CNN Prima News Netflix

Netflix

Výpis příspěvků ke štítku „Netflix“

Černá Kleopatra? Zdaleka nejde o první ohýbání historie, míní egyptolog Bárta

20. dubna 2023 16:37

V novém hraném dokumentu o životě egyptské královny Kleopatry VII. od společnost Netflix hraje tuto historickou postavu černošská herečka. Poslední faraónka Egypta přitom černou kůži podle dostupných poznatků rozhodně neměla. Známý archeolog a ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta pro CNN Prima NEWS popsal, jak měla slavná panovnice vypadat.

Peníze vládnou fotbalu. Seriál FIFA: Pod povrchem ukazuje odvrácenou stránku MS

1. ledna 2023 11:53

Korupce se stala neodmyslitelnou součástí fotbalu. Autoři dokumentární minisérie FIFA: Pod povrchem se rozhodli odhalit nemilou pravdu o světové fotbalové asociaci (FIFA). Čtyřdílná série provádí diváka fungováním organizace od 70. let 20. století až po současnost a ukazuje temnou stránku zákulisních bojů o moc ve fotbale. Novinka byla navíc relevantní v kontextu katarského mistrovství, jehož konání provázela řada pochybností.

Past na diváky? Harry a Meghan svůj skutečný domov neukázali. Luxusní vilu si pronajali

30. prosince 2022 14:14

V dokumentu Harry a Meghan poodhalil královský pár své soukromí. Někteří se mohli domnívat, že vévodové ukázali i své bydlení v kalifornském Montecitu. Skutečnost je ale jiná. Honosné sídlo s výhledem na Tichý oceán jim nepatří, manželé si jej pouze vypůjčili. Nyní je luxusní vila na prodej za 49 milionu dolarů (asi 1,1 miliardu korun). 

Porušil jsi slib, obvinil Harry Williama. Vztah bratrů je prý i přes snahu Meghan u konce

26. prosince 2022 16:54

Vydání šestidílné dokumentární série si vybírá svou daň. Poté, co princ Harry s manželkou Meghan zveřejnili třaskavé informace o britské královské rodině, se podle zdrojů z Buckinghamského paláce a blízkých lidí šlechticů řítí vztah dvou bratrů do záhuby. Domnívají se, že obvinění, která mladší syn krále Karla III. v dokumentu vznesl na účet prince Williama, následník trůnu již nepřejde.

Harry odkryl hádky v královské rodině: Děsivé, otec lhal, bratr hulákal a babička nic

15. prosince 2022 16:33

Ve čtvrtek 15. prosince vyšlo pokračování třaskavého dokumentárního seriálu o princi Harrym a jeho manželce Meghan. Vévoda ze Sussexu svého staršího bratra a následníka trůnu Williama obvinil, že byl součástí mediálních útoků na něj. Řekl také, že bulvární média jsou zodpovědná za to, že Meghan potratila. Ta v posledních třech dílech seriálu popisuje, že zvažovala sebevraždu.

Ceny tepla bohužel odráží dění na trhu

14. prosince 2022 18:13

Průměrná česká domácnost dnes zaplatí za teplo něco mezi 15 a 20 tisíci korunami ročně. Tuto částku ale platila i před pěti či deseti lety. Jak je to možné, když ceny za energie prudce rostou? To a mnohé další informace z oblasti teplárenství v rozhovoru prozradil Jakub Tobola, obchodní ředitel společnosti Veolia.