Kia

Výpis příspěvků ke štítku „Kia“

Kia Sportage 1.6 T-GDI PHEV 4×4: Vyniká nízkou spotřebou a elegancí

22. srpna 2022 09:38

Na delší cestu s benzinem, na kratší s elektřinou. Základní princip plug-in hybridů, kterých se i na českých silnicích objevuje více a více. Dostala ho také poslední generace korejského SUV Kia Sportage, která nabídne svému majiteli až 265 koní, a jde tedy o nejsilnější verzi, jaká se pro tento model dělá. Kromě samotného principu plug-in hybridu se chyby na autě hledaly těžko.

Designové trendy dnes udávají Korejci. Futuristická Kia EV9 půjde do prodeje příští rok

2. dubna 2022 23:57

Kia definitivně potvrdila, že futuristický elektromobil EV9 se na evropských trzích objeví již v průběhu příštího roku. Téměř 5 metrů dlouhý crossover o šířce přesahující 2 metry se sice nevejde na žádné parkoviště, má však nabídnout nový koncept uspořádání vnitřního prostoru a pokrokovější elektrický pohon než současná elektrická auta.

Nová Kia Niro zůstává crossoverem, má však hezčí design nebo eukalyptová sedadla

26. listopadu 2021 21:52

Nové Niro navazuje na svého předchůdce, který přišel v roce 2016 s poněkud nemastným a neslaným designem. Šlo však o první model Kia v Evropě, který si zákazníci mohli koupit jako full hybrid, ale také ze sítě napájený plug-in hybrid a elektromobil pod označením e-Niro. Novinka má ambice prodeje předchůdce značně překonat.