reklama
CNN Prima News Netflix

Netflix

Výpis příspěvků ke štítku „Netflix“

Kouzelný efekt Netflixu: Seriál udělal zejména z amerických ignorantů F1 posedlé fanoušky

7. listopadu 2021 18:56

V poslední době přibývá zejména mladých lidí, kteří nadšeně usedají o víkendech k televizi a sledují závody formule 1 a přesvědčují královnou motorsportu nepolíbené okolí, že nejen samotná Grand Prix, ale i kvalifikace může být velká zábava. Velký boom má jednu hlavní příčinu – úspěšný dokument dostupný na streamovací platformě Netflix s názvem Drive to Survive.

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky

16. října 2021 06:06

Nejsledovanější seriál streamovací služby Netflix má nejen pozitivní dopad na kasu svých tvůrců, ale dostává do povědomí diváků vše, co souvisí se zemí, kde se děj série odehrává. Výjimkou není ani jazyk, kterým protagonisté hovoří. Hra na oliheň je totiž k dispozici v původním korejském znění s titulky. A diváci v USA a Velké Británii to náležitě oceňují.

F1 jde mladému publiku naproti. Hamilton je Federerem motorsportu, říká Bouček

7. května 2021 18:19

Ti, co na formuli 1 před lety zanevřeli nebo ji nesledovali nikdy, si ke královně motorsportu poslední dobou opět – nebo poprvé – nacházejí cestu. Nový pohled na celou věc dodal seriál Drive to Survive z dílny streamovací platformy Netflix. I o vlivu poutavého zpracování šampionátu F1 byl podcast speciál na CNN Prima NEWS s Jakubem Burianem, Jiřím Šléglem a Liborem Boučkem.

Film Mank není pro každého, musíte trpět fetišem na předválečnou kinematografii

10. prosince 2020 14:22

Od jeho posledního celovečerního snímku Zmizelá uplynulo už šest let, během kterých se David Fincher, jeden z nejopěvovanějších tvůrců posledních třiceti let, poněkud odmlčel. Věnoval se především seriálu Mindhunter a fanoušci se těšili na jeho triumfální návrat na filmová plátna, kterým by navázal na své největší klasiky – Sedm, Klub rváčů či Sociální síť. Po představení Fincherovy netflixovské novinky to však vypadá, že tentokrát se další všeobecně uznávaný filmový milník nekoná.

Jih proti Severu: Oscarová klasika se dostala na „černou listinu“ HBO

10. června 2020 18:54

Služba HBO Max pro streamování filmů ze své nabídky stáhla filmovou klasiku oceněnou několika Oscary Jih proti Severu. Zobrazuje prý některé nevhodné etnické a rasové předsudky. Odstranění filmu z nabídky přichází v době masových protestů a nepokojů v USA i dalších zemích po smrti Afroameričana George Floyda. Netflix zase před několika dny stáhl údajně nekorektní komediální seriál Malá Velká Británie.

Poslední tanec Michaela Jordana: Emotivní pohled na sportovní ikonu

23. května 2020 06:52

Nová dokumentární série Poslední představení (v originále The Last Dance) nabízí komplexní ohlédnutí za úctyhodnou kariérou pravděpodobně nejlepšího basketbalisty všech dob Michaela Jordana. Deset hodin ve společnosti milované sportovní a kulturní ikony nabízí napětí a emoce, které se lidem, co nezažili devadesátá léta, dají jen stěží vysvětlit.

reklama