Nová role promění Kotka ve Wericha. Po vážné nehodě se znovu vrhá do práce

Divadelní představení Werich.

Letos uplynulo už 40 let od smrti Jana Wericha a letní scéna Musea Kampa chystá k této příležitosti velkou novinku. Divadelní představení o životě tohoto českého velikána. Skvělou příležitost ztvárnit mladého Wericha na prknech, která znamenají svět, dostal herec Vojtěch Kotek.

O postavu dramatika, scenáristy a herce Jana Wericha se podělí Václav Kopta se svým mladším hereckým kolegou Vojtěchem Kotkem, pro kterého prý byla tato nabídka jedním velkým otazníkem. „Když před vás postaví takhle velký úkol, takhle velkou výzvu, že byste měl hrát Wericha, první otázka, která soudného člověka napadne, zní: Proč zrovna já?“ řekl Kotek k nové roli.

„Já teda navíc nemám pocit, že bych vizuálně Wericha nějak připomínal. Ale když jsem tuhle moji obavu řekl holkám autorkám, začali jsme si o tom povídat a ony mi nastínily, jak to celé vidí. Měl by to být dialog mezi mladým a starým Werichem. Ten mladý by měl být spíš jako jeho vnitřní já, což mě malinko uklidnilo, ale samozřejmě se pořád budím orosen s tím, že budu hrát Wericha,“ rozpovídal se Vojta. Vysvětlil tak, že se s Václavem Koptou v roli nealternují.

Manželku mladého Wericha ztvární Berenika Kohoutová, která se s Kotkem zná už od středoškolských let. Všichni herci se už ale těší, až budou mít zase plné diáře práce. Premiéra této divadelní inscenace je naplánovaná na 14. června 2021 v pražském Museu Kampa.

„Jsem připravený na nabité léto a musím říct, že jsem si dost odpočinul. Doufám, že se to všechno podaří, protože v téhle době člověk nikdy neví,“ řekl Kotek, který měl půlroční uměleckou pauzu nejen kvůli koronavirové pandemii, ale i kvůli zranění, které si začátkem léta způsobil při nehodě na motorce a dlouho se z něj dostával.

„Já si karanténu šikovně prodloužil zrovna v době, kdy se mohlo něco dělat. Takže jsem si lehnul a byl jsem další tři měsíce ležící. Ale vyrůstal jsem u koní a základní koňácké pravidlo je, že když člověk spadne, má se okamžitě vrátit do sedla, takže mám tuhle mentalitu. Je ale otázka, jestli to můžu udělat svojí mámě,“ řekl na závěr herec.

Tagy: