reklama

Největší české SUV projde omlazovací kúrou. Škoda ukázala nový Kodiaq

/ fotografií

Mladoboleslavská automobilka odhalila nové kresby chystaného faceliftu Škody Kodiaq, které veřejnosti představí za dva týdny. Jeden obrázek ukazuje změny na přídi vozu. Z hlediska designu jde jen o mírný posun.

reklama

Škoda Kodiaq přišla na trh v roce 2016, nyní je tedy čas na facelift, který model v polovině jeho životního cyklu mírně zmodernizuje. Odhalení nové verze ve Škodě plánují na 13. dubna. Už nyní ale automobilka začala se zveřejňováním prvních informací.

Ze skici, která je použita v úvodu článku, jsou patrné jen mírné změny v oblasti přídě. Nová je například maska chladiče s výraznějším chromovým rámečkem. K ní přibyly ful-LED světlomety, u nichž se dá očekávat, že budou dostupné už od základní výbavy. Kodiaq má také nový přední nárazník s většími nasávacími otvory. Jak bývá u kreseb zvykem, auto se představuje na abnormálně velkých kolech. Na Kodiaqu by se mohly objevit až 21“ disky, se kterými jezdí například elektrické SUV Škoda Enyaq.

Automobilka přiložila k prvnímu obrázku vozu také ještě dva stylizované snímky detailů předních světlometů a zadních brzdových světel. Ty ukazují nový design, kdy vpředu skleněná plocha jemněji navazuje na masku chladiče a vzadu je naopak tvar „brzdovek“ ostřeji řezaný.

Škoda Kodiaq po faceliftu, detail světel
Škoda Kodiaq po faceliftu, detail světel
Zdroj: Škoda Auto

Škoda zatím neukázala kabinu Kodiaqu, ale lze předpokládat, že se SUV dočká řady nových prvků, které se mezitím objevily například na palubě loni na trh uvedené Škody Octavia. Jde například o typický volant, větší displej zábavního systému s novou grafikou nebo obrazovku nahrazující klasické ručičkové ukazatele.

Škoda Kodiaq byla loni v Česku třetím nejprodávanějším SUV na trhu s 6 508 kusy. Předběhly ji menší modely automobilky, tedy Škoda Kamiq se 7 438 kusy a Škoda Karoq s 8043 registracemi.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Téměř sedm let čekali lidé z Vlachovic-Vrbětic, až vyšetřovatelé najdou viníka výbuchů v muničních skladech za obcí. „Teď už ho konečně máme, tak ať platí. Rusáci mi dluží nejméně milion, a to jen za ztracené dotace na naše pole,“ rozčiluje se farmářka Renata Pekařová. Podnikatel v lesnictví Dalibor Olšák zase v areálu muničních skladů koupil 117 hektarů lesa, škody jdou do desítek milionů. „Rád bych, aby stát s Ruskem nějaké odškodnění vyjednal, ale půjde to těžko. Tohle je příliš velká hra s globálními rozměry,“ přemítá.

Vláda

Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu

Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) i premiér Andrej Babiš (za ANO) věděli o možném zapojení Rusů do výbuchu ve skladu ve Vrběticích už v březnu, tvrdí web Neovlivní.cz. Znamenalo by to, že i když vládní politici věděli o možném „teroristickém útoku na Českou republiku“, jak incident označují zástupci opozice i odborníci, ponechali Rusko v tendru na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech. Babiš trvá na tom, že se o zapojení agentů jednotky GRU do exploze muničního skaldu dozvěděl až v dubnu.

Jan Hamáček

SLEDUJTE ŽIVĚ briefing Jana Hamáčka: Jaká je budoucnost vztahů s Ruskem?

SLEDUJTE ŽIVĚ briefing Jana Hamáčka: Jaká je budoucnost vztahů s Ruskem?

Vyostřenou situací mezi Ukrajinou a Ruskem se v pondělí dopoledne zabývají ministři zahraničí zemí EU. Ústředním tématem jednání by měla být otázka, jak by evropský blok mohl přispět k ukončení konfliktu na východě Ukrajiny, který nyní nabírá na síle. Ministři by měli diskutovat i o česko-ruských vztazích, které se vyostřily poté, co vyšlo najevo, že za výbuchem v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 stáli ruští agenti. Sledovat briefing ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD) můžete živě v tomto článku.

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, tvrdí kontrolní úřad
Do normálu se nevrátíme ani v roce 2023, varuje Pollert. Odborníci sází na červenec
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Uspořádejme velké koncerty, vychytáme tím infikované, vyzývá Flegr
Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus
Přebalování, polohování a převlékání. Co musí vědět dobrovolníci ve zdravotnictví?
Jak by nám mohli Rusové uškodit? Zdražení plynu nehrozí, uklidňuje Havlíček
Další články
reklama
reklama