reklama

Nová Kia Sportage vsadila na design. Vypadá, jako by ujela ze sci-fi filmu

/ fotografií

Korejská automobilka letos představí pátou generaci kompaktního SUV Kia Sportage. Zatím uvolnila jen první fotografie, které odhalují velmi odvážný design zevnějšku. Auto dostalo také nové logo, jež firma předvedla na začátku roku.

reklama

Kia Sportage patří v Evropě mezi nejoblíbenější vozy kategorie SUV. Například v Česku loni byla podle statistik na osmém místě v této třídě s 1 228 registrovanými kusy. Proto není divu, že chystaná premiéra její nové generace bude poměrně sledovanou událostí. Ještě než se tak během léta stane, uvolnila korejská automobilka první fotografie a kusé informace o chystaném vozu.

Pátá Sportage bude druhým vozem značky, který nasadí nový designový směr. Kia mu říká „Opposites United“ (Spojené protiklady, pozn. red.) a debutoval na konceptu elektromobilu EV6. Jak je z fotografií patrné, auto má mít čisté a futuristicky laděné tvary.

Velká maska a diody

Novinka zaujme hlavně výraznou přídí, kterou téměř kompletně vyplňuje masivní maska chladiče. Tu po stranách doplňují diody pro denní svícení ve tvaru bumerangů a LED světlomety. Mlhovky jsou umístěné nízko ve spodní částí nárazníku. Vzhled vozu pak zaštiťuje nové logo, které automobilka ukázala na začátku roku.

Kia Sportage má obdobně laděnou kabinu jako její sourozenec Hyundai Tucson.
Kia Sportage má obdobně laděnou kabinu jako její sourozenec Hyundai Tucson.
Zdroj: KIA

Ačkoliv se Sportage předvádí v nevýrazném lakování, Kia slibuje velký výběr nápadných barev. Kromě toho budou k mání i verze s černou střechou, která by měla kontrastovat se zbytkem vozu. Tomu odpovídá i barevné ladění interiéru, jenž vsadil na dva displeje s vysokým rozlišením pro virtuální ukazatele a multimediální systém. Automobilka hovoří o kvalitních materiálech i pečlivém zpracování.

Nová Kia Sportage je podobně odvážná jako Hyundai Tucson, který debutovala loni. I toto SUV, jež je se Sportage technicky spřízněné, vyjelo s velmi nápadným designem a vysloužilo si zejména pozitivní hodnocení. Nová Kia má tedy šanci také zaujmout. Pro více informací a snímků je ale potřeba počkat až na letošní plnohodnotné představení.

K tématu

Tagy: SUV Kia auto design debut sci-fi Kia Sportage
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nový den

Schickův mentální kouč: Jsem na Patrika pyšný, překvapil mě. Jaký postup radí na Anglii?

Schickův mentální kouč: Jsem na Patrika pyšný, překvapil mě. Jaký postup radí na Anglii?

Česká reprezentace dala na Euru zatím tři branky a pod všemi je podepsán jen jediný hráč. Patrik Schick ohromil proti Skotům gólem z půlky, s Chorvatskem vybojoval penaltu a zkrvavený po předchozím zákroku ji šel netradičně i sám kopnout. Úspěšně. Jsem na něj pyšný, říká o něm jeho mentální kouč Jan Mühlfeit, který 22 let působil v Microsoftu. Chválu ale podle něj zaslouží celý český tým. Na Anglii radí jít s respektem, ale beze strachu. Sebedůvěru přirovnal ke sněhové kouli.

Koronavirus

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat

Přijde nová třetí epidemie, předpovídá uznávaný slovenský epidemiolog Vladimír Krčméry. Podle něj se mohou objevit mutace, které budou mít 30 až 40procentní úmrtnost. A také může přijít zoonotická chřipka, při které se lidé nebudou stíhat pohřbívat. V rozhovoru pro Nový Čas řekl, že dalším vlnám mohou státy předejít, jen pokud okamžitě zareagují na nové mutace, uzavřou hranice, vyhlásí celostátní karanténu a lidé budou opatrní a nebudou oslavovat konec epidemie. Také by se měli nechat očkovat.

Sněmovna zřejmě vydá Volného k trestnímu stíhání kvůli ivermektinu. Sám o to požádal
Piráti a STAN mají 43 kandidátů na ministry. Na dopravu Půtu, na spravedlnost Michálka
Následky pandemie ať zaplatí bohatí, hlásá Hamáček a plánuje progresivní daň
reklama
reklama
Anglický fanoušek před zápasem s Čechy: Pokud se nezlepšíme, porazíte nás o dva góly

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Volný blok jde do voleb s Dělnickou stranou. Nejsou to žádní extremisté, říká Volný
Otrávím vodu, když nepropustíte vězně, hrozil obviněný Čech. Inspiroval se seriálem
Pospíšil: Feriho kauza koalici Spolu neuškodí. Budoval si svoji vlastní značku
Další články
reklama
reklama