reklama
CNN Prima News mobilní aplikace

mobilní aplikace

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní aplikace“

Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít

16. července 2021 14:40

Jednu z funkcí aplikace Tečka lze jednoduše používat i zneužívat. V nástroji pro prokazování bezinfekčnosti je totiž možné uchovávat potvrzení pro více lidí najednou, třeba členy domácnosti s pouze papírovým certifikátem. Problém ale je, že pro přidání další osoby do aplikace neprobíhá žádné dvoufázové ověření – stačí tedy s Tečkou místo čTečky naskenovat jakýkoliv platný cizí QR kód a je k dispozici pro další použití bez vědomí opravdového vlastníka.

Raiffeisenbank zavádí založení účtu on-line a výběr z bankomatů po celém světě zdarma

Téma: Komerční sdělení
19. dubna 2021 10:45

Bankovnictví se i kvůli koronavirové krizi přesouvá do on-line prostředí. Na to reaguje i Raiffeisenbank, pátá největší tuzemská banka podle bilanční sumy, a to možností založení soukromého účtu on-line bez nutnosti návštěvy pobočky. Totéž hodlá nabídnout na podzim při založení podnikatelských účtů. Novým benefitem je též výběr z bankomatů na celém světě zdarma.

Facebook obvinil Apple z potlačování konkurence. Jde o změnu nastavení soukromí

16. prosince 2020 22:59

Provozovatel sociální sítě Facebook obvinil technologickou firmu Apple z potlačování hospodářské soutěže. Nelíbí se mu změny, které Apple chystá ve svém mobilním operačním systému iOS 14, uvedla agentura Reuters. Facebook tak začal další kapitolu vleklého sporu mezi oběma technologickými giganty. Facebook přitom sám čelí žalobě amerických úřadů, podle níž také porušuje hospodářskou soutěž.

reklama