reklama

volby

Výpis příspěvků ke štítku „volby“

Paroubek: Lipavský nemá kvalifikaci na ministra, já se problematikou zaobíral od 10 let

26. listopadu 2021 16:34

Pirátský kandidát Jan Lipavský nesplňuje kvalifikaci na post ministra zahraničních věcí. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Ve vysílání zároveň uvedl, že on sám se mezinárodním vztahům věnoval od desíti let, zatímco potenciální šéf resortu zahraničí se angažoval v úplně jiné oblasti.

Bývalý manažer Dejdara a Vondráčkové pomáhá komunistům. Usmaž se v pekle, píší mu

25. listopadu 2021 07:58

Exkluzivně zastupoval například Martina Dejdara, Lucii Vondráčkovou, Danu Batulkovou, Kristýnu Leichtovou nebo Natálii Kocábovou. Před letošními parlamentními volbami se velmi aktivně začal angažovat v politice a stal se hlavním poradcem volební kampaně KSČM. Komunisté se ale ani tak poprvé po listopadu 1989 do Sněmovny nedostali. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS Roun popsal, co ho ke spolupráci s komunisty vedlo nebo jaké byly reakce umělců.

Čistá osobnost a autorita. Bývalý ministr Jandák překvapil kandidátem na prezidenta

16. listopadu 2021 21:53

Do dalších prezidentských voleb zbývá zhruba rok a pár týdnů. Ve veřejném prostoru už se diskutuje o mnoha lidech, kteří by kandidaturu na Hrad mohli zkusit. Favoritem herce Vítězslava Jandáka by byl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Umělec a člen Rady Českého rozhlasu to řekl v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Druhý host debaty, hudebník František Ringo Čech, by zase jako hlavu státu upřednostňoval generála Petra Pavla. To ale jen za jistých podmínek.

Analytička: Pro Piráty už to horší být nemůže. Opozice by znamenala sebevraždu

16. listopadu 2021 11:53

Jít do opozice by pro Piráty znamenalo politickou sebevraždu. Po pondělním oznámení výsledků hlasování o vstupu do vlády to ve vysílání CNN Prima NEWS řekla analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podle ní by se čtveřice současných pirátských poslanců v opozici ztratila a měla nulový prostor. Ve vládě by naopak neměli co ztratit.

Skončí Orbánova nadvláda? V Maďarsku čelí jednotné opozici, táhne ji nezávislý starosta

16. listopadu 2021 07:30

Premiér a nestor maďarské politiky Viktor Orbán má důvod k obavám. Již před časem se proti němu sjednotily opoziční strany, které napřímo říkají, že ho chtějí odstavit od moci. Dlouholetý lídr maďarské politické scény tak čelí riziku konce své vlády. Parlamentní volby se odehrají již na jaře a podle průzkumů jsou rozdíly v preferencích velmi těsné. Opozice si již zvolila svého lídra, který by mohl Orbána na postu předsedy vlády vystřídat.

Piráti přitáhli více voličů. Kroužkování Starostů ale bylo masivní, ukázal průzkum

12. listopadu 2021 14:27

Jedním z největších fenoménů říjnových sněmovních voleb bylo udělování preferenčních hlasů v rámci koalice PirSTAN. Z celkových 37 mandátů totiž původně silnější Piráti dosáhli pouze na čtyři poslanecká křesla a podceňovaní Starostové jich získali 33. Podle nového průzkumu agentury STEM přitom 61 procent dotázaných voličů dalo svůj hlas koalici díky Pirátům. Tito lidé však preferenční hlasy udělovali minimálně.

Nejvyšší stupeň nepřítele je koaliční partner. Fiala má kouli na noze, říká Klaus

9. listopadu 2021 20:16

Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro pořad Pressclub na Frekvenci 1 komentoval současnou politickou situaci a budoucí úlohu šéfa ODS Petra Fialy coby premiéra. „Myslím, že dostal závaží, kouli na nohu. Sám jsem zažil trojkoalici, něco o tom vím. Vtipkovalo se se stupňováním slova nepřítel, kdy nejvyšší stupeň byl koaliční partner,“ prohlásil ve vysílání.

Sledujte ZÁZNAM Divoké karty s Hilšerem a Bobošíkovou. Budou prezidentskými kandidáty?

5. listopadu 2021 17:30

Senátor Marek Hilšer a bývalá europoslankyně Jana Bobošíková mají minimálně jednu věc společnou. Oba v minulosti neúspěšně kandidovali v prezidentských volbách. Zkusí to znovu v těch nadcházejících? I na toto téma promluví v pořadu Divoká karta společně s advokátkou Klárou Long Slámovou. Relaci můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Voliči ve Virginii se odklonili od Bidena. Důležité volby jasně ovládli republikáni

3. listopadu 2021 13:58

Republikán a podnikatel Glenn Youngkin se stane novým guvernérem Virginie. Podařilo se mu porazit demokrata Terryho McAuliffa o více než o 70 tisíc hlasů. Youngkin se v kampani ostře vymezil proti výuce kritické rasové teorie ve školách i politice prezidenta Joea Bidena. Republikánům se navíc podařilo získat i křeslo viceguvernéra. Stane se jím Winsome Searsová, která bude vůbec první Afroameričankou v druhém nejvyšším voleném úřadu Virginie.

reklama