CNN Prima News Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy

Výpis příspěvků ke štítku „Nicolas Sarkozy“

Francie protestuje proti antisemitismu. Ve městech vyšlo do ulic na 200 tisíc lidí

Do pochodů proti antisemitismu, které se v neděli konaly ve francouzských městech, se zapojilo více než 182 tisíc lidí. Podle agentury AFP to uvedlo ministerstvo vnitra a policie. Největší akce byla v Paříži, kde do ulic vyšlo asi 105 tisíc demonstrantů. Pařížský průvod svolali předsedové obou komor francouzského parlamentu a zúčastnila se ho řada politiků, včetně premiérky Élisabeth Borneové.

Exprezident Sarkozy: Navrácení Krymu Ukrajině? Iluzorní, Evropa musí najít kompromis s Ruskem

Návrat Krymu Ukrajině je podle bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho iluzorní, protože většina obyvatel poloostrova se považuje za Rusy. Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem vyžaduje vyvážená řešení a kompromisy, tvrdí politik, jenž sídlil v Elysejském paláci v letech 2007 až 2012. Sarkozy tato prohlášení učinil v obsáhlém interview pro pařížský list Le Figaro.

Hlas za 1,5 milionu dolarů. Jak Katar k fotbalovému mistrovství světa zázračně přišel

Píše se čtvrtek 2. prosince 2010. V curyšské centrále organizace FIFA se hlasuje rovnou o dvou pořadatelích mistrovství světa – na rok 2018 a 2022. První turnaj byl přiklepnut Rusku. A ten druhý? „Katar,“ zvolal někdejší vládce světového fotbalu Sepp Blatter a u toho přítomným ukazoval papír, na němž bylo napsáno jméno země z Perského zálivu. Byl to šok, který se hned na první dobrou nezdál být úplně „košer“.

Bývalý šéf FIFA Blatter: Dát MS Kataru byla chyba. Ale může za to Platini

Už je to 12 let, co bylo fotbalové mistrovství světa naplánované na rok 2022 za podivu veřejnosti přiklepnuto Kataru. Za toto rozhodnutí odpovídala parta kolem někdejšího šéfa FIFA Seppa Blattera. Necelé dva týdny před startem šampionátu exprezident organizace přiznal, že udělit pořadatelství zemi z Perského zálivu byla chyba. V rozhovoru pro deník Tages-Anzeiger však zdůraznil, že vítězství arabského státu zařídil tehdejší šéf UEFA Michel Platini.

Merkelová a Sarkozy do Buči. Ať vidí, k čemu vedlo 14 let ústupků Rusku, zlobí se Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli uvedl, že zve bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou a někdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho do Buči, aby viděli, k čemu vedlo 14 let ústupků Rusku. Ukrajinské úřady i svědci na místě informovali o tom, že ruští vojáci během doby, co Buču ovládali, zabili asi 300 jejích obyvatel.

Francouzský exprezident Sarkozy dostal roční trest vězení. Má si ho odpykat doma

Aktualizováno

Pařížský soud uznal ve čtvrtek francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z nezákonného financování jeho neúspěšné kampaně za znovuzvolení v roce 2012. Uložil mu roční trest vězení a uvedl, že si ho může odpykat doma s elektronickým náramkem. Sarkozy se k soudu osobně nedostavil, vinu dlouhodobě odmítá. Bývalý prezident se proti rozsudku odvolá, uvedl jeho právník Thierry Herzog.