CNN Prima News bezpečnost

bezpečnost

Výpis příspěvků ke štítku „bezpečnost“

Tragická bilance: Letos už na silnicích zemřelo 410 lidí. Expert radí, jak řídit bezpečně

21. listopadu 2022 13:01

Třetí listopadovou neděli lidé každoročně vzpomínají na ty, kteří zemřeli při autonehodách. Každý rok jsou to desítky až stovky zmařených životů a podle expertů to vypadá, že se bezpečnostní situace jen tak nezlepší. I kvůli krizi se bude stavět méně úseků dálnic, které jsou bezpečnější, a zřejmě bude také nadále stárnout vozový park.

Madagaskar jako neokoukaná perla Afriky. Co vás kromě lemurů čeká a nemine v ráji na zemi?

13. října 2022 16:46

Idylické pláže, příjemné teploty, pohádkovou přírodu i zvířata, co jinde nežijí. To vše nabízí turistům Madagaskar. Na ostrov u východního pobřeží Afriky se nedostávalo snadno. To už ale neplatí. I proto jsem si nemohl nechat ujít historicky první přímý let mezi Prahou a kouzelným ostrůvkem Nosy-Be u severozápadního pobřeží Madagaskaru. A realita předčila veškerá očekávání. Co všechno tam na turisty čeká? A kdy do ráje na Zemi vyrazit?

Zelené brzdové světlo? Slováci testují převratný vynález, má pomoct zvýšit bezpečnost

27. září 2022 10:34

Díky přednímu zelenému brzdovému světlu chodci včas zjistí, zda je přijíždějící auto před přechodem registruje a zpomaluje. Zelená přední brzdová světla se budou testovat na slovenských autobusech, taxících či donáškových a jiných vozidlech. Součástí testování bude i průzkum veřejného mínění účastníků silničního provozu. Projekt realizuje Žilinská univerzita.

Na svou práci už nikdy nadávat nebudete. Co by vás čekalo v nejnebezpečnějších povoláních?

16. září 2022 13:38

Na práci si čas od času postěžuje většina z nás. Někoho bolí za krkem ze sezení u počítače v kanceláři. Pracovníky ve výrobních fabrikách zase bolí záda, jak se shýbají nad pásem, stavební dělníci každý den padají únavou po náročné fyzické dřině. CNN Prima NEWS vám ale přináší několik příkladů prací, které patří mezi ty nejnebezpečnější na celém světě. A ti, kdo je vykonávají, za ně často dostanou jen pár korun.

Na Slovensku zavádějí legislativu pro provoz aut bez řidiče. Češi vyčkávají

5. září 2022 00:22

Jízda autem bez zásahů člověka do řízení se stále vyvíjí. Kromě ne zcela spolehlivé techniky dosud často chybí i legislativní rámec. Na Slovensku se ale už nyní rozhodli jít technologiím naproti a tamní vláda schválila návrh zákona upravující podmínky schvalování autonomních vozidel do provozu, povinnosti řidičů a pravidla platná při jízdě po veřejných komunikacích. V České republice se podle ministerstva dopravy vyčkává na společný postup s dalšími eurounijními zeměmi.

Napětí kolem Záporožské elektrárny. Inspektorům hrozí nebezpečí, varuje Just

1. září 2022 13:30

Záporožská jaderná elektrárna kvůli ostřelování odstavila jeden reaktor. Do Záporoží se tak ve čtvrtek vydala skupina mezinárodních odborníků, která má zabránit možné nukleární havárii. Mise bude podle šéfa Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) pokračovat i přes intenzivní boje v okolí. Jejich plán i proto považuje politolog a rusista Jiří Just za mimořádně nebezpečný.

Čtyři hacknuté účty za minutu. Češi se neumí bránit před kyberútoky, jaké dělají chyby?

13. srpna 2022 08:52

Češi neumějí chránit své internetové účty a nedodržují základní bezpečnostní pravidla. I to je důvod, proč jsou pro hackery poměrně snadným terčem. Podvody v digitálním prostoru jsou navíc den ode dne zákeřnější, mnohdy se tváří jako služba bankovních institucí nebo zpráva od správců Facebooku či jiných sociálních sítí. Jakých chyb se čeští uživatelé nejčastěji dopouští při ochraně svých internetových účtů a na co si dát největší pozor?

Mlejnek nemá v čele rozvědky co dělat. Je to bezpečnostní riziko, míní Svoboda i Šedivý

11. srpna 2022 09:00

Petr Mlejnek nemá na postu ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) co dělat. I přes bezpečnostní prověrku může představovat bezpečnostní riziko. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekli exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Kritický byl také investigativní novinář Janek Kroupa.