Pár piv a půl litru tvrdého: Opilý vandal ničil auta na ulici

Opilý muž

Opilý vandal ničil vozidla

Pod vlivem alkoholu a s bojovným duchem bloumal ulicemi Hradce Králové cizinec, který si za soupeře vybíral zaparkované vozy. Než ho strážníci chytili, poničil jich hned sedm. Jeho počínání zachytila i kamera.

Předtím, než začal mladík demolovat zaparkovaná auta, urychleně opustil restauraci na Masarykově náměstí. Odešel totiž bez placení. Kamera ho zachytila chvíli poté, když si v Havlíčkově ulici vybral za cíl řádění jedno ze zaparkovaných aut a pokusil se ho trefit karatistickým kopem z otočky. První pokus mu příliš nevyšel, tak zkusil druhý a pokračoval ulicí dál. Nezůstalo ale jen u jednoho vozu. Celkem podle policie poškodil šest aut a jeden skútr.

Když ho o stovky metrů dál zastavila hlídka městské policie, bojovná nálada ho opustila. Policistům potom nadýchal 2,8 promile a škodu mu sečetli na více než 50 tisíc korun. „U vozidel odtrhával boční zpětná zrcátka a zadní stěrače, na jedno čelní sklo u auta hodil i půllitr. V těchto dnech jsme jednadvacetiletého muže obvinili z trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci. Za tyto trestné činy mu hrozí až 2 roky odnětí svobody,“ uvedla mluvčí krajských policistů Iva Kormošová.

Cizinec v poutech se ke všemu přiznal a dodal, že kromě pár piv vypil před svým řáděním ještě půl litru tvrdého alkoholu.

Tagy: