reklama
CNN Prima News nehoda vlaku

nehoda vlaku

Výpis příspěvků ke štítku „nehoda vlaku“

Proč do sebe vlaky u Milavče narazily? Chybí nám zabezpečovací systém, mají jasno experti

4. srpna 2021 20:15

Stav trati a absence bezpečnostního systému ETCS jsou faktory, které mohly přispět ke srážce vlaků na Domažlicku, řekl CNN Prima NEWS Petr Šlégr z Centra pro efektivní dopravu. Podle něj je stav železnic v Česku oproti okolním státům zastaralý a ministerstvo dopravy nedělá dost pro to, aby byly bezpečné. Expert tak reagoval na středeční srážku vlaků u Milavče, při které zemřeli tři lidé.

Prehistorická trať do západní Evropy je ostuda tohoto státu, říká expert

4. srpna 2021 19:12

Nechybělo moc a k nehodě nemuselo dojít. V daném úseku byl namontován systém, který umožňuje protijedoucí vlaky na dálku zastavit, což se nepovedlo. K nehodě navíc přispěla i sama trať. Hlavní železniční tah do Německa je totiž z větší části jednokolejný a rychlíky se tu musí vyhýbat. Jeho přestavba se přitom chystá už desítky let.

Všude byla krev a řvaly tam děti. Cestující popsal detaily nehody vlaků na Domažlicku

4. srpna 2021 14:10

„Všude byla krev, lidé měli rozseklé hlavy a řvaly tam děti,“ popsal CNN Prima NEWS chvějícím se hlasem detaily z nehody na Domažlicku Miroslav Jícha, který cestoval v expresu ze Schwandorfu do Plzně. Jeho vlak se ve středu ráno srazil s osobním vlakem u obce Milavče. Při nehodě zemřeli tři lidé, šest je v kritickém stavu a přes 30 cestujících vyvázlo s lehčími zraněními a jsou mimo ohrožení života.

Srážka vlaků na Domažlicku: Zemřeli tři lidé. O případ se zajímají kriminalisté

4. srpna 2021 08:58

U obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov se ve středu ráno srazily dva vlaky. Při nehodě zemřeli tři lidé, pět je v kritickém stavu, 31 zraněných je mimo ohrožení života. Na místě zasahovaly čtyři vrtulníky a záchranáři ošetřili celkem 67 lidí. Podle Drážní inspekce a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) rychlík vjel na úsek bez povolení. Mohlo jít o chybu strojvedoucího nebo závadu techniky.

Masivní výbuch v Texasu. Kamion narazil do vagonu přepravujícího benzín

23. února 2021 18:06
Aktualizováno

Nákladní vůz narazil do vagonu s cisternou naplněnou benzínem. V důsledku havárie brzy nato zachvátil požár i ostatní vagony s hořlavým nákladem. K neštěstí došlo v okrese Milam ležícím v jižní části Texasu. Místní úřady označily havárii za vážnou. Řidič kamionu i strojvůdce jako zázrakem vyvázli bez zranění. Na místě nyní zasahují hasiči, kteří se stále snaží požár soupravy uhasit.

Na Náchodsku srazil vlak člověka, provoz na trati stojí

20. října 2020 08:42

U Červeného Kostelce na Náchodsku srazil v úterý ráno vlak člověka, který na místě zemřel, oznámil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda se stala v úseku Starkoč - Červený Kostelec, provoz na trati je zastaven. Omezení se dotkne i rychlíkových spojů, České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu.

reklama