reklama

Šílené atrakce ve světě: Lanovkový skluz, praskající most a volný pád z tobogánu

Milovníkům adrenalinu už dávno nestačí bungee jumping. Hazardéři po celém světě obráží nejšílenější atrakce, na které by rodiče své děti rozhodně neměli pouštět. Volný pád bez jištění, lanovkový skluz nebo obří houpačka nad kaňonem? Pořad Showtime poradí, kam za dobrodružstvím.

reklama

Komu přijde bungee jumping nudný, může vyzkoušet scad diving, což jsou skoky volným pádem bez jištění. Tento extrémní sport má původ v Německu. Je vhodný jen pro dobrodruhy, při scad divingu totiž lidé skáčou z výšky kolem 45 metrů do záchranné sítě.

K tématu

Fanoušci lanovek by zase měli navštívit Spojené arabské emiráty. V zemi je nejdelší a nejrychlejší lanovkový skluz na světě. Na trase dlouhé téměř 3 kilometry umožní odvážlivcům dosáhnout rychlosti až 150 kilometrů v hodině. A to všechno ve výšce 1680 metrů nad mořem.

Ani obří houpačka nacházející se v Giant Canyon v Coloradu opravdu není pro děti. Člověka houpe v závratné výšce nad hlubokou propastí. Zájemci musí dokonce podepsat vyrozumění, na kterém stojí, že přebírají veškerou odpovědnost v případě, že by z houpačky spadli.

Ztrácí půdu pod nohama

Procházka po skleněném mostě desítky metrů nad zemí už sama o sobě vyvolává závrať. Jenže v Číně mají most, který pod lidmi nahodile praská. Jde samozřejmě jen o vizuální efekt, i tak ale vyvolává pocity strachu a paniky.

A pozadu nejsou ani nejšílenější tobogány. Brazilský Insano je vysoký 41 metrů a když člověk sjíždí z takhle strmé skluzavky, nejspíš ucítí žaludek až v krku. Stejně jako v případě rakouského tobogánu L2, kde jízda začíná 14metrovým volným pádem. Člověk následně projede dvěma smyčkami, při kterých překoná gravitaci. A to vše během 12 vteřin.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama