reklama

drama

Výpis příspěvků ke štítku „drama“

Cenám Emmy kralovala Koruna. Bodovaly také seriály Dámský gambit a Ted Lasso

20. září 2021 08:17
Aktualizováno

Letošní slavnostní udílení amerických televizních cen Emmy ovládly produkce streamovacích služeb, které si poprvé odnesly ocenění ve všech třech hlavních kategoriích. V kategorii nejlepší drama si pro vítězství po třech neproměněných nominacích došel seriál společnosti Netflix – Koruna. Cenu za nejlepší minisérii si taktéž vysloužil netflixovský seriál Dámský gambit. Nejlepším komediálním seriálem se stal Ted Lasso z platformy Apple TV+ o příběhu amerického trenéra amerického fotbalu v anglickém prostředí.

Fantastický obrat Komety proti Vítkovicím. Extraligové čtvrtfinále je kompletní

16. března 2021 23:41

Hokejisté Komety Brno dokonali obrat předkola play-off hokejové extraligy a mohou se začít připravovat na čtvrtfinále. V sérii hrané na tři vítězné duely už Brňané prohrávali 0:2, ale poté ovládli tři zápasy v řadě a postoupili mezi elitní osmičku soutěže. V dalším kole na ně čekají hokejisté Třince, kteří jako druhý tým po základní části nemuseli předkolo absolvovat. Boje o semifinále začínají ve čtvrtek utkáními Mladé Boleslavi s Pardubicemi a Liberce s Hradcem Králové.

První soubor Shakespearových děl byl prodán za 230 milionů korun. Grál, říká majitel

15. října 2020 17:18

Vzácná kopie Shakespearovy sbírky her se ve středu prodala za téměř 10 milionů dolarů (přibližně 230 milionů korun). Jedná se nejspíš o nejdražší literární dílo, jaké se kdy v aukci objevilo. Soubor 36 her, publikovaný krátce po smrti dramatika, je jednou z pouhých pěti úplných kopií, které jsou stále v soukromých rukou, uvedla aukční síň.

reklama