reklama

Nová Kia Sportage vsadila na design. Vypadá, jako by ujela ze sci-fi filmu

Korejská automobilka letos představí pátou generaci kompaktního SUV Kia Sportage. Zatím uvolnila jen první fotografie, které odhalují velmi odvážný design zevnějšku. Auto dostalo také nové logo, jež firma předvedla na začátku roku.

reklama

Kia Sportage patří v Evropě mezi nejoblíbenější vozy kategorie SUV. Například v Česku loni byla podle statistik na osmém místě v této třídě s 1 228 registrovanými kusy. Proto není divu, že chystaná premiéra její nové generace bude poměrně sledovanou událostí. Ještě než se tak během léta stane, uvolnila korejská automobilka první fotografie a kusé informace o chystaném vozu.

Pátá Sportage bude druhým vozem značky, který nasadí nový designový směr. Kia mu říká „Opposites United“ (Spojené protiklady, pozn. red.) a debutoval na konceptu elektromobilu EV6. Jak je z fotografií patrné, auto má mít čisté a futuristicky laděné tvary.

Velká maska a diody

Novinka zaujme hlavně výraznou přídí, kterou téměř kompletně vyplňuje masivní maska chladiče. Tu po stranách doplňují diody pro denní svícení ve tvaru bumerangů a LED světlomety. Mlhovky jsou umístěné nízko ve spodní částí nárazníku. Vzhled vozu pak zaštiťuje nové logo, které automobilka ukázala na začátku roku.

Ačkoliv se Sportage předvádí v nevýrazném lakování, Kia slibuje velký výběr nápadných barev. Kromě toho budou k mání i verze s černou střechou, která by měla kontrastovat se zbytkem vozu. Tomu odpovídá i barevné ladění interiéru, jenž vsadil na dva displeje s vysokým rozlišením pro virtuální ukazatele a multimediální systém. Automobilka hovoří o kvalitních materiálech i pečlivém zpracování.

Nová Kia Sportage je podobně odvážná jako Hyundai Tucson, který debutovala loni. I toto SUV, jež je se Sportage technicky spřízněné, vyjelo s velmi nápadným designem a vysloužilo si zejména pozitivní hodnocení. Nová Kia má tedy šanci také zaujmout. Pro více informací a snímků je ale potřeba počkat až na letošní plnohodnotné představení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?
Politika

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle nich došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30 × 40 metrů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

Respirátory, konec testů zdarma i tvrdé kontroly v hospodách. Vláda přijala nová opatření

Restauratéři budou muset kontrolovat doklad o bezinfekčnosti hostů, a to od 1. listopadu. Nové opatření schválila vláda po středečním mimořádném jednání, potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ten zmínil také návrat respirátorů uvnitř budov, konec testování zdarma s výjimkami či zkrácení karanténní doby. Vláda se naopak nedokázala shodnout na opatřeních ve školách a bude o tom dále jednat.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama