reklama

Nechte se vítat luxusním domovním číslem

Domovní číslo je pro jednoho obyčejné, pro někoho je ale vizitkou domu stejně jako jeho exteriér. Vítá vás při každém příchodu domů a mělo by proto být radost se na něj dívat. Udělejte si ho pomocí našeho návodu originální, krásné, variabilní a také mechové.

reklama

Na mechové číslo budete potřebovat kovový korpus. Opatřit si ji je to nejdůležitější a vlastně nejsložitější. Najděte kováře, ve vašem okolí se určitě nějaký najde. Stačí se pozeptat. Případně určitě najdete někoho šikovného na internetu. Šablonu pro číslice si vytvořte co nejjednodušší. Použijte font bez patek s co největší plochou pro tvoření. Tyto konkrétní formy jsou cca 20 cm vysoké a mají 3cm hloubku.

Další důležitou surovinou je mech. Mechorosty jsou starší dokonce než dinosauři. Existuje jich na 10 tisíc druhů. Na svou tvorbu si ho můžete koupit. K dostání je mnoho zajímavých druhů – už jen podle názvu. Může to být mech norský, sobí, královský, španělský i různé další. Sehnat si můžete ale také barevný mech. Číslo si tak doladíte přesně podle svých představ. Jako nejlepší způsob ale může pro mnohé být nasbírat si mech jednoduše při procházce lesem. A můžete ho využít i k dalšímu tvoření.

Postup samotný je už pak velmi jednoduchý. Kousky mechu nalepte do korpusu. Použijte tavnou pistoli. Naneste na mech vždy trochu lepidla. Snažte se lepidlem mechu nedotýkat moc, abyste si hrot pistole nezanesli. Mech potom v korpusu pěchujte hezky k sobě. Ať je bohatě naplněný. Nebude potom také vypadávat.

Mechová čísla nakonec ještě dolaďte. Můžete použít sušené květiny, na podzim a v zimě malé šišky nebo malé vánoční ozdoby, hodí se také klacíky nebo kamínky. Výhodou je, že si můžete číslo dotvořit vždy na míru ročnímu období, svátků a jiných příležitostí.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Tagy:
DIY mech domovní číslo

Hlavní zprávy

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků
Koronavirus

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky
Počasí

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Dušek: Přibývá až 100 tisíc nakažených denně. Vrchol přijde na přelomu ledna a února

V Česku aktuálně přibývá asi 100 tisíc nakažených denně, ač to nemusí vykazovat testy. Na základě dat to uvedl šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Čísla nejvíce narůstají v Praze a právě na vývoji v hlavním městě v následujících deseti dnech se podle Duška ukáže, jak se omikron promítne v nejzranitelnější populaci 65+.

Slavný francouzský herec zemřel při nehodě na lyžích. Zahrál si mladého Hannibala Lectera

Ve věku 37 let zemřel po nehodě na lyžích francouzský herec Gaspard Ulliel. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na informace od hercovy rodiny. Filmoví fanoušci si Ulliela mohou pamatovat například z „jehňátkovského“ prequelu Hannibal – Zrození, v němž ztvárnil mladého Hannibala Lectera. Před smrtí se stihl ujmout role záporné komiksové postavy Midnight Mana v chystaném seriálu Moon Knight.

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama