CNN Prima News očkování

očkování

Výpis příspěvků ke štítku „očkování“

Kde se více očkovalo, tam se méně umíralo, ukazují data ze světa. Jak je na tom Česko?

18. května 2022 05:13

Země, ve kterých se lidé nechali více proočkovat vůči nemoci COVID-19, zaznamenaly v průměru menší počet zemřelých v souvislosti s koronavirem, ukazují data. Čeští odborníci si pochvalují, že se především loni povedlo masivně proočkovat rizikové skupiny před příchodem podzimní vlny varianty delta. Úřady však upozorňují, že další přeočkování bude zřejmě nutné na podzim.

V KLDR zaznamenali přes milion nakažených covidem. Kim povolal armádu a vyhlásil uzávěru

16. května 2022 10:56
Aktualizováno

Severní Korea již pravděpodobně zaznamenala více než milion případů nákazy koronavirem, ačkoli výskyt nemoci COVID-19 na svém území poprvé přiznala teprve minulý týden. Severokorejské zdravotnické úřady podle agentury AP uvedly, že „horečkou neznámého původu“ od konce dubna onemocnělo 1,2 milionu lidí. V KLDR jsou omezené testovací kapacity, takže potvrzeno je jen malé množství případů nákazy koronavirem, píše AP.

Lockdown nebude, ale opatření přijdou. Válek naznačil, jaká omezení chce na podzim

15. května 2022 11:41

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, Češi se však nemusí bát dalších lockdownů. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Nastínil také, jakým způsobem budou nastavena protiepidemická opatření. Nošení roušek se zřejmě vrátí například do hromadné dopravy či do lékařských zařízení. Rizikové skupiny se podle něj budou muset zřejmě znovu přeočkovat. Poslanec a lékař Jiří Mašek (za ANO) však varuje, že očkovací kapacity nemusí být dostatečné.

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, varuje Válek. Od kdy se bude očkovat čtvrtou dávkou?

14. května 2022 05:34

Češi se musí připravit na další podzimní vlnu covidu, upozornil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jeho rezort proto připravuje strategii dalšího očkování a možných opatření, která by mohla začít platit. Ministr zároveň doufá, že bude také na podzim stále převládat méně závažnější varianta omikron. Válek však předpokládá, že v budoucnu můžeme očekávat znovu také závažnější mutace covidu, proto bude podle něj nutné se pravidelně nechat přeočkovat.

Nebezpečná nemoc se vrátila. V Česku se objevil první případ záškrtu po téměř 30 letech

12. května 2022 09:37

U pacientky z Vysočiny se vyskytla raritní forma záškrtu. Zdrojem infekce bylo zřejmě domácí zvíře, které rodina chovala. V tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedl Státní zdravotní ústav (SZÚ). Naposledy byl záškrt v Česku zaznamenán v roce 1995, proti této nemoci je v tuzemsku povinné očkování od roku 1946. Podle SZÚ je třeba uklidnit veřejnost, nynější případ je raritní. Nakazila se pacientka, která užívá léky na omezení imunity a má jiné chronické onemocnění.

Za pondělí přibylo 865 nakažených covidem, o polovinu méně než před týdnem

10. května 2022 07:05

V pondělí přibylo v Česku 865 potvrzených případů koronaviru, o polovinu méně než před týdnem. Výrazně nižší byl ale také počet testovaných. Na 100 tisíc obyvatel připadá za posledních sedm dní 52 nakažených, takzvané incidenční číslo tak dále klesá. V nemocnicích je s covidem 372 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Epidemie covidu dál slábne. V úterý přibylo o třetinu méně nových případů než před týdnem

4. května 2022 05:35

Testy v úterý potvrdily 1 372 nových případů covidu v Česku, o třetinu méně než před týdnem. Podobně ubylo také hospitalizovaných s covidem, kterých je 606. Kromě nových případů nákazy hygienici v úterý odhalili 260 lidí, u kterých mají podezření na opakovanou infekci novým typem koronaviru. I to představuje pokles, o týden dříve jich bylo 382. Vyplývá to ze statistik zveřejňovaných na webu ministerstva zdravotnictví.