reklama

Neočkovaní trpí jako Židé ve Třetí říši, tvrdí mladý komunista. Vakcinace ho stála práci

Očkování je nesmysl a neočkovaní lidé jsou diskriminováni. Podle 21letého politika Filipa Toráče (KSČM) je jejich situace srovnatelná s prožitky Židů za druhé světové války. Kandidát do Poslanecké sněmovny to řekl v pořadu CNN Prima NEWS Divoká karta. Sám vakcinaci odmítl a přišel prý kvůli tomu o práci.

reklama

„Pokud se podíváme do historie, Židé byli pronásledováni, protože nevyhovovali. Situace neočkovaných je podobná,“ řekl ve vysílání Filip Toráč. Mladý politik v minulosti sdílel na sociálních sítích příspěvek, ve kterém přirovnal covidpasy k nacistickým ahnenpassům, kterými árijci prokazovali svůj původ.

Samotný Toráč kvůli odmítnutí proticovidového opatření prý přišel o práci. „Očkovat jsem se nenechal a nenechám. Můj zaměstnavatel mě kvůli tomu vyhodil z práce,“ tvrdil ve vysílání. Jméno firmy, která ho kvůli odmítnutí vakcinace diskriminovala, však prozradit odmítl.

Politik z devátého místa královéhradecké kandidátky nesouhlasí ani s vakcinací seniorů. „Víme, že mají slabou imunitu, a přesto je očkujeme. Má sousedka byla očkovaná a týden ležela s vysokými horečkami. Jaká je přitom šance, že by mohla covid chytit?“ tázal se oponujících politiků.

„Nutit lidi nechat se očkovat je absolutní nesmysl. Já sám také nejsem naočkovaný. Jako mladý člověk mám imunitní systém, který pracuje perfektně. Očkování pro mě tak postrádá smysl,“ sdílí stejný názor Martin Malášek (SPD).

Opačný názor zastávala kandidátka Markéta Plesníková (nestr. za ANO). „Očkování je jediná správná cesta, jak se dostat z krize a zamezit jejímu návratu,“ uvedla.

Protipólem komunistů a SPD se stal i Jan Procházka (ČSSD), který dvojici kandidátů upozornil na to, že je očkování dobrovolné. „Žádná strana neprosazuje povinnou vakcinaci. Pokud ale lidem nevadí jíst vlašský nebo pařížský salát, ve kterých je často velké množství chemie, vakcíny se také nemusí bát,“ řekl.

Diskuze s politiky z nižších pozic kandidátních listin mohou diváci sledovat každý pátek ve vysílání CNN Prima NEWS v pořadu Divoká karta.

Tagy:

Hlavní zprávy

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert
Doprava

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš

Předvolební vzájemné útoky mezi Piráty a vládním hnutím ANO pokračují. Jako poslední si do strany vedené Ivanem Bartošem rýpl premiér Andrej Babiš (ANO). Terčem se stal kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál. Předseda vlády ho stejně jako další Piráty označil za sociopata. Bartoš své členy hájí a Babišovi vzkazuje, že se chová jako dítě na pískovišti.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Reportáž: Sudety volí Okamuru a Babiše, komunisté v pohraničí ztrácejí

Všemi zapomenuté vesnice v severovýchodním pohraničí čekají spásu od populistů či extremistů. Ve Svatoňovicích v okrese Opava vyhrála poslední parlamentní volby v roce 2017 strana SPD, když získala 32 procent hlasů. V obci má volební právo 222 občanů, budou i druhý víkend v říjnu opět volit Okamuru? „Samozřejmě,“ říká 50letý Petr Valový. SPD, ANO a KSČM mají nadstandardní popularitu i v okolních obcích, které reportér CNN Prima NEWS také navštívil.

reklama

Domácí zpravodajství

Šubrtová: Přístup policie k sebevraždě mé sestry je skandální. Nenecháme to vyšumět

Přístup policie ve věci sebevraždy policistky Kristýny Litomerické je skandální, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS sestra zesnulé Markéta Šubrtová. Kdyby její kolegové konali, tak tu podle ní její sestra ještě mohla být. Rodina je připravena nenechat celou situaci být a plánuje dát podnět k prošetření toho, co se Litomerické ve Varšavě během mise na Frontexu skutečně stalo a zda byla obětí šikany ze strany kolegů.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Berlín vyvlastní byty, zmínil Pirát. Držte si výpisy z katastru, rýpla si Schillerová

Poprask na sociálních sítích způsobil pirátský poslanec František Kopřiva, když si rýpl do konzervativních příznivců Západu. Připomněl, že Berlíňané v referendu rozhodli o vyvlastnění čtvrt milionu bytů od místních developerů. Kopřiva sklidil kritiku a jeho tweet využila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Pirátský poslanec začal svůj tweet vzápětí vysvětlovat.

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

reklama