reklama

Šílené atrakce ve světě: Lanovkový skluz, praskající most a volný pád z tobogánu

Milovníkům adrenalinu už dávno nestačí bungee jumping. Hazardéři po celém světě obráží nejšílenější atrakce, na které by rodiče své děti rozhodně neměli pouštět. Volný pád bez jištění, lanovkový skluz nebo obří houpačka nad kaňonem? Pořad Showtime poradí, kam za dobrodružstvím.

reklama

Komu přijde bungee jumping nudný, může vyzkoušet scad diving, což jsou skoky volným pádem bez jištění. Tento extrémní sport má původ v Německu. Je vhodný jen pro dobrodruhy, při scad divingu totiž lidé skáčou z výšky kolem 45 metrů do záchranné sítě.

K tématu

Fanoušci lanovek by zase měli navštívit Spojené arabské emiráty. V zemi je nejdelší a nejrychlejší lanovkový skluz na světě. Na trase dlouhé téměř 3 kilometry umožní odvážlivcům dosáhnout rychlosti až 150 kilometrů v hodině. A to všechno ve výšce 1680 metrů nad mořem.

Ani obří houpačka nacházející se v Giant Canyon v Coloradu opravdu není pro děti. Člověka houpe v závratné výšce nad hlubokou propastí. Zájemci musí dokonce podepsat vyrozumění, na kterém stojí, že přebírají veškerou odpovědnost v případě, že by z houpačky spadli.

Ztrácí půdu pod nohama

Procházka po skleněném mostě desítky metrů nad zemí už sama o sobě vyvolává závrať. Jenže v Číně mají most, který pod lidmi nahodile praská. Jde samozřejmě jen o vizuální efekt, i tak ale vyvolává pocity strachu a paniky.

A pozadu nejsou ani nejšílenější tobogány. Brazilský Insano je vysoký 41 metrů a když člověk sjíždí z takhle strmé skluzavky, nejspíš ucítí žaludek až v krku. Stejně jako v případě rakouského tobogánu L2, kde jízda začíná 14metrovým volným pádem. Člověk následně projede dvěma smyčkami, při kterých překoná gravitaci. A to vše během 12 vteřin.

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama