reklama

Největší české SUV projde omlazovací kúrou. Škoda ukázala nový Kodiaq

Mladoboleslavská automobilka odhalila nové kresby chystaného faceliftu Škody Kodiaq, které veřejnosti představí za dva týdny. Jeden obrázek ukazuje změny na přídi vozu. Z hlediska designu jde jen o mírný posun.

reklama

Škoda Kodiaq přišla na trh v roce 2016, nyní je tedy čas na facelift, který model v polovině jeho životního cyklu mírně zmodernizuje. Odhalení nové verze ve Škodě plánují na 13. dubna. Už nyní ale automobilka začala se zveřejňováním prvních informací.

Ze skici, která je použita v úvodu článku, jsou patrné jen mírné změny v oblasti přídě. Nová je například maska chladiče s výraznějším chromovým rámečkem. K ní přibyly ful-LED světlomety, u nichž se dá očekávat, že budou dostupné už od základní výbavy. Kodiaq má také nový přední nárazník s většími nasávacími otvory. Jak bývá u kreseb zvykem, auto se představuje na abnormálně velkých kolech. Na Kodiaqu by se mohly objevit až 21“ disky, se kterými jezdí například elektrické SUV Škoda Enyaq.

Automobilka přiložila k prvnímu obrázku vozu také ještě dva stylizované snímky detailů předních světlometů a zadních brzdových světel. Ty ukazují nový design, kdy vpředu skleněná plocha jemněji navazuje na masku chladiče a vzadu je naopak tvar „brzdovek“ ostřeji řezaný.

Škoda zatím neukázala kabinu Kodiaqu, ale lze předpokládat, že se SUV dočká řady nových prvků, které se mezitím objevily například na palubě loni na trh uvedené Škody Octavia. Jde například o typický volant, větší displej zábavního systému s novou grafikou nebo obrazovku nahrazující klasické ručičkové ukazatele.

Škoda Kodiaq byla loni v Česku třetím nejprodávanějším SUV na trhu s 6 508 kusy. Předběhly ji menší modely automobilky, tedy Škoda Kamiq se 7 438 kusy a Škoda Karoq s 8043 registracemi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama