volby

Výpis příspěvků ke štítku „volby“

Spolu je jediným vyzyvatelem ANO, říká Pekarová. Piráti a STAN nám po volbách nekoukali na záda

Koalice Spolu je jediným skutečným vyzyvatelem nejsilnějšího opozičního hnutí ANO, myslí si předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Podle ní výsledky evropských voleb skončily tak, že STAN ani Piráti nekoukají koalici její strany, ODS a lidovci „na záda“. Zároveň ji ovšem zamrzelo, že rozdíl mezi vítězným ANO a druhou koalicí Spolu nebyl nakonec menší. „Porazit extremisty a populisty. To je účel naší koalice,“ poznamenala na CNN Prima NEWS.

Jurečka nesplnil podmínky, má jedinou cestu, říká Čunek. Nevyloučil svou kandidaturu

Předseda lidovců Marian Jurečka si stanovil tři podmínky setrvání v čele strany, první nesplnil, proto pro něj existuje jasná cesta, uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Situaci okolo Jurečky prý nyní považuje za vyřešenou a strana by se měla soustředit na podzimní krajské a senátní volby. Nevyloučil přitom ani svou kandidaturu do čela strany.

REPORTÁŽ: Návrat KSČM. Nemají hospodu, obchod ani hasiče a volí komunisty. Poráží i ANO

Reportér CNN Prima NEWS navštívil Křišťanovice v okrese Bruntál, kde KSČM v eurovolbách získala 45 procent hlasů, zatímco ANO jen 26. „Komunisty už všichni odepisovali, ale s Kateřinou Konečnou na čele koalice Stačilo! se v příštích volbách stoprocentně vrátíme i do parlamentu,“ věří 46letý Vlastimil Koleňák z Křišťanovic, kde žije 250 lidí. A jeho otec Josef, rovněž volič KSČM, s láskou vzpomíná na minulý režim: „Dělal jsem na státním statku. V neděli jsem se rozhodl oženit a v pondělí už mi vedoucí přidělil třípokojový byt. Jo, tehdy pracující člověk něco znamenal.“

Souboj Bidena s Trumpem bude těsný, ukazují predikce. Které státy budou jazýčkem na vahách?

I poté, co se americký exprezident Donald Trump stal usvědčeným zločincem, zůstává na papíře jeho souboj o voliče se současnou hlavou státu Joem Bidenem velmi vyrovnaný. Průzkumy publikované během dvou týdnů po historickém verdiktu nezjistily žádný zásadní posun v preferencích dvou prezidentských kandidátů, které se výrazněji nehýbou již několik měsíců. Příští týden se před kamerami stanice CNN utkají oba rivalové v první předvolební debatě, kterou můžete živě sledovat i na CNN Prima NEWS. Kdo má tedy aktuálně podle predikcí lepší výchozí pozici před očekávaným duelem?

Zašli jste příliš daleko, zlobil se Vondráček kvůli volbě poštou. Benda mluvil o pošucích z ANO

Pětikoalice zašla už příliš daleko a bagatelizuje situaci ve Sněmovně, postěžoval si místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček k diskuzi o korespondenční volbě, která je ve finálním třetím čtení. Podle zákonodárce ODS Marka Bendy ale není hořkost ze strany ANO a SPD na místě, jelikož se zákonu věnovala sněmovní půda už desítky hodin, včetně opozičních obstrukcí. „Není normální, aby předseda jedné opoziční strany hovořil jedenáct hodin. Pak si obstruuje vlastní poslance,“ řekla v Partii také poslankyně hnutí STAN Michaela Šebelová.

Turek: Síkela je jako eurokomisař morálně nepřijatelný, Nerudová zní jako špatný vtip

Kdo se hodí na post eurokomisaře? Danuše Nerudová a ministr obchodu a průmyslu Jozef Síkela z hnutí STAN jsou nepřijatelní a bývalý pirátský europoslanec Marcel Kolaja zase nevhodný, uvedl Filip Turek (Motoristé sobě) v Partii Terezie Tománkové. Pochybnosti o kandidátech ze řad Starostů má také znovuzvolená europoslankyně Markéta Gregorová. Ve hře je ovšem více jmen než jen Nerudová a Síkela. Potvrdila to ve vysílání CNN Prima NEWS poslankyně STAN Michaela Šebelová.

Vylučuji jen vládu se STAN. Jermanová nastínila strategii ANO po volbách

Jsou strany, se kterými do koalice nikdy nepůjdeme, to je hnutí STAN. V pořadu Partie Terezie Tománkové to uvedla Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Podle ní je stále předčasné představovat konkrétní plány, s kým by hnutí ANO chtělo případně složit vládu, pakliže by se mu zadařilo i ve sněmovních volbách. Hlavním cílem je, aby nešla vláda složit bez nás, podotkla Jermanová ve vysílání CNN Prima NEWS. „Nebudeme prozrazovat, koho máme více rádi a koho méně,“ nevyloučila možné spojenectví se zbylými politickými subjekty.

Bartoš: Dostali jsme volební políček. Piráti zjišťují, proč neuspěli, na Kolajovi však trvají

Reformy vnitřního fungování a kampaní Pirátské strany je třeba provést do konce příštího měsíce. Předsednictvo k tomu dostalo důvěru od širšího vedení strany, řekl v sobotu novinářům po jednání stranického republikového výboru předseda Pirátů a vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš. Výrazné zúžení by se mělo týkat administrativních a mediálních skupin. V reakci na výsledek voleb do Evropského parlamentu podle něj ještě před jednáním rezignoval dosavadní vedoucí mediálního odboru.

Jsem bohatá nevěsta, řekla Gregorová o frakcích. Zkritizovala Starosty za vnitřní boje

Mám několik želízek v ohni, řekla o vyjednávání s frakcemi v Evropském parlamentu znovuzvolená europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Jelikož uskupení na demokratickém středovém spektru po eurovolbách oslabila, cítí se Gregorová jako „bohatá nevěsta“. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS pronesla, že Piráti o změně vedení neuvažují a zkritizovala Starosty za jejich vnitřní boj na kandidátce během klání o místa v evropském zákonodárném orgánu.

Alois Hadamczik povede další čtyři roky český hokej. Zvolila ho absolutní většina delegátů

Aktualizováno

V čele Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) bude další čtyři roky stát současný prezident Alois Hadamczik. Na dnešní volební konferenci v Praze byl jednasedmdesátiletý bývalý kouč jediným kandidátem a od 61 přítomných delegátů obdržel 59 hlasů. K prodloužení mandátu jich potřeboval alespoň 31. Viceprezidenty byli zvoleni Petr Bříza za výkonnostní hokej a Jan Tůma za vrcholový hokej.

Telička: Úspěch ANO, Nagyové a Jermanové? Nastavené zrcadlo ukazuje šeredu a ne princeznu

Dají se po evropských volbách, v nichž posílila krajní pravice, očekávat změny ohledně Green Dealu, migrace či pomoci Ukrajině? Nejen o tom v rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil Pavel Telička, který vedl český vyjednávací tým při přístupových jednáních s Evropskou unií a zastával post prvního českého eurokomisaře. Před deseti lety byl za ANO zvolen do Evropského parlamentu. S hnutím Andreje Babiše se však později názorově a ve zlém rozešel.