volby

Výpis příspěvků ke štítku „volby“

Europoslanec Zahradil nebude obhajovat svůj mandát. Politickou kariéru ukončím doma, sdělil

5. června 2023 14:21

Dlouholetý europoslanec za občanské demokraty Jan Zahradil nebude příští rok obhajovat mandát. Zůstane členem ODS. Politickou dráhu chce ukončit později na domácí scéně, oznámil v pondělí. Zahradila v čele klubu europoslanců ODS vystřídá Veronika Vrecionová, která se stane také členkou předsednictva strany. Podle ní bude o pozici volebního lídra usilovat i místopředseda strany a bývalý ministr zahraničí a obrany Alexandr Vondra.

Musíme Evropu zachránit před fanatiky, burcuje Babiš. Kandidaturu ve volbách ale odmítá

5. června 2023 05:43

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš CNN Prima NEWS sdělil své definitivní rozhodnutí, že příští rok nebude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Nechce prý, aby to vypadalo, že se snaží být úplně všude. Své příznivce ale burcuje, aby se eurovoleb zúčastnili. „Nastal čas zachránit Evropu před fanatiky,“ prohlásil.

Nevím, jakým směrem se chce ANO ubírat, řekla Charanzová. Kandidaturu stále zvažuje

31. května 2023 11:36

Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) se stále nerozhodla, zda bude v roce 2024 znovu kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Jedna z nejvlivnějších osob zmíněné instituce v rozhovoru pro CNN Prima NEWS – který se týkal především protiruských sankcí – zdůraznila, že se vždy na evropské úrovni snažila prosazovat liberální středovou politiku. „Nevím, jestli jde o směr, kterým se nadále chce ubírat i hnutí ANO,“ dodala Charanzová.

Rusko chce ovlivnit volby na Slovensku, tvrdí exministr obrany. Kreml baží po vítězství Fica

30. května 2023 11:06

Rusko se snaží ovlivnit předčasné volby v sousedním Slovensku ve prospěch strany Směr-SD expremiéra Roberta Fica. V televizi Markíza to prohlásil slovenský exministr obrany Jaroslav Naď. Své tvrzení opírá o informaci od tajných služeb, kterou dostal nejen on, ale i další ústavní činitelé. Fico na obvinění reagoval s úsměvem a dokonce vtipkoval.

KOMENTÁŘ: Přeplněné školy? Zájmy dětí nikdo nehájí. Dejme jejich volební hlasy rodičům

30. května 2023 06:24

Smutné záběry silného ročníku 2008 v nekončících frontách před branami některých středních škol spolu s každoročním stresem rodičů, zda dostanou tříleté děti ve větších městech do školky, ukazují jednoznačný problém české společnosti. Zájem dětí o dostupné vzdělání tu žádná politická síla skutečně nehájí a důvod je pragmaticky prostý. Děti nemají volební právo.

PŘEHLEDNĚ: Volební revoluce v Česku. Podívejte se, co by se mohlo v příštích letech změnit

30. května 2023 05:43

Volby v Česku by se mohly v příštích letech výrazně změnit. Hlasovat bychom mohli od roku 2026 chodit pouze v jeden den, snadnější má být možnost zažádat si o voličský průkaz a uvažuje se rovněž o zavedení korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Návrh, který v únoru schválila vláda, aktuálně dostávají na stůl poslanci a měli by o něm rozhodovat v rámci prvního čtení během probíhající schůze Poslanecké sněmovny. Skrze odpor opozice je však možné, že ke schválení jen tak nedojde. Podívejte se, jak by mohly v brzké době volby v Česku vypadat.

Fiala obelhal národ, měl by podat demisi, vyzývá poslankyně. Omlouvat se nebudeme, zní z ODS

29. května 2023 22:10

Premiér Petr Fiala (ODS) obelhal nejen své voliče, ale celý národ, řekla poslankyně Karla Maříková (SPD) v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Podle ní by vláda měla podat demisi a občany znovu požádat o důvěru. Poslanec ODS Jan Bureš její slova odmítl a opozičním stranám vytkl, že nepřišly s alternativními návrhy.

Erdogan je jediný, na kom se Zelenskyj a Putin shodnou. Turecko z jejich války profituje

29. května 2023 15:35

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský protějšek Volodymyr Zelenskyj nenachází společnou řeč prakticky na žádné téma, přesto ale existuje státník, na jehož podpoře se oba váleční rivalové shodnou. Je jím turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, jenž v neděli potřetí obhájil svůj mandát. Gratulace a zájem o spolupráci ze strany Ruska i Ukrajiny potvrzují nejen Erdoganovu významnou roli v regionu, ale také jeho schopnost manévrovat v turbulentním prostředí války a vytěžit z něj politický kapitál.