volby

Výpis příspěvků ke štítku „volby“

O Senát zabojuje 179 kandidátů. Nově chce uspět Špidla, Pirk nebo Babišova Nagyová

5. srpna 2022 19:45

K podzimním volbám do Senátu bylo připuštěno 179 kandidátů. Je jich hlavně kvůli společným nominacím stran a hnutí o 54 méně než při předchozích volbách, které se konaly v roce 2016 ve stejných 27 obvodech, kde se bude hlasovat letos. První kolo senátních voleb se uskuteční 23. a 24. září společně s komunálními volbami.

Obec, kam Babišovi zakázali vstup: Za ANO tu nikdo nekandiduje, tak proč by měl přijet?

4. srpna 2022 10:50

Za ANO tu v komunálních volbách nikdo nekandiduje, tak proč by sem měl Andrej Babiš jezdit? Starostka jihočeské obce Lásenice Eva Jelínková v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlila, proč expremiérovi místní do vesnice „vstup zakázali“. Babiš se tam původně měl zastavit v úterý v rámci své kampaně, kdy s karavanem objíždí Česko. Nakonec ale musel Lásenici ze svého programu smazat. Nahradil ji zastávkou v Třeboni, odkud jej místní „vyhnali“.

Kdo bude po volbách vládnout v Praze? Na magistrát se již rýsují potenciální koalice

4. srpna 2022 05:26

Příští měsíc se budou Pražané rozhodovat o tom, kdo bude dalším primátorem hlavního města. Přestože je dnes složité předpovídat, jaké bude rozložení křesel na magistrátu, lze již usuzovat, jak by mohla vypadat případná vládnoucí koalice. Jednotlivé kandidující uskupení se totiž začínají navzájem vymezovat a otevřeně hovořit o tom, s kým by mohli v příštích čtyřech letech ovlivňovat život v metropoli.

Podlé, lžete a manipulujete. Generál Pavel se ostře ohradil proti Kalouskově kritice

3. srpna 2022 22:45

Kandidát na prezidenta Petr Pavel se ostře ohradil proti výrokům exministra financí a někdejšího šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten o bývalém náčelníkovi generálního štábu prohlásil, že býval „příslušníkem vojenské rozvědky, obdoby StB“. A přestože Kalousek kritizuje Pavla dlouhodobě, tentokrát generálovi ve výslužbě došla trpělivost. Kalouskovi ironicky poděkoval za reklamu a vyzval ho, aby nedělal politiku na sociálních sítích podlým způsobem a prostřednictvím lží a pomluv.

Úspěšný rok zdaleka nekončí: CNN Prima NEWS na podzim chystá řadu novinek

2. srpna 2022 17:00

CNN Prima NEWS se od začátku roku 2022 daří. Díky skvělému pokrytí války na Ukrajině, kdy měla multiplatforma ve válečných oblastech několik týdnů minimálně dva štáby, se podařilo navýšit diváckou základnu. Přízeň lidí u obrazovek si CNN Prima NEWS udržela a zůstává stabilně nad hranicí 1,5 procenta podílu sledovanosti v cílové skupině 15+.

Generál Pavel se dotahuje na Babiše. Jak jsou na tom další kandidáti na prezidenta?

1. srpna 2022 07:39

První kolo prezidentských voleb by vyhrál předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš s 25,5 % hlasů. Na druhém místě by byl někdejší vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel s 21 %. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Median. Pavel se na Babiše ve srovnání s předchozím průzkumem dotahuje. V modelu Medianu zveřejněném na začátku června měl Babiš 28,5 % hlasů a Pavel 19,5 %.

Spojila vás jen nenávist vůči Babišovi. To lidem účty nezaplatí, vyčetl Nacher vládě

31. července 2022 14:53

Koaliční vláda pěti stran nemá stejný ideologický základ. Proto se nyní projevuje nesoulad při hledání řešení, jak lidem pomoci s negativními dopady rekordního růstu cen energií, ale i dalšího zboží každodenní potřeby. Myslí si to opoziční poslanec Patrik Nacher (za ANO), podle něhož je to jeden z důvodů, proč vláda Petra Fialy (ODS) ztrácí přízeň voličů. S tím však nesouhlasí poslanec vládní ODS Jan Bureš. „Je to daň za vládnutí, musíte dělat opatření, která nebudou populární,“ řekl v Partii PLUS na CNN Prima NEWS.

Kocáb: O kandidatuře se rozhodnu na poslední chvíli, představa prezidenta z StB mě děsí

31. července 2022 11:01

Hudebník a bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb se o své případné kandidatuře na prezidenta rozhodne na poslední chvíli. ČTK to řekl v Uherském Hradišti na Letní filmové škole, kde měl v sobotu večer premiéru dokument Olgy Sommerové nazvaný Michael Kocáb – rocker versus politik. První kolo prezidentských voleb se uskuteční 13. a 14. ledna příštího roku. Zájem o účast ve volbách má přes 20 uchazečů, někteří ale kandidaturu zatím nepotvrdili.

Konec prohibice či celé nové čtvrti? Fantazie pražských kandidátů před volbami nezná mezí

30. července 2022 05:52

Kdo chce vyhrát pražské volby, musí přijít s vlastním zásadním tématem. Poslední dny ukazují, že si to uvědomili i Piráti v čele s úřadujícím primátorem Zdeňkem Hřibem. Ale jelikož byla řada populárních – například dopravních – témat již rozebrána konkurencí, přišli Piráti s poněkud netradičním nápadem – bojují proti prohibiční vyhlášce, kterou prosadila rada města vedená samotným kormidelníkem Hřibem.