reklama

Nošovické SUV se obléklo do sportovního. Hyundai Tucson přitvrdil i podvozek

Nová generace SUV Hyundai Tucson, která se vyrábí v moravskoslezských Nošovicích, se brzy na silnici objeví ve sportovním vydání N Line. To kromě specifického designu nabídne i upravený podvozek zaměřený na svižnější svezení.

reklama

Jen pár měsíců poté, co se na českém trhu objevila nová generace nošovického SUV Hyundai Tucson, představuje korejská automobilka také jeho sportovně upravenou verzi. Ta nese název N Line a oproti zvyklostem nepřináší jen změnu designu. Zásahy byly i technického charakteru.

Novinka se bude nabízet se všemi obvykle dostupnými motory, tedy benzinovými, dieselovými i hybridními. Měla by přinést i více zábavy za volantem. Inženýři totiž naladili příplatkový systém ESC, který upravuje tuhost tlumičů podle stylu jízdy řidiče. Má jízdní režimy, ten sportovní by nyní měl být tužší než u standardního Tucsonu. Více odporu bude podle informací automobilky klást i posilovač řízení, což má řidiče lépe vtáhnout do hry.

Lesk i dvoubarevná karoserie

I tak se dá ale očekávat, že po výbavě N Line sáhnou hlavně ti, kteří budou chtít své auto vylepšit o zajímavé designové doplňky. Auto dostalo jiné nárazníky, větší výfuky a zadní difuzor. Bok zdobí lesklé okenní lišty nebo černě lakovaná zpětná zrcátka. Variantu označuje logo N Line na několika na masce chladiče.

Výbava N Line bude dostupná se sedmi laky. Šedý Shadow Grey je výhradně určen pro ni. Je kombinovaný s černou střechou, stejně jako bílý Polar White, červené Engine a Sunset Red či černý Dark Knight. Další dva, tedy stříbrný Shimmering Silver a černý Phanotm Black mají střechu vyvedenou ve stejném odstínu.

Uvnitř se to leskne

Uvnitř se odehrály obdobné změny. Posádka si užije sportovní sedadla, na kterých nechybí logo N. To najdeme i na specifickém volantu. Samozřejmostí je kůže na něm i na hlavici řadicí páky. Černě střiženou kabinu doplňují lesklé detaily, se kterými kontrastují hliníkové pedály.

Cena Hyundai Tucson ve výbavě N Line zatím není známá. Auto se ale na českém trhu objeví poměrně brzy, jeho uvedení je plánované už na jaro. Některé motorizace ale přijedou s touto výbavou až později, to se týká hybridů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama