reklama

„Parta buz***ntů,“ útočí manžel hejtmanky Pokorné Jermanové na Kupku z ODS

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se svým manželem Jakubem Pokorným
Foto: Profimedia.cz

Předvolební boj o Středočeský kraj se přiostřuje. Na kandidáta na hejtmana Martina Kupku (ODS) na Facebooku zaútočil manžel nynější hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) Jakub Pokorný. Kupkovi napsal, že je mu z něj „na blití“ a společně s další osobou na fotografii je označil za „partu bu***antů“.

reklama

Vše začalo fotografií na facebookovém profilu poslance a místopředsedy ODS Martina Kupky. Ten na sociální síť v posledních dnech pravidelně přidává příspěvky ze svých cest na kole po Středočeském kraji, kde kandiduje na hejtmana v nadcházejících krajských volbách.

Právě k jednomu z těchto příspěvků, v němž Kupka vychvaluje výhledy na horu Blaník, přidal komentář manžel jeho oponentky, hejtmanky a místopředsedkyně ANO Pokorné Jermanové. „Dobrý den pane Kupka, připadá mi, že jste objevil zrovna kopec. Je mi z vás na blití a ještě vedle sebe toho knírače. Parta buzerantů,“ napsal Kupkovi Jakub Pokorný. Svůj příspěvek však později smazal.

Kupka redakci CNN Prima NEWS sdělil, že úroveň Pokorného komentáře „je tak zoufalá, že už se nedá komentovat“. „Míra tuposti v tomto případě mě fakt překvapila. Jestli chtějí tímto způsobem vést kampaň, tak se máme na co těšit.“

Manžel hejtmanky se v médiích objevil již v minulosti. Pokorný, který pracuje jako kadeřník, společně se svou manželkou čelil kritice za to, že užívá jeden ze služebních vozů, jenž však byl určen pouze pro hejtmanku. Pokorný později na tiskové konferenci uvedl, že svoji ženu požádal, aby se auta zbavila. A také prohlásil, že se už „žádného předmětu Středočeského kraje ani nedotkne, kromě své manželky“.

Kromě Pokorné Jermanové a Kupky má hejtmanské ambice ve Středočeském kraji mimo jiné kandidátka hnutí STAN Petra Pecková. Nynější koalice se skládá z hnutí ANO, ČSSD a KSČM.

K tématu

Tagy: Středočeský kraj ODS hnutí ANO Martin Kupka Jaroslava Pokorná Jermanová Jakub Pokorný
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum

ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum

Už na úterý plánují zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podpis memoranda o společném postupu ve volbách do Poslanecké sněmovny. V následujících měsících by mělo dojít k podpisu koaliční smlouvy. Strany chtějí ve volbách zvítězit a „změnit poměry v naší zemi k lepšímu“. Již mají jasno v tom, ve kterých krajích budou kandidovat jejich předsedové, které strany nominují krajské lídry a podle jakého klíče obsadí volitelná místa na jednotlivých kandidátkách.

Jan Hamáček

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Ačkoliv Roman Prymula (za ANO) stále zůstává ministrem zdravotnictví, vicepremiér Jan Hamáček a předseda ČSSD i tak považuje situaci za vyřešenou. Příslib řešení mu v tuto chvíli stačí a ze slov premiéra Andreje Babiše (ANO) soudí, že Zeman příští čtvrtek nového ministra jmenuje. Na odchod z vlády, kterým ČSSD při neodvolání Prymuly hrozila, tak zatím podle něj není čas.

Sport

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

Vše začalo chaotickým ránem. Cyklisté nechtěli podstoupit nejdelší etapu v itineráři Gira d´Italia v plném rozsahu. Polovinu trasy tak absolvovali v autobusech, šlapali jen posledních 124 kilometrů. Atypické podmínky dokonale sedly českému závodníkovi Josefu Černému. Na konci propršeného dne byl sladký triumf – jeho první vítězství na závodě Grand Tour. „Nemám slov,“ uvedl k obřímu úspěchu 27letý jezdec. Pak ze sebe přece jen po fantastickém výkonu dostal více.

reklama
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev
Další články
reklama
reklama