CNN Prima News postup

postup

Výpis příspěvků ke štítku „postup“

Skupinová fáze v Kataru doběhla do finiše. Podívejte se, kdo na koho narazí v osmifinále

2. prosince 2022 22:38

Početná parta o 32 reprezentacích je nyní zredukována na polovinu. Jinými slovy byla na fotbalovém šampionátu v Kataru dohrána skupinová fáze a přichází čas play-off. Za velkého překvapení prvním sítem neprošly Německo s Belgií, nečekaná je i absence Uruguaye, Mexika nebo Dánska. Kdo se tedy s kým potká v osmifinále a jaké potenciální dvojičky se mohou utvořit dál?

Rusové se na Donbasu nadechují a postupují ke klíčovému městu. Hlavní roli hrají vagnerovci

14. října 2022 11:56

Proruské síly a ruská armáda postupují pomalu ke klíčovému městu Bachmut na Donbasu na východní Ukrajině. Do bojů se pravděpodobně zapojily i oddíly žoldnéřské Wagnerovy (v přepisu z ruštiny Vagnerovy) skupiny, uvedlo v pátek ráno britské ministerstvo obrany. O zapojení skupiny do bojů v Doněcké oblasti hovoří v páteční zprávě i americký Institut pro studium války (ISW). Postup ruských vojsk podle Londýna komplikují ukrajinské útoky i nedostatek munice a vojáků. Horší morálka, disciplína a bojové schopnosti ruských jednotek na Ukrajině mohou v některých oblastech vést k zastavení ruské ofenzivy, píše ISW.

Exploze mostu? Ukrajinské síly převzaly iniciativu. Boje teď ale zpomalí, myslí si experti

8. října 2022 12:59

Aktuální ukrajinský postup na severovýchodě a jihu země podle Richarda Stojara z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany potvrzuje, že ukrajinské síly převzaly iniciativu. Vzhledem k nadcházející zimě a vyčerpanosti obou stran očekává snížení intenzity bojů. Případné použití jaderných zbraní označil za velmi nepravděpodobnou variantu. Bezpečnostní analytik Martin Svárovský ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že explozí mostu chtěli Ukrajinci vyřadit železniční část a narušit tak dodávky.

Ukrajinci stahují smyčku okolo dalšího důležitého města. Rusům hrozí smrtící obklíčení

28. září 2022 09:44

Ukrajinské síly posilují své pozice u Lymanu v Doněcké oblasti, v okolí města pokračují prudké boje. Ve zprávě k situaci na bojišti to ve středu uvedl americký Institut pro studium války (ISW). Podle britské vojenské rozvědky ukrajinské jednotky pomalu postupují nejméně na dvou osách východně od řek Oskil a Siverskyj (Severní) Doněc v Charkovské oblasti, zatímco Rusko na východě Ukrajiny posiluje obranu.

Charkovský zázrak? Ukrajinci za pár dnů dobyli pětkrát tolik, co Rusové na Donbasu za měsíc

11. září 2022 11:59

Ukrajinci v posledních dnech započali chersonskou ofenzivu, rovněž šokovali nečekaným protiútokem a bleskovým postupem v Charkovské oblasti. Za necelých pět dnů v tomto regionu dobyli zpět okolo 2 500 kilometrů čtverečních, odhaduje americký Institut pro studium války (ISW). Pro srovnání – Rusové za 40 dnů během letní fáze donbaské ofenzivy obsadili zhruba 450 kilometrů čtverečních ukrajinského území.

Ukrajinská ofenziva? Největší umění od druhé světové, bude se učit i za 100 let, říká expert

10. září 2022 14:20

Protiútok ukrajinských sil východně od Charkova nabírá na obrátkách. Vojáci s modrožlutými vlaječkami na uniformách získali zpět území o rozloze kolem 2 500 kilometrů čtverečních. Vstoupili také do strategicky významného města Kupjansk a šíří se zprávy o stažení ruských vojsk z Izjumu. „Vidíme úžasnou ukázku operačního umění. Svou rychlostí mi to připomíná postup Německa Francií v roce 1940,“ řekl CNN Prima NEWS vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr.

Chabý postup Rusů na Ukrajině? Za 40 dnů získali území velikosti trpasličí Andorry

26. srpna 2022 12:31

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplynulo více než půl roku. Kromě značných ztrát Rusy trápí také pomalý, prakticky až zanedbatelný postup. Za posledních 40 dnů získali pod kontrolu asi 450 kilometrů čtverečních ukrajinského území, což lze rozlohou přirovnat zhruba ke státu Andorra. Od poloviny března, kdy se ruská ofenziva nacházela na pomyslném vrcholu, okupanti naopak ztratili 45 tisíc kilometrů čtverečních, což odpovídá zhruba velikosti Dánska. Zmíněné údaje vyplývají z analýzy amerického Institutu pro studium války (ISW).

Bujaré oslavy v Edenu: Slavia udolala Raków a prošla do skupiny Konferenční ligy

25. srpna 2022 22:30

Fotbalisté pražské Slavie porazili v odvetě závěrečného 4. předkola Evropské konferenční ligy Raków Čenstochová 2:0 po prodloužení a postoupili do skupiny. V první minutě nastavení rozhodl střídající Ivan Schranz. Souboj českého a polského vicemistra ve vyprodaném Edenu skončil po základní hrací době 1:0 gólem Mosese Usora z 62. minuty, Raków před týdnem vyhrál doma 2:1.