reklama

Nová lanovka v Praze. Povede z Podbaby do Bohnic a bude stát 1,5 miliardy korun

Pražský dopravní podnik plánuje postavit novou lanovku s převýšením asi 100 metrů. Vést by měla z Podbaby do Bohnic. Dvouapůlkilometrovou vzdálenost by měla zvládnout za sedm minut. Stavba lanovky má vyjít asi na jeden a půl miliardy korun. Podrobnosti zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Karel Rychlý.

reklama

„Hlavním cílem je zrychlit dopravu mezi Dejvicemi a sídlištěm v Bohnicích, kde dneska přímé spojení neexistuje a je nutné několikrát přestupovat,“ řekl CNN Prima NEWS architekt Václav Brejška.

„První stanice bude u zastávky tramvaje Nádraží Podbaba. Odtud lanová dráha povede přes Císařský ostrov do mezistanice v Tróji. Tam bude možné se dostat například do zoologické zahrady. Odtud lanová dráha povede nahoru přímo do sídliště v Bohnicích,“ popsal architekt.

„Systém lanové dráhy, který se chystáme postavit, je třílanový, a to mu propůjčuje mimořádně dobré vlastnosti z hlediska odolnosti proti větru,“ pokračoval Brejška. Více se dozvíte v reportáži.

K tématu

Tagy: doprava lanovka Bohnice Podbaba

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama