CNN Prima News Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Na Bulovce

Výpis příspěvků ke štítku „Nemocnice Na Bulovce“

PŘEHLEDNĚ: Kdy brát antibiotika, na jaké nemoci zabírají a v čem se nejčastěji chybuje

Nedostatek penicilinu a obecně antibiotik v českých lékárnách rezonuje společností již několik měsíců. Kdy bude důležité léčivo opět snadno dostupné, je stále otázkou, na niž nikdo – ani ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) – nezná přesnou odpověď. Proti kterým nemocem antibiotika skutečně zabírají? A čeho by se jejich uživatelé měli vyvarovat? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Krize na Bulovce, nemocnice nepřijímala pacienty v kritickém stavu. Spor s lékaři trvá

Fakultní nemocnice Bulovka ve čtvrtek odpoledne přestala přijímat pacienty v kritickém stavu, zdravotnická záchranná služby je vozí do jiných pražských nemocnic. Běžné pacienty nemocnice od záchranářů přebírá. Informaci Deníku N potvrdila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Vedení Bulovky má spory s částí lékařů ARO a urgentního příjmu. Nemocnice následně oznámila, že pacienty přijímá bez omezení.

Penicilin rychle zmizí, angíny se šíří. Jedna dodávka problém nevyřeší, shodli se odborníci

Každá česká lékárna měla v pondělí obdržet alespoň dvacet balení penicilinu z celkové dodávky o 52 tisících kusech. Zásoby vystačí pouze na dva až tři měsíce, odhaduje primářka Kliniky infekčních nemocí z Fakultní nemocnice Bulovka Hana Roháčová. Problém je v tom, že Češi nakupují léky do zásoby, míní primář infekčního oddělení nemocnice České Budějovice Aleš Chrdle. Penicilin je přitom na předpis, lékaři by jej měli pacientům poskytovat uvážlivě, shodli se odborníci ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lékaři z Bulovky odmítli sloužit přesčasy. Okolní nemocnice se mají připravit na nápor pacientů

Lékaři z oddělení ARO pražské Bulovky hrozí, že od začátku října nebudou sloužit přesčasy. Okolní nemocnice už obdržely dopis, aby se připravily na zvýšený nápor pacientů. Podle vedení zařízení ale omezení péče nehrozí. Spor je kolem nástupu nového primáře, o kterém informoval Deník N. Výběrové řízení mělo být podle některých zaměstnanců podezřelé, přičemž sám bývalý vedoucí oddělení tvrdí, že k jeho odvolání došlo kvůli sporu mezi ním a vedením ohledně platů.

Nikdy nekouřila, přesto trpí rakovinou plic. Bez antidepresiv bych to nezvládla, říká Lucie

To, co původně vypadalo jako pouhá viróza spojená s kašlem, se změnilo v nejhorší možnou diagnózu –⁠ rakovinu plic s metastázemi do jater. Dnes 52leté Lucii, nekuřačce, se zhroutil svět. Jak v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznala, bez opory nejbližších, návštěv psychiatra a užívání antidepresiv by svůj boj nezvládla. Nyní má za sebou chemoterapie a podstupuje biologickou léčbu. Ačkoliv svádí boj s onkologickým onemocněním, které v 80 procentech případů značí smrt, nádory se postupně zmenšují a šance na delší život se zvyšuje.

Výtah se nezřítil, tvrdí Bulovka o nedělní nehodě. Lidé ho přetížili a sjel s nimi do šachty

Výtah v pražské Fakultní nemocnici Bulovka, v němž v neděli odpoledne jelo 13 lidí včetně čtyř dětí, se podle předběžných zjištění neutrhl, nezřítil ani nespadl. Nemocnice v pondělí uvedla, že kvůli přetížení výtahu kabina výtahu sjela z druhého patra nízkou rychlostí a dosedla na nárazníky klece, kde se zastavila. Maximální kapacita výtahu je šest osob. Podle odborníků mají výtahy bezpečnostní mechanismy, aby při přetížení nebo závadě tažných lan nemohly nekontrolovaně padat.

Hrůza v nemocnici Bulovka: Výtah plný lidí se zřítil do šachty. Vše vyšetřuje policie

V pražské Fakultní nemocnici Bulovka v neděli po 17:00 zřítil výtah z druhého patra do výtahové šachty. Jedna žena si zlomila nohu, ostatní lidé vyvázli bez zjevných zranění. V době pádu jelo ve výtahu 13 lidí, ačkoliv maximální kapacita je šest osob, uvedli hasiči na Twitteru. Podle nemocnice byly mezi cestujícími i čtyři děti. Případem se zabývá policie, prověřuje ho jako možné obecné ohrožení z nedbalosti. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) tvrdí, že výtah byl po kontrole a v dobrém stavu, budova totiž patří Praze.

Na důležitost očkování upozornil Evropský týden. V čem experti shledávají pozitiva?

Evropský týden vakcinace, který se letos konal od 23. do 29. dubna, opět připomněl důležitost očkování. Evropská osvětová kampaň otevřela tři stěžejní témata – očkování jako prevence proti mnoha nemocem, důraz na dodržování očkovacích schémat a na komunikaci odborné veřejnosti s laiky. Vyplývá to z informací, které zveřejnila Světová zdravotnická organizace při OSN (WHO).