Němci senzačně vyprovodili z MS i Američany a s Kanadou si to rozdají o zlato

Ve finále hokejového mistrovství světa vyzve Kanadu tým Německa. Němci si zajistili postup do nedělního duelu o zlato — a také medaili z MS po dlouhých 70 letech — sobotní výhrou v semifinále v Tampere nad Američany 4:3 v prodloužení. Kanaďané již odpoledne v prvním semifinálovém utkání zdolali Lotyšsko 4:2.

Američané se hned v úvodu dostali do trháku, když v končící čtvrté minutě vedli už 2:0. Němcům se podařilo ještě do první přestávky vyrovnat. Ve druhé třetině vrátil dosud neporaženému výběru USA vedení Michael Eyssimont. Dlouho se zdálo, že jeho gól bude i vítězný, ale 83 sekund před koncem základní doby vyrovnal Marcel Noebels. Postup vystřelil v čase 67:32 svým druhým dnešním zásahem Frederik Tiffels. Němci si zahrají finále poprvé v novodobé historii.

Finále je na programu v neděli v Nokia Areně v Tampere od 19:20 SELČ. Již ve 14:20 bude vhozeno úvodní buly souboje o bronz mezi zklamanými semifinalisty, v němž se Američané utkají s Lotyši.

Německo hokej finále postup USA semifinále MS v hokeji 2023 Mistrovství světa v ledním hokeji