CNN Prima News Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy

Výpis příspěvků ke štítku „Nicolas Sarkozy“

Hlas za 1,5 milionu dolarů. Jak Katar k fotbalovému mistrovství světa zázračně přišel

20. listopadu 2022 06:07

Píše se čtvrtek 2. prosince 2010. V curyšské centrále organizace FIFA se hlasuje rovnou o dvou pořadatelích mistrovství světa – na rok 2018 a 2022. První turnaj byl přiklepnut Rusku. A ten druhý? „Katar,“ zvolal někdejší vládce světového fotbalu Sepp Blatter a u toho přítomným ukazoval papír, na němž bylo napsáno jméno země z Perského zálivu. Byl to šok, který se hned na první dobrou nezdál být úplně „košer“.

Bývalý šéf FIFA Blatter: Dát MS Kataru byla chyba. Ale může za to Platini

8. listopadu 2022 14:31

Už je to 12 let, co bylo fotbalové mistrovství světa naplánované na rok 2022 za podivu veřejnosti přiklepnuto Kataru. Za toto rozhodnutí odpovídala parta kolem někdejšího šéfa FIFA Seppa Blattera. Necelé dva týdny před startem šampionátu exprezident organizace přiznal, že udělit pořadatelství zemi z Perského zálivu byla chyba. V rozhovoru pro deník Tages-Anzeiger však zdůraznil, že vítězství arabského státu zařídil tehdejší šéf UEFA Michel Platini.

Rusové mu před očima zastřelili otce. Mně život zachránila kapuce, říká 14letý chlapec

5. dubna 2022 16:43

Poté, co se z Buči stáhly ruské síly, získali město pod kontrolu znovu Ukrajinci. Ti na místě nyní nacházejí stovky mrtvých civilistů včetně žen a dětí. Těla jsou v domech, sklepeních, v masových hrobech, některá ležela i po několik týdnů na ulici. Masakr v Buči postihl i 14letého Jurije. Rusové mu před očima zastřelili otce.

Merkelová a Sarkozy do Buči. Ať vidí, k čemu vedlo 14 let ústupků Rusku, zlobí se Zelenskyj

3. dubna 2022 23:58

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli uvedl, že zve bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou a někdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho do Buči, aby viděli, k čemu vedlo 14 let ústupků Rusku. Ukrajinské úřady i svědci na místě informovali o tom, že ruští vojáci během doby, co Buču ovládali, zabili asi 300 jejích obyvatel.

Francouzský exprezident Sarkozy dostal roční trest vězení. Má si ho odpykat doma

30. září 2021 11:53
Aktualizováno

Pařížský soud uznal ve čtvrtek francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z nezákonného financování jeho neúspěšné kampaně za znovuzvolení v roce 2012. Uložil mu roční trest vězení a uvedl, že si ho může odpykat doma s elektronickým náramkem. Sarkozy se k soudu osobně nedostavil, vinu dlouhodobě odmítá. Bývalý prezident se proti rozsudku odvolá, uvedl jeho právník Thierry Herzog.

Sarkozy čelí kvůli prezidentské kampani dalšímu obvinění. Peníze měl brát od Kaddáfího

16. října 2020 13:25
Aktualizováno

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl obviněn ze „zločinného spolčení“ v případě údajného nezákonného financování své předvolební kampaně ze strany Libye v roce 2007. Informovala o tom s odvoláním na prokuraturu agentura AFP. Sarkozy se označil za nevinného. Jedná se již o jeho čtvrté obvinění v této kauze.

Sarkozymu nevadí slovo negr a podivuje se přejmenování knihy Deset malých černoušků

12. září 2020 20:11

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy se opět dostal do zájmu médií. Nebylo to díky státnickým činům, ale kvůli formulacím, které použil v televizním vysílání. Exprezident si v něm rýpl do současné „korektnosti“ při užívání slov černoch či opice. Nebál se dokonce použít slovo negr, které by dle svých slov povolil.