CNN Prima News nehoda vlaku

nehoda vlaku

Výpis příspěvků ke štítku „nehoda vlaku“

Škoda testuje aplikaci varující před blížícím se vlakem. Má chránit nepozorné řidiče

7. prosince 2022 15:32

Varuje nás v budoucnu auto před blížícím se vlakem? Je to možné. Novou funkci pro palubní aplikaci nyní testuje Škoda společně s jednou z vlakových společností. Aplikace by měla načítat data o pohybu vlaků a řidiče případně včas upozornit na nebezpečí. Cílem je snížit riziko nehod na železničních přejezdech. Informační systém už nyní dokáže varovat před vozidly v protisměru nebo upozornit na riziko neúmyslného vjezdu do protisměru například na dálnici.

Proč do sebe vlaky u Milavče narazily? Chybí nám zabezpečovací systém, mají jasno experti

4. srpna 2021 20:15

Stav trati a absence bezpečnostního systému ETCS jsou faktory, které mohly přispět ke srážce vlaků na Domažlicku, řekl CNN Prima NEWS Petr Šlégr z Centra pro efektivní dopravu. Podle něj je stav železnic v Česku oproti okolním státům zastaralý a ministerstvo dopravy nedělá dost pro to, aby byly bezpečné. Expert tak reagoval na středeční srážku vlaků u Milavče, při které zemřeli tři lidé.

Prehistorická trať do západní Evropy je ostuda tohoto státu, říká expert

4. srpna 2021 19:12

Nechybělo moc a k nehodě nemuselo dojít. V daném úseku byl namontován systém, který umožňuje protijedoucí vlaky na dálku zastavit, což se nepovedlo. K nehodě navíc přispěla i sama trať. Hlavní železniční tah do Německa je totiž z větší části jednokolejný a rychlíky se tu musí vyhýbat. Jeho přestavba se přitom chystá už desítky let.

Všude byla krev a řvaly tam děti. Cestující popsal detaily nehody vlaků na Domažlicku

4. srpna 2021 14:10

„Všude byla krev, lidé měli rozseklé hlavy a řvaly tam děti,“ popsal CNN Prima NEWS chvějícím se hlasem detaily z nehody na Domažlicku Miroslav Jícha, který cestoval v expresu ze Schwandorfu do Plzně. Jeho vlak se ve středu ráno srazil s osobním vlakem u obce Milavče. Při nehodě zemřeli tři lidé, šest je v kritickém stavu a přes 30 cestujících vyvázlo s lehčími zraněními a jsou mimo ohrožení života.

Srážka vlaků na Domažlicku: Zemřeli tři lidé. O případ se zajímají kriminalisté

4. srpna 2021 08:58

U obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov se ve středu ráno srazily dva vlaky. Při nehodě zemřeli tři lidé, pět je v kritickém stavu, 31 zraněných je mimo ohrožení života. Na místě zasahovaly čtyři vrtulníky a záchranáři ošetřili celkem 67 lidí. Podle Drážní inspekce a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) rychlík vjel na úsek bez povolení. Mohlo jít o chybu strojvedoucího nebo závadu techniky.

Masivní výbuch v Texasu. Kamion narazil do vagonu přepravujícího benzín

23. února 2021 18:06
Aktualizováno

Nákladní vůz narazil do vagonu s cisternou naplněnou benzínem. V důsledku havárie brzy nato zachvátil požár i ostatní vagony s hořlavým nákladem. K neštěstí došlo v okrese Milam ležícím v jižní části Texasu. Místní úřady označily havárii za vážnou. Řidič kamionu i strojvůdce jako zázrakem vyvázli bez zranění. Na místě nyní zasahují hasiči, kteří se stále snaží požár soupravy uhasit.