norci

Výpis příspěvků ke štítku „norci“

Obavy ze zmutovaného koronaviru: Dánsko vykope miliony zabitých norků a spálí je

21. prosince 2020 13:54

Přibližně 17 milionů norků bylo v Dánsku vybito poté, co byla na několika kožešinových farmách prokázána nákaza novým typem koronaviru. Část mrtvých těl byla pohřbena do země ve vojenské oblasti na západě státu. Kvůli plynům vznikajícím při rozkladu se však mrtví norci začali dostávat zpět na povrch. Čtyři miliony z nich budou nyní znovu vykopány a spáleny.

Vybíjení se nekoná. Zmutovaný koronavirus z dánských kožešinových farem vymizel

19. listopadu 2020 20:38

Zmutovaný kmen nového typu koronaviru, který se objevil na dánských norčích farmách, zřejmě vyhynul. Dnes to uvedlo dánské ministerstvo zdravotnictví. Kvůli obavám z této nové formy nákazy, která hrozila i odolností proti nově vyvíjeným vakcínám, měli být norci na všech kožešinových farmách vybiti. Protiústavní rozhodnutí navíc stálo ministra zemědělství křeslo.

Koronavirem nakažené norky má už i Řecko, podobně jako Dánsko země vybíjí tisíce zvířat

13. listopadu 2020 22:47

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobil pandemii nemoci covid-19, se objevil i u norků chovaných v Řecku. Informovalo o tom tamní ministerstvo zemědělství. Nákaza u těchto kožešinových zvířat se pečlivě sleduje kvůli mutaci koronaviru, která se objevila na dánských farmách a kterou se pak zpětně od těchto šelem nakazili lidé.