CNN Prima News postup

postup

Výpis příspěvků ke štítku „postup“

Ukrajina neprohrává, drží linii, tvrdí expert. Vysvětlil, co stojí za „zkreslenou“ realitou

Profesor a komentátor listu Kyiv Post Phillips O'Brien zkritizoval západní média v čele s těmi americkými za údajné zkreslování pohledu na válku na Ukrajině. Podle něj není pravda, že by Kyjev dramaticky prohrával. Rusko prý postupuje jen velmi pomalu a za cenu brutálních ztrát. Expert vysvětlil, co za tímto nepřesným podáváním informací stojí.

Úspěch české házené. Reprezentantky otočily zápas s Portugalskem a postoupily na ME

České házenkářky v posledním šestém utkání kvalifikace mistrovství Evropy porazily po obratu Portugalsko 25:22 a postoupily na závěrečný turnaj, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla se v Plzni proti outsiderovi dlouho trápily, v prvním poločase prohrávaly o sedm branek, ale po přestávce skóre otočily.

Zelenskyj hlásí přelom na frontě: Zastavili jsme postup Rusů, přišli o hodně letadel

Ukrajinské jednotky zastavily postup Ruska na frontě, řekl v pondělí v rozhovoru s francouzskou stanicí BFM TV a listem Le Monde ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Situace je nyní podle něj pro ukrajinskou armádu lepší, než byla v posledních měsících. Agentura AFP však poznamenala, že jeho tvrzení je v rozporu s řadou hodnocení vývoje na frontové linii.

Český bojovník na Ukrajině: Víc než Rusů jsem se bál mámy, měl jsem strach zavolat domů

Na Ukrajině bojuje téměř od začátku ruské invaze a působí v průzkumné jednotce při mezinárodní legii. Vojenské zkušenosti si osvojil již v Česku, ale zkušenost ostrého konfliktu si odbyl až na ukrajinském území. Byl těžce zraněn šrapnely dělostřeleckého granátu v oblasti hlavy, v současné době je opět v boji. Muž s přezdívkou Arisu v podcastu Matyáše Zrna OFF RECORD otevřeně hovoří o tom, že boj s Rusy není snadný.

Policisté na střelce z fakulty třikrát vypálili. Popsali detaily akce, zmínili i jednu chybu

Úřad vnitřní kontroly policejního prezidia nezjistil žádné výrazné pochybení při zásahu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK). Postup byl podle odborníků rychlý a profesionální a nijak se nevymykal standardní metodě při útocích aktivního střelce. Rovněž byl naplno využit zdravotní výcvik hlídek a zasahujících policistů. Úřad však policistům vyčetl i jednu chybu, a to nedostatečnou komunikaci s vedením fakulty. Zaměstnanci úřadu pracovali s velkým množstvím videomateriálu.

I přes skandál slavili pivem. Na hřišti jsem chtěl umřít, řekl kapitán fotbalistů Souček

Oslavy fotbalistů v kabině se i přes skandál nesly v duchu piva a zpěvu. Kapitán Tomáš Souček si hodně oddychl, že reprezentace dokázala postoupit na mistrovství Evropy. Osmadvacetiletý záložník West Hamu po domácím vítězství 3:0 nad Moldavskem v závěru kvalifikace připustil, že neúspěch by si hodně vyčítal. Novinářům také řekl, že je rád, že reprezentanti postupem přehlušili negativní atmosféru, která kolem mužstva v poslední době panovala. Podle Součka ale radost trochu pokazil konec trenéra Jaroslava Šilhavého.

Tělo seniorky v márnici zkapalnilo. Na rozkládající se ostatky upozornil strašlivý zápach

Více než dva měsíce bylo tělo 69leté ženy ponecháno v márnici nemocnice Port Pirie v Jižní Austrálii. Ostatky seniorky si nikdo nevyzvedl a během rozkladu došlo k jejich „zkapalnění“. Na problém pracovníky upozornil nepříjemný zápach, k odstranění zbytků těla museli použít dva vaky. O případu, k němuž došlo loni v únoru, nyní informují zahraniční média.