CNN Prima News automobilová novinka

automobilová novinka

Výpis příspěvků ke štítku „automobilová novinka“

TEST: Toyota Corolla Cross může zatopit Škodovce. Je přesně tím, co Češi chtějí

20. října 2022 14:08

Toyota chytře využila názvu a základu z celosvětově nejžádanějšího vozu a přenesla jej na aktuálně nejoblíbenější karoserii typu SUV. To všechno ještě podtrhla dynamickým, ale zároveň úsporným hybridním systémem, komfortně naladěným podvozkem a bohatou výbavou. Jediné, co by tak nové Corolle Cross mohlo zlomit vaz v boji s konkurencí, je vyšší pořizovací cena.

Tajemná Putinova automobilka Aurus představuje luxusní SUV. Má konkurovat Rolls-Roycu

30. září 2022 16:16

Tajemná Putinova automobilka Aurus vydává světu další důkaz o své schopnosti konkurovat Rolls-Roycu či Maybachu. Alespoň tak to prezentuje. Obří SUV Komendant (velitel) přichází na trh v době, kdy ze strany EU, USA a dalších zemí platí vůči Rusku embargo na dovoz luxusních automobilů. Zda bude Aurus nový model skutečně schopen vyrábět a zda o něj bude mezi oligarchy zájem, je však ve hvězdách. U stávající limuzíny Senat se mu totiž dlouhodobě nedaří ani jedno.

Novému Mitsubishi ASX není příliš co vytknout, chybí ale pohon 4x4. Zachrání celou značku?

22. září 2022 12:30

Po dlouhých dvanácti letech se dočkala premiéry nová generace kompaktního crossoveru od Mitsubishi. Vůz využívá technických základů Renaultu Captur, nabídne tedy mimořádně praktický interiér a moderní pohonné jednotky. Někteří chataři a chalupáři však mohou postrádat pohon všech kol, který měla stávající generace.

Bělorusové vyvinuli vlastní sportovní elektromobil. Vypadá jako šlapací autíčko

16. září 2022 07:40

Pojem běloruské auto je pro většinu lidí španělskou vesnicí, ti uvědomělejší znají tak maximálně monstrózní nosiče jaderných hlavic MAZ nebo gigantické valníky BelAZ pro dopravu kamene v lomech. Lukašenkova administrativa ale myslí také na budoucnost a nechala vědce vyvinout sportovní běloruský elektromobil. Výsledek jejich snažení posuďte sami.

Nové Ferrari Purosangue: Čtyřdveřák, do kterého se nastupuje jako do skříně

14. září 2022 21:30

Dlouho očekávaná novinka z Maranella cílí na zájemce o SUV, svými vlastnostmi a konstrukcí však tuto škatulku dalece přesahuje. Porsche, Lamborghini, Maserati, Aston Martin... Ti všichni už robustní zvýšený vůz pro čtyři až pět lidí v nabídce dávno mají, Ferrari však dosud odolávalo. Jednoduše nemělo takovou šarádu zapotřebí. Pragmatické důvody však nakonec přece jen zvítězily. Velký vůz s atmosférickým V12 bude podle všeho velmi nedostatkovým zbožím.