reklama

Sňatky homosexuálů ano, nebo ne? Mladí kandidáti do Sněmovny nemají jednotný názor

Často diskutovaná novela zákoníku o manželství pro homosexuály přinesla ostrou diskusi mezi mladými politiky, kteří kandidují v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Mám 165 centimetrů, a proto nikdy nebudu hrát basket. S tím se také nedá nic dělat, přirovnal v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS snahu LGBT komunity ke svým problémům Martin Malášek z SPD. Podle Filipa Toráče z KSČM by kupa gayů vychovávala děti lépe než někteří heterosexuálové.

reklama

Sněmovna na konci letošního dubna projednávala novelu občanského zákoníku, která by homosexuálům umožňovala uzavřít manželský svazek či adoptovat děti. Úprava zákona nakonec prošla prvním čtením. Do voleb se ale nestihne projednat kompletně, a tak „spadne pod stůl“. Přesto vyvolalo projednávání emotivní diskuzi, a to i napříč jednotlivými stranami.

„Zákon zatím není schválen, samotné parlamentní strany jsou v tomto ohledu nejednotné. Sám podporuji manželství pro všechny. V rodině mám člověka, kterého se to dotýká, a chtěl bych, aby měl stejná pravidla,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS 21letý kandidát do Sněmovny Jan Procházka (ČSSD).

S tím nesouhlasil další host debaty, který bude rovněž v říjnových volbách usilovat o poslanecké křeslo. „Manželství tu funguje staletí. Proti homosexuálům nic nemám. Jenže mám 165 centimetrů, a proto nikdy nebudu hrát basket, nedá se nic dělat. Nebráním se však úpravě o registrovaném partnerství. Ale s manželstvím muže a muže prostě nesouhlasím,“ uvedl 26letý Martin Malášek z SPD.

Ateistická zem se ohrazuje křesťanskou morálkou

Podle Procházky je však argumentace na základě historie slova a náboženských důvodů v tomto ohledu nesmyslná. „Česko jako jedna z velmi ateistický zemí se brání a ohrazuje křesťanskou morálkou,“ rýpl si do některých argumentů.

Komunistický kandidát do Sněmovny Filip Toráč se v pořadu překvapivě částečně zastal myšlenky adopce dětí homosexuálními páry. „Gayové za to nemůžou, takhle se narodili a musíme je tak brát. Nemůžeme říct, že jsou nemocní. Kupa gayů by byla schopná vychovávat děti líp než některé heterosexuální páry,“ míní 21letý politik.

Velký podíl na tom, jak to se zmíněnou novelou nakonec dopadne, bude mít nově sestavená Sněmovna, kterou si Češi zvolí v nadcházejících sněmovních volbách. Ty proběhnou 8. a 9. října.

Tagy:

Hlavní zprávy

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče
Koronavirus

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče

Děti jsou ideální živé vakcíny, tvrdí imunolog Jiří Šinkora. Podle něj je zbytečné očkovat je proti koronaviru, protože pokud by někoho nakazily, mohlo by to být i výhodné, jelikož dospělého nakazí jen nižší virovou dávkou. Naproti tomu Ministerstvo zdravotnictví už předobjednalo pro ty nejmladší vakcíny Pfizer a BioNTech. Nyní čeká na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama