reklama
CNN Prima News podzim

podzim

Výpis příspěvků ke štítku „podzim“

Dvě dávky vakcíny nestačí, shodují se experti. Kdy by se mělo Česko přeočkovat?

Třetí dávka vakcíny proti koronaviru? Možná už na podzim. O dalším přeočkování se v posledních týdnech mluví stále častěji, a to v souvislosti s mutacemi, které se šíří světem. Například kvůli variantě delta uvažují o třetí dávce v Izraeli. Podle tamních expertů totiž na tuto mutaci dvě dávky nestačí. Problémy by mohli mít v Česku například senioři, kteří dostali očkování jako první a zároveň patří mezi rizikové skupiny.

Česko zasáhnou prudké lijáky, hrozí povodně. Meteorologové varují i před sněžením

Aktualizováno

Na východě a severu Česka bude v úterý pršet, místy i vydatně. Srážky mohou rozvodnit tamní toky, přičemž na Chrudimsku a Pardubicku mohou dosáhnout v některých místech na třetí, nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na horách může napadnout sníh, což už se na některých místech republiky stalo v noci na pondělí. Na Červenohorském sedle v Jeseníkách komplikovalo sněžení dopravu.

Ježci se chystají na zimu. Kdy potřebují naši pomoc?

Přípravy na zimu neprovádíme během podzimu jen my, ale i mnohá divoká zvířata. Pro ně však nepřipravenost může končit i smrtí. Ježci narození v pozdním létě často nestihnou včas dorůst do potřebné velikosti a vytvořit si dostatek tukových zásob, aby mohli zazimovat. V takovém případě potřebují pomoc zkušených odborníků ze záchranných stanic.

reklama