CNN Prima News novinář

novinář

Výpis příspěvků ke štítku „novinář“

Zemřel český novinář Filip Breindl. Přátelé založili sbírku pro jeho ženu a tři malé děti

Krátce před koncem minulého roku přišla nejen česká náboženská obec o důležitou osobnost. Ve věku 44 let zemřel novinář a redaktor Katolického týdeníku Filip Breindl, který byl rovněž uznávaným pedagogem na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity (MU) v Brně. Jeho kolegové pod záštitou nadačního fondu Teo via se proto rozhodli založit sbírku pro jeho manželku a tři děti ve věku 3, 5 a 7 let, které po něm zůstaly. Příčinnou úmrtí byly neočekávané zdravotní komplikace. Píše o tom web Brněnská drbna.

Záběry, z jejichž sledování mrazí. Záznamy ruských raketových úderů na ukrajinská města

Rusko kromě vojenských cílů na Ukrajině dennodenně bombarduje také civilní oblasti. Ukrajinci prostřednictvím bezpečnostních kamer či mobilních telefonů natočili za uplynulý rok a tři čtvrtě nespočet videí, která zachycují dopady ruských raket na civilní stavby, náměstí či dopravní infrastrukturu. CNN Prima NEWS vybrala několik méně známých záběrů, z jejichž sledování mrazí.

KOMENTÁŘ: Poučme se z napáchaných chyb. Naší zbraní teď mají být solidarita a ohleduplnost

Zatímco se Česko vzpamatovává z bezprecedentního čtvrtečního masakru na pražské Filozofické fakultě, při němž mladý střelec zavraždil 14 lidí, sociální sítě se plní hádkami, osobními výpady a dalšími nevhodnými příspěvky. Zkusme spíš přemýšlet o tom, jak být v těchto těžkých chvílích co nejvíce solidárními a ohleduplnými osobami. Vycházejme výhradně ze zpráv, které nám poskytuje policie, a řiďme se jejími radami. Politici, novináři i další činné osoby ve veřejném prostoru mají zároveň mnoho podnětů, z nichž by se měli poučit – kdyby se, nedej bože, měla takto strašná událost někdy v budoucnu opakovat...

Psychiatrická nemocnice pro děti v Lounech? Místo jak z hororu, popsala novinářka. Chce změnu

Místo jako z hororu, tak vypadá dětská psychiatrická nemocnice v Lounech. Zařízení, které bylo založeno v roce 1961, aktuálně více připomíná vězení pro dospělé než kliniku, kde by se děti od tří do osmnácti let měly léčit s psychickými potížemi. Na současný stav nemocnice upozornila novinářka Lucie Šaléová, ve spolupráci s dárcovskou platformou Znesnáze21. Následně vznikla sbírka s jediným cílem: vybrat dostatek financí na nákup potřebného vybavení.

Míříme k dohodě, uvedl šéf Hamásu i Bílý dům. Konflikt s Izraelem drží jeden smutný rekord

Brzy dosáhneme dohody o příměří, informoval šéf teroristické organizace Hamás Ismáíl Haníja ohledně vyjednávání s Izraelem. Zprávu zveřejnil krátce poté, co radikálové předali odpověď zprostředkovatelům dialogu v Kataru. Slova vůdce palestinského hnutí korespondují s vyjádřením mluvčího americké Národní bezpečnostní rady Johnem Kirbym, který uvedl, že jednání Bílého domu ohledně propuštění rukojmích „se blíží ke konci“. Ani jeden z nich však možnou dohodu blíže neokomentoval. V déle než měsíc trvajícím konfliktu zemřelo nejméně 50 novinářů. Jednalo se tak o nejhorší bilanci od roku 1992. Vývoj konfliktu rekapituloval web CNN.

Jste zločinci, zůstaňte v tunelech. Egyptský novinář tepal Hamás v živém vysílání

Jste hanební zločinci, odstupte z vlády a zůstaňte v tunelech, zaútočil svými slovy na teroristickou organizaci Hamás egyptský moderátor a novinář Ibrahim Eissa v živém vysílání. Poprvé od útoku radikálů ze 7. října vystoupil vůdce militantního libanonského hnutí Hizballáh Hassan Nasralláh. Rozsáhlá zkáza v Gaze dokonce rozplakala ve vysílání palestinské televize nejdříve reportéra a následně i moderátorku.