reklama

Srovnejte si manžela, nařídil Babiš hejtmance Jermanové. Ta svého chotě hájí

Jaroslava Pokorná Jermanová s manželem Jakubem Pokorným
Foto: Profimedia.cz

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se omluvila za svého manžela. Ten v úterý slovně zaútočil na oponenta své ženy a kandidáta na hejtmana Martina Kupku (ODS), když jej a jeho kolegy nazval „partou buz***ntů.“ Jakub Pokorný se dle hejtmanky „nechal unést.“ Její stranický šéf a premiér Andrej Babiš jí vzkázal, aby si manžela doma srovnala.

reklama

Redakce CNN Prima NEWS o výlevu manžela hejtmanky informovala již v úterý mezi prvními.

Hejtmanka pro deník Blesk sdělila, že se její manžel „nechal unést“. „Není politikem a nechal průchod svému rozhořčení nad útoky, které jsou proti mně dlouhodobě vedeny,“ řekla Pokorná Jermanová Blesku.

Situaci zaregistroval i stranický šéf Pokorné Jermanové, premiér Andrej Babiš. „Paní Jermanová by si měla manžela doma srovnat a panu Kupkovi by se měli omluvit,“ řekl Blesku Babiš.

K tématu

Kauzu způsobil hejtmančin manžel poté, co k jedné z fotografií Martina Kupky, kterak jezdí po Středočeském kraji na kole, připsal nevhodný komentář. „Dobrý den, pane Kupko, připadá mi, že jste objevil zrovna kopec. Je mi z vás na blití a ještě vedle sebe toho knírače. Parta buz***ntů,“ napsal Jakub Pokorný, který se živí jako kadeřník, pod fotografii politického soupeře své manželky. Svůj příspěvek později smazal.

Martin Kupka již od hejtmanky obdržel omluvu za slova jejího manžela. Na svém twitterovém účtu poslanec a místopředseda ODS, který je taktéž již desátým rokem starostou středočeských Líbeznic, děkuje za vysvětlení a i nadále bude v rámci své kampaně jezdit na kole po celém kraji. „Doufám, že to vašemu manželovi nezpůsobí další traumata,“ dodal Kupka.

Pokorný kromě Kupky na Facebooku útočil také na další rivalku své manželky, a sice na kandidátku na hejtmanku z hnutí STAN Petru Peckovou. Té k jejímu příspěvku napsal, že „je mu z ní na blití“. I tento komentář však později vymazal.

Do podvědomí médií a veřejnosti se však hejtmančin manžel dostal již dříve. Společně se svou manželkou čelil kritice za to, že užíval jeden ze služebních vozů, jenž však byl určen pouze pro hejtmanku. Pokorný později na tiskové konferenci uvedl, že svoji ženu požádal, aby se auta zbavila. A také prohlásil, že se už „žádného předmětu Středočeského kraje ani nedotkne, kromě své manželky“.

Tagy: Andrej Babiš Středočeský kraj Martin Kupka Krajské volby Jaroslava Pokorná Jermanová Jakub Pokorný Petra Pecková
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

  • Aktualizováno

Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Otestování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční po celé zemi.

Prezidentské volby v USA 2020

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama