reklama
CNN Prima News bezpečnost

bezpečnost

Výpis příspěvků ke štítku „bezpečnost“

Mistrovství světa ve squashi zrušili. Malajsie totiž odmítla vpustit izraelské sportovce

30. listopadu 2021 14:49

Světová squashová federace zrušila mistrovství světa mužských družstev v Malajsii pouhých devět dnů před jeho začátkem. Reagovala tím na fakt, že tamní vláda zakázala vstup izraelským sportovcům s odůvodněním, že jim nedokáže garantovat bezpečnost. Podle předsedy České asociace squashe Tomáše Cvikla to bylo správné rozhodnutí.

Kdo je kandidát na šéfa diplomacie Lipavský a potřebuje ho Zeman jako protivníka?

18. listopadu 2021 23:19

Přestože se Jan Lipavský letos do Poslanecké sněmovny neprobojoval, má našlápnuto stát se na další čtyři roky šéfem diplomacie. Kdo je tento šestatřicetiletý Pirát, který je členem strany od roku 2015, a jaké byly jeho názory na zahraniční politiku v posledních čtyřech letech? A bude to právě on, koho odmítne prezident Miloš Zeman jmenovat ministrem?

Zbytečná jízda vlevo vytváří zácpy. Autobusové pruhy nejsou pro auta tabu

31. října 2021 20:10

Mezi řadu důmyslných překážek, které jsou v posledních letech kladeny motoristům do cesty ze strany vedení větších měst, patří k těm alespoň trochu smysluplným vyhrazené jízdní pruhy pro MHD, taxislužbu a složky Integrovaného záchranného systému. Problém je v tom, že kapacitu hojně využívaných komunikací snižují na polovinu, což bývá s ohledem na tvorbu kolon kritické. Nemusí být ale vždycky tak zle.

Řidiči, pozor! Čas zimních pneumatik je tu. Kdy musíte přezout a jaké gumy vybrat?

31. října 2021 13:24

Od začátku listopadu do konce března byste neměli vyjíždět s autem na silnici bez zimního obutí. Ať už kvůli riziku pokuty, nebo, a to především, z důvodu nepoměrně větší bezpečnosti vaší jízdy. Je prokázáno, že při poklesu teploty pod 7 stupňů zimní pneumatiky mají nepoměrně lepší vlastnosti než jejich letní „sestry“. Kdy přezout a jak vybrat ty správné?

Guvernér schytal při inauguraci facku. Útočníka naštvalo, že jeho ženě píchl vakcínu muž

25. října 2021 06:58

Nový guvernér severozápadní íránské provincie dostal při inauguraci facku. Útočníkův motiv dosud nebyl zcela objasněn, podle některých íránských médií ho ale rozhořčilo, že jeho manželce podal vakcínu proti COVID-19 muž, informuje agentura AP. Incident přitom označila za neobvyklé narušení bezpečnosti. Inaugurace se mimo jiné účastnil íránský ministr vnitra.

reklama