reklama

Pár piv a půl litru tvrdého: Opilý vandal ničil auta na ulici

Pod vlivem alkoholu a s bojovným duchem bloumal ulicemi Hradce Králové cizinec, který si za soupeře vybíral zaparkované vozy. Než ho strážníci chytili, poničil jich hned sedm. Jeho počínání zachytila i kamera.

reklama

Předtím, než začal mladík demolovat zaparkovaná auta, urychleně opustil restauraci na Masarykově náměstí. Odešel totiž bez placení. Kamera ho zachytila chvíli poté, když si v Havlíčkově ulici vybral za cíl řádění jedno ze zaparkovaných aut a pokusil se ho trefit karatistickým kopem z otočky. První pokus mu příliš nevyšel, tak zkusil druhý a pokračoval ulicí dál. Nezůstalo ale jen u jednoho vozu. Celkem podle policie poškodil šest aut a jeden skútr.

Když ho o stovky metrů dál zastavila hlídka městské policie, bojovná nálada ho opustila. Policistům potom nadýchal 2,8 promile a škodu mu sečetli na více než 50 tisíc korun. „U vozidel odtrhával boční zpětná zrcátka a zadní stěrače, na jedno čelní sklo u auta hodil i půllitr. V těchto dnech jsme jednadvacetiletého muže obvinili z trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci. Za tyto trestné činy mu hrozí až 2 roky odnětí svobody,“ uvedla mluvčí krajských policistů Iva Kormošová.

Cizinec v poutech se ke všemu přiznal a dodal, že kromě pár piv vypil před svým řáděním ještě půl litru tvrdého alkoholu.

Další hlavní zprávy

reklama
Do karantény muselo kvůli koronaviru celé oddělení protokolu Úřadu vlády
Nemůžeme si nechat vzít demokracii. To už jsme jednou zažili, připomíná Vystrčil
Policejní razie na ministerstvu a ve firmách, jde o dodávky respirátorů a roušek
reklama
reklama
V Botswaně záhadně umírají stovky slonů. Vědci netuší, co tragédii způsobilo

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš jako strýček Skrblík. Piráti se diví milionům z Agrofertu pro premiéra
Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň
OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent
Další články
reklama
reklama