reklama

Natáčíte se mobilem při řízení? Dejte si pozor! Čínská aplikace vás odhalí

Mobilní aplikace fungují jako „velký bratr“. Sledují vás více, než je zdrávo.
Zdroj: twitter

Používání telefonu za volantem je nejen hloupé a z hlediska bezpečnosti silničního provozu nebezpečné. Aplikace TikTok může neukázněným řidičům způsobit i opletačky se zákonem.

reklama

Telefonujete během řízení nebo řídíte během telefonování? Neduh používání mobilních telefonů za volantem je chronický a zavádění chytrých asistenčních systémů v nových autech ho ještě zhoršuje – když se cítíme bezpečně, saháme po telefonech logicky ještě častěji. TikTok však dokáže odhalit, kdy si za volantem natáčíte videa a označit vás.

Udávání v praxi. To už je hodně tenký led.
Udávání v praxi. To už je hodně tenký led.
Zdroj: twitter

Velký bratr zasahuje

„Činnost ve videu může vést k vážnému zranění nebo nepříznivým zdravotním dopadům,“ říká hláška, kterou TikTok označí vaše video, jakmile jeho algoritmus rozpozná, že se natáčíte za volantem jedoucího auta. Tímto „syndromem“ podle TikToku trpí hlavně majitelé vozidel Tesla, kteří se rádi pochlubí svým systémem Autopilot.

Zapomínají však, že i ten vyžaduje neustálou pozornost při jízdě. Ostatně časté nehody těchto amerických elektromobilů při zkoušení autonomního řízení to jen potvrzují. V Evropě se zcela autonomní jízdy zatím nemusíme bát, protože legislativa ji zatím nepovoluje a nezdá se, že by se na tom v brzké budoucnosti mělo něco měnit.

Pro videomaniaky

TikTok je mobilní aplikace a sociální síť pro vytváření a sdílení krátkých videí vyvíjená čínskou společností ByteDance. Na čínském trhu je známá pod názvem Douyin. Uživatelům umožňuje vytvářet krátké videoklipy o délce až 15 sekund a krátká videa v rozsahu až 60 sekund.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Historie

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech

Sovětská okupace Československa začala 21. srpna 1968 a skončila 21. června 1991 odchodem posledního ruského vojáka. Ruští veteráni ale i po dalších třiceti letech vzpomínají se slzou v oku na vojnu v Olomouci, Mladé Boleslavi nebo Milovicích a vyměňují si staré fotografie na společných fórech. „Připomíná mi to někdejší fórum Spolužáci.cz, akorát místo na školu vzpomínají na zemi, kterou okupovali,“ říká historik Zdeněk Horák. Prohlédněte si unikátní snímky, když spoušť v Československu mačkali sovětští vojáci.

Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Babiš označil senátora Wagenknechta za psychopata. Musí se omluvit, rozhodl soud
Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama