CNN Prima News Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Na Bulovce

Výpis příspěvků ke štítku „Nemocnice Na Bulovce“

Radimek se narodil s koňskou nohou. Bála jsem se, že nebude chodit, říká maminka o vadě PEC

3. června 2022 12:19

Pes equinovarus congenitus (PEC) neboli koňská/golfová noha patří mezi nejčastější vrozenou ortopedickou vadu. Přestože se každoročně narodí v Česku přes 200 dětí s touto vadou, o onemocnění se stále mnoho neví. Když se pak rodiče dozvědí (buď při ultrazvuku v těhotenství, nebo po porodu), že jejich miminko má „nemocné“ nožičky, vůbec netuší, co je čeká. Dítě, které se s tímto onemocněním narodí, má jednu nebo obě nožičky vtočené dovnitř a dozadu. Už jen první pohled na takové nožičky vzbuzuje v rodičích obrovský strach a obavy z budoucnosti. Připomeňme si onemocnění zvané golfová noha v rámci Světového dne, který připadá na 3. června.

Uspával Heydricha opilý anesteziolog? Na sále byl rozjařený a drze se ptal česky na zuby

27. května 2022 09:14

Napřed se lékař Alois Honěk zeptal zraněného zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, zda má v ústech svoje zuby. A hned poté oběť atentátu uspal celkovou anestezií éterem. Psal se 27. květen 1942. „Strýc vyprávěl, že na Bulovce uměl ze všech lékařů nejlépe pracovat s anesteziologickým přístrojem. Proto byl povolán na operační sál k Heydrichovi,“ líčí 66letý synovec lékaře Oldřich Honěk.

Vypadala jsem jako stará stanová kůže. Chtělo se mi umřít, říká Wolfová o zákeřné nemoci

17. dubna 2022 21:30

Moderátorka Pavlína Wolfová se před šesti lety ocitla na prahu života a smrti. Ve Fakultní nemocnici Bulovka totiž bojovala s klíšťovou encefalitidou, tedy zápalem mozkových blan. Několik týdnů prý o sobě vůbec nevěděla. Nejhorší období však přišlo až poté. „Nemohla jsem chodit a jenom jsem ležela. Chtělo se mi umřít,“ svěřila se Wolfová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Dva roky od první české oběti covidu. Muž trpěl řadou nemocí, měl vyčerpaný organismus

22. března 2022 05:55

V Česku zemřel první pacient s potvrzenou nemocí COVID-19. Takovou zprávu si vyslechli Češi přesně před dvěma lety. Smutné prvenství připadlo 22. března 2020 na 95letého může, který trpěl řadou zdravotních komplikací. Nedlouho po něm ale přišla další úmrtí, nová opatření i tvrdý lockdown. Jak vypadala tehdejší covidová situace a jak na první covidové úmrtí reagovali představitelé státu?

V Praze se srazily dva nákladní vlaky, jedna z lokomotiv vykolejila. Na místě byl zraněný

10. března 2022 11:00
Aktualizováno

Na trati mezi stanicemi Praha-Vysočany a Horní Počernice se ve čtvrtek dopoledne srazily dva nákladní vlaky. Jedna z lokomotiv vykolejila, provoz v místě nehody byl do odvolání zastaven, uvedla na Twitteru Správa železnic. Pražská záchranná služba ošetřila šestapadesátiletého muže, kterého s bolestí zad odvezla do nemocnice. Další tři lidi vyvázli z nehody bez zranění. Podle prvních informací jeden ze strojvůdců zřejmě projel návěstidlo v poloze Stůj zakazující jízdu.