Nejluxusnější obytný vůz ze 70. let je na prodej. Ukrývá i garáž se sněžnými skútry

Obliba obytných automobilů v posledních letech výrazně vzrostla. Velkou zásluhu na tom má pochopitelně také pandemie koronaviru, která značně omezila možnosti cestovaní. Domy na kolech tak byly nejjednodušším a mnohdy i jediným způsobem, jak vyrazit na dovolenou. Ostatní ubytovací zařízení totiž byla převážně zavřená. Obytné vozy se však brzy staly nedostatkovým zbožím, což platí dodnes. Přesto je možné na internetu někdy najít zajímavé inzeráty.

Celým názvem 1974 Ford C750 ‚Camelot Cruiser‘ Trailer Coach byl jedním z nejluxusnějších a nejdražších obytných vozů v 70. letech minulého století a nabízel naprosto všechno, co na cestách potřebujete – včetně ložního prádla, dřezu, kuchyňských spotřebičů, nejrůznějších druhů hrnců, pánví a dalšího nádobí.

K dispozici je obývací pokoj, kuchyně a velká ložnice s manželskou postelí. Vedle je toaleta a ještě jedna místnost určená k relaxaci. Všechny prostory jsou plně vybaveny původními židlemi a stoly.

Pětihvězdičkový hotel na kolech postavila v roce 1974 společnost Edler & Company. Tento konkrétní exemplář je unikátní, vyrobeny totiž byly jen tři. Každý byl přitom zaměřený na přepravu něčeho jiného. Jeden byl postaven pro přepravu člunu, druhý pro koně a ten třetí pro sněžné skútry. Nejlepší zprávou je, že v podstatě všechno na tomto přívěsném autokaru je původní, včetně vnějšího laku.

Základem Camelot Cruiseru je nákladní vůz řady C a přeplňovaný benzinový motor Ford o objemu 5,8 litru spojený se čtyřstupňovou automatickou převodovkou. Prodejce uvádí, že tato jednotka je výjimečně spolehlivá a má dlouhou životnost. Zajímavostí je pak váha celého kolosu, která činí 40 000 liber, tedy 18,1 tuny.

Pokud máte o tento retro obytný vůz zájem, musíte se zaregistrovat na World Wide Auctioneers. Další fotografie a podrobnosti o nabídce najdete v uvedeném odkazu.

Tagy: