reklama
CNN Prima News Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Na Bulovce

Výpis příspěvků ke štítku „Nemocnice Na Bulovce“

Lékař: Plošné testování jsou vyhozené peníze. Covid už dva roky diagnostikujeme chybně

20. ledna 2022 14:25

Podle lékařů Hany Roháčové a Martina Balíka nemá plošné testování ve firmách nebo školách smysl. Zatímco Balík mluvil ve vysílání CNN Prima NEWS o vyhazování peněz, Roháčová doporučila zaměřit se na lidi s příznaky onemocnění COVID-19. Balík se navíc opřel také do diagnostikování covidu, prý to už dva roky děláme špatně.

Nemocnice zřejmě vyhodí léky na covid za desítky milionů. Škodu jim nikdo neproplatí

9. ledna 2022 16:39

Nová varianta koronaviru omikron vytlačila předchozí dominantní deltu, kvůli které ministerstvo zdravotnictví loni nařídilo nemocnicím nakoupit monoklonální protilátky, hlavně pak lék Regeneron. Ty ale na omikron nezabírají, a nemocnice tak zřejmě budou muset stovky dávek za desítky milionů korun vyhodit. Škodu jim zřejmě nikdo neproplatí.

Česko přijalo pacienty s covidem z Rumunska. Leží na plicní ventilaci v Motole a na Bulovce

7. listopadu 2021 11:30

Česko v sobotu vpodvečer převzalo dva pacienty z Rumunska s těžším průběhem covidu. Informaci Televize Seznam potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Muž a žena na umělé plicní ventilaci se léčí na Bulovce a v Motole, doplnila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři je přepravovali do nemocnic z letiště v Kbelích. Rumunsko patřilo na konci října v Evropské unii k zemím nejvíce zasaženým pandemií.

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

28. července 2021 13:53

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se

3. března 2021 11:06

Miliardář a předseda Občanské demokratické aliance (ODA) Pavel Sehnal se nechal přednostně naočkovat proti koronaviru. Informuje o tom web Seznam Zprávy. Sehnal se hájí tím, že je majitelem zubní kliniky, a tudíž patří mezi zdravotnický personál, který očkování může využít. Podle Jana Kvačka, ředitele Fakultní nemocnice Bulovka, kde byl Sehnal očkován, však k očkování miliardáře došlo neoprávněně a přes jeho zákaz.

Nevěřme fantasmagoriím ohledně očkování proti covidu, varuje primářka z Bulovky

21. prosince 2020 14:42

Podle primářky Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce Hany Roháčové nemáme věřit nejrůznějším dezinformacím a „fantasmagoriím“, které se šíří ohledně očkování proti koronaviru. Vakcinaci označila za jednu z nejúžasnějších vymožeností lidstva. Vyjádření primářky zveřejnila nemocnice na Facebooku.

Dorazila pomoc z EU. Česko převzalo zásilku plicních ventilátorů z Rumunska

24. října 2020 15:46

Česko převzalo v sobotu první zásilku třiceti plicních ventilátorů z krizových zdravotnických zásob Evropské unie. Přivezli je z Rumunska tamní hasiči. Přístroje se zatím uložily do skladů v pražské Nemocnici na Bulovce. Odtud se pak rozvezou podle potřeby do nemocnic. Další ventilátory pošlou v brzké době Nizozemsko, Rakousko, Maďarsko i Severoatlantická aliance.

reklama