CNN Prima News bezpečnost

bezpečnost

Výpis příspěvků ke štítku „bezpečnost“

Detaily k případu zadrženého teroristy: Chtěl prý zapálit autobusy, ve hře je napojení na Rusko

Cizinec z Jižní Ameriky, kterého v sobotu zadržela česká policie, se měl údajně pokusit zapálit autobusy na Praze 9. Informuje o tom Deník N, který se odkazuje na anonymní zdroje obeznámené s vyšetřováním. Bezpečnostní složky upozorňují, že ve hře je napojení muže na Rusko. V posledních měsících totiž Evropu sužuje velké množství žhářských útoků.

Chodbami Senátu chodil opilý muž. Ochranka ho pustila dovnitř, spletla si ho s kuchařem

Do Senátu se v polovině května dostal cizí opilý muž, do budovy ho pustila ochranná služba, přestože u sebe neměl čipovou kartu. V pondělí o tom informoval server Seznam Zprávy. Podle jeho informací si ochranka myslela, že muž je jedním ze zaměstnanců, pravděpodobně kuchař. Muž nebyl ozbrojený, přesto policie Senát prohledala a přivolaní pyrotechnici prověřili, že nepřinesl do budovy výbušninu. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) byl o incidentu informován.

Nehody s dětmi jsou noční můrou každého rodiče. Expertka zmínila jejich nejčastější důvody

Autonehody s dětmi jsou strašlivým zážitkem nejen pro každého rodiče. Mezi nejčastější prohřešky řidičů s nezletilými pasažéry v autě patří nedodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních vozidel nebo rychlá jízda. Častým problémem mohou být i rodiče, kteří se spíše věnují svému dítěti na zadní sedačce než řízení. Primářka urgentního příjmu FN Motol Jitka Dissou v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS poukázala na běžné chyby, které si řidiči často ani neuvědomují. Jednou z nich je i přílišné povolení bezpečnostního pásu.

Fiala: Na muniční iniciativu se vybralo 40 miliard korun. První náboje dorazí v příštích dnech

Aktualizováno

Do české muniční iniciativy už přispělo 15 zemí Evropské unie a Severoatlantické aliance přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun), řekl před úterním jednáním o bezpečnosti s evropskými státníky v pražské Kramářově vile premiér Petr Fiala (ODS). První desítky tisíc kusů munice ráže 155 mm dorazí na Ukrajinu v červnu, doplnil premiér. Země podle něj může čekat první zásilku v příštích dnech. Lídři pětice zemí EU ve společném prohlášení následně stvrdili závazek pokračovat ve vojenské podpoře Ukrajiny.

Školy po střelbě na FF UK posilují zajištění budov. Existuje celá řada chytrých řešení

Prosincová střelba na Filozofické fakultě UK v Praze přinesla řadu otazníků ohledně zabezpečení základních, středních i vysokých škol v Česku. Ukazuje se, že mezi jednotlivými institucemi jsou značné rozdíly: Některé používají sofistikované zabezpečovací systémy, jiné spoléhají na prostý zámek na dveřích. Moderních řešení přitom existuje mnoho, jsou to například vstupní systémy s identifikátory v telefonu. Nutnost posílit úroveň zabezpečení potvrzuje i ministerstvo školství.

Povinná návštěva psychologa kvůli „zbrojáku“? Netřeba, vzkazují praktici. Mají však podmínky

Povinné psychologické vyšetření při žádosti o zbrojní průkaz? Není třeba, shodují se čeští praktičtí lékaři. Tvrdí, že na pravidlech pro zdravotní způsobilost není nutné nic měnit, byť se debatě do budoucna nebrání. Dosavadní praxe zůstává platná a praktický lékař může poslat žadatele na vyšetření k jinému odborníkovi, pokud to uzná za vhodné. Praktici však volají po dodržování pravidel – často se k nim totiž nedostanou informace, zda pacient už vyšetření podstoupil nebo jestli se léčí u jiného specialisty.