CNN Prima News bezpečnost

bezpečnost

Výpis příspěvků ke štítku „bezpečnost“

Migranti znásilnili ženu před zraky zbitého přítele. V Německu přitom žijí nelegálně už roky

Explozi vzteku zažívají Němci poté, co se po několika měsících na veřejnost dostaly podrobnosti o zločinu, který se stal v berlínském Görlitzer Parku, píše web televize RTL. V červnu tam byla brutálně znásilněna 27letá žena, jejího přítele útočníci zmlátili a činu musel přihlížet. Detaily případu se tehdy tutlaly. Nyní vyšlo najevo, že pachateli jsou odmítnutí žadatelé o azyl, kteří v Německu nelegálně žijí až sedm let.

Z okolí škol vyhání auta. Expert se nad nařízením v jedné z ulic podivuje, rodiče se neshodnou

Základní a mateřské školy v Praze se čím dál častěji zapojují do projektu Školní ulice. Třeba v sedmém pražském obvodě jde ve spolupráci s městskou částí o šest škol. V přilehlých oblastech kvůli iniciativě přibyly časově omezené zákazy vjezdu i dohled městských strážníků. Cílem je snížit provoz a zvýšit bezpečí žáků i rodičů. Ti se v názorech na opatření rozcházejí.

Kazma spustil odpočet do premiéry svého tajného filmu. Zbývá už jen pár dní

Pouhých devět dní zbývá do dlouho očekávané události, na kterou čekají stovky tisíc fanoušků populárního českého showmana Kazmy. A všichni tak s napětím odpočítávají dny do 17. srpna, aby vzali útokem tuzemská kina. Kazmův film ONEMANSHOW: The Movie se zapsal do historie už měsíc před premiérou, kdy strhal dosavadní rekordy v předprodejích i v počtech nasazených projekcí v kinosálech po celé republice.

Za blbost se platí, řekl Pavel o jízdě bez helmy. V Kladrubech podpořil zraněné motorkáře

Když pojedete někam na motorce, vezměte si přilbu, vyzval veřejnost prezident Petr Pavel na dobročinné akci Keep Respect. Zároveň se znovu omluvil za svůj přešlap, kdy byl natočen, jak sám jezdí na motorce bez helmy. „Vůbec jsem si neuvědomil, že bych si měl vzít přilbu i na ten kousek, že už nejsem v dětských letech. Za blbost se platí,“ poznamenala hlava státu na akci podporující zraněné motorkáře, kterou dlouhodobě navštěvuje.

KOMENTÁŘ: Mohou Češi ještě pouštět svoje děti do Paříže, kde se znásilňuje pod Eiffelovkou?

Moje dcera, jíž budou čtyři roky, by určitě měla jednou vidět Paříž. Každý chce vidět Paříž. Audrey Hepburnová říkávala: „Paříž je vždy dobrý nápad.“ Jenže ve světle toho, co se v krásném městě neustále děje, že se tam aktuálně znásilňuje už i pod Eiffelovkou, zbývá spíš ivánkovské: „Je to dobrej nápad, špatnej nápad, nebo jakej je to nápad?“

Mateřské školy bez plotu? Dovolit to má nová vyhláška, ředitelé upozorňují na rizika

Nové školky bez plotů? I s takovou možností počítá pracovní návrh hygienické vyhlášky. Zřizovatelům dává větší volnost při výstavbě nových škol a školek. Právě ty by podle ní nemusely mít ploty. Nelíbí se to ředitelům mateřských škol, ale ani rodičům. Na rizika takového záměru upomíná i nedávný případ, kdy Mateřská škola v Chorušicích neuhlídala dítě ani s plotem a údajně zavřenou bránou.