reklama
CNN Prima News ničení

ničení

Výpis příspěvků ke štítku „ničení“

Ničení německých hřbitovů v Sudetech aneb Jak radnice organizují barbarství

13. září 2021 06:55

Vyvrátit i s kořeny, tak se samosprávy některých obcí v pohraničí pořád dívají na vyhnané německé obyvatele. A likvidují jejich hroby, což mimo jiné zapovídá i směrnice Úřadu vlády ČR. „Vzít buldozer a ničit, to je barbarství,“ říká Jindřich Machala ze spolku Lubavia, který rovy Němců naopak zachraňuje. Loni bylo zničeno třeba německé pohřebiště ve Starých Křečanech na Děčínsku, nyní hrozí zánik hřbitova v Chomýži na okraji Krnova.

Washington aktivoval národní gardu, bude chránit pomníky

25. června 2020 07:41

Přibližně 400 neozbrojených příslušníků washingtonské národní gardy povolali v USA, aby v hlavním městě pomáhali bezpečnostním složkám střežit některé historické památníky. Informovala o tom agentura Reuters. Úřady se tak rozhodly poté, co se demonstranti pokusili v parku poblíž Bílého domu strhnout sochu bývalého prezidenta Andrewa Jacksona.

Munice z krále Jiřího a antická Venuše na cucky. Jaká je historie ničení soch?

19. června 2020 05:41

„Jako historička umění vím, že ničení je normou a zachování vzácností,“ řekla pro NY Times Erine L. Thompsonová, která se zaměřuje na ničení kulturního dědictví. Již sochy ze starověké Assyrské říše z roku 2700 před Kristem na sobě mají vytesané nápisy „Kdo sochu shodí, nechť trpí po zbytek života“. Jaká je historie shazování monumentů?

reklama