CNN Prima News podzim

podzim

Výpis příspěvků ke štítku „podzim“

PŘEHLEDNĚ: Varianta covidu, která vám zkazí Vánoce. Jaké jsou příznaky a kdy přijde vrchol?

Šíří se ještě rychleji než její předchůdce a během vánočních svátků nebude nikoho šetřit. Subvarianta omikronu s označením JN.1 trápí svět už od podzimu a Česko nebude výjimkou. Podle predikcí „potomek Piroly“ způsobí explozi nákaz poté, co se lidé vrátí z vánočních sešlostí zpět do zaměstnání. S jakými příznaky přichází, kdy nastane exploze nákaz a nakolik pomůže očkování novými vakcínami proti covidu? Podívejte se na přehled, který pro vás připravila redakce CNN Prima NEWS.

Za dopravní peklo v Praze může přestavba století. Mizerná koordinace, vyčítá městu opozice

Cestování autem po Praze se stává v posledních týdnech nervydrásající disciplínou. Podzimní měsíce jsou nejnáročnější, co se intenzity dopravy týče, letos navíc brzdí řidiče rekonstrukce klíčových silnic. Podle představitelů města za to může letní rekonstrukce Barrandovského mostu, kvůli které se musely některé stavby přesunout na podzim. Podle opozice je na vině špatná koordinace a nekoncepčnost.

Podzim: Nejšťastnější období veverek

Právě na podzim, kdy všude kolem padá listí a stromy jsou zbarvené do žlutorezavých barev, zažívají veverky to nejšťastnější období v roce. Podobně jako matky, které přestanou kojit své ratolesti a mohou se na více hodin vzdálit, mají v tomto období i veverky více času na sebe. Po devíti měsících březosti, rození a krmení mláďat si mohou odpočinout a nabrat síly.

Prudké ochlazení, bouřky a přízemní mrazíky. Do Česka přichází podzim v plné síle

Neděle přinese do Česka po posledních letních dnech výrazné ochlazení, nejvyšší denní teploty se při vstupu do nového týdne budou pohybovat okolo 10 °C. Podzim o sobě dá vědět i větší oblačností a srážkami. V neděli se objeví na celém území přeháňky a ojedinělé bouřky. První polovina týdne bude o něco sušší, od čtvrtka dále však přijdou přeháňky každý den. Meteorologové zároveň upozorňují na očekávané přízemní mrazíky, kvůli kterým by v následujících dnech mohli vydat výstrahu.

PŘEHLEDNĚ: Koronavirus, chřipka či nachlazení. Jaké jsou příznaky respiračních nemocí?

V posledních dnech se zvyšuje počet nově nakažených koronavirem. Znepokojení nad nárůstem počtu případů vyjádřila i Světová zdravotnická organizace (WHO). S přicházejícím podzimem se ale blíží vlna respiračních onemocnění, tedy kromě koronaviru také chřipka a nachlazení. Jednotlivá onemocnění je velmi snadné zaměnit. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila přehled důležitých příznaků.