policisté z oddělení loupeží a vražd.

Hrajte s námi o poukaz od CEWE v hodnotě 3 000 Kč

Chcete mít pořád na očích zážitky z cest, nebo z důležitých rodinných okamžiků? Není to nic těžkého, stačí jen zkusit štěstí! Ted totiž můžete vyhrát vouchery od společnosti CEWE v hodnotě 3 000 Kč! Stačí jen správně odpovědět na naši soutěžní otázku níže a mít trochu toho štěstí.