CNN Prima News mobilní aplikace

mobilní aplikace

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní aplikace“

Místenka do vlaku zdarma? Jen v aplikaci. Senioři se kvůli tomu cítí znevýhodněni

Zákazníci vlakových dopravců sice mají možnost navolit si místenku zdarma, ale musí mít staženou aplikaci ve svém telefonu. Pro technicky zdatného cestujícího taková podmínka nepředstavuje žádný problém, ostatní však musí kvůli zaručenému místu zaplatit. Znevýhodnění se tímto nastavením cítí především penzisté. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) tvrdí, že bez aplikace není možné rezervaci poskytnout zdarma. Podle opozičního poslance Aleše Juchelky (ANO) by měla být pro seniory k zakoupené jízdence místenka automaticky zdarma.

Varování před podvodnou stránkou. Podobizna Barbie je zdarma, platíte ale svým soukromím

Před webovou aplikací, která upravuje fotografie uživatelů tak, aby na nich vypadali jako panenky Barbie nebo Ken, důrazně varují státní úřady, jako jsou polské ministerstvo digitalizace, slovenský Národní bezpečnostní úřad či české Velitelství kybernetických sil a informačních operací. Webová stránka bairbie.me představuje významnou hrozbu pro bezpečnost osobních údajů uživatelů a nesplňuje podmínky stanovené GDPR, řekl pro CNN Prima NEWS europoslanec Marcel Kolaja. „Stránka je sice zadarmo, ale uživatelé platí svým soukromím,“ doplnil ho pirátský politik a IT expert Ondřej Profant.

Google stáhl z nabídky otrokářskou hru. Nabízí málo možností mučení, napsal jeden z uživatelů

Americká internetová společnost Google stáhla z nabídky herní aplikaci nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky, dokonce je i mučit. Informoval o tom server BBC. Google hru v portugalském jazyce stáhl, když se rozhořela v Brazílii široká kritika kvůli rasistickým urážkám brazilského fotbalisty Vinícia Júniora, který hraje ve španělském klubu Real Madrid.

Pozor, WhatsApp přestane fungovat na starších mobilech, včetně iPhonů. Je mezi nimi i váš?

Majitelé starších mobilních telefonů by měli zbystřit. Od 1. ledna 2023 totiž na některých typech skončí podpora populárního chatu WhatsApp. Na mobilech se staršími operačními systémy tak aplikace může přestat fungovat. Společnost Meta, která za WhatsAppem stojí, zveřejnila seznam modelů, kterých se ukončení podpory týká. Pokud mezi nimi najdete i svůj telefon a aplikaci chce užívat, nákupu novějšího zařízení se nevyhnete.