CNN Prima News novinář

novinář

Výpis příspěvků ke štítku „novinář“

Sním, že po ní davy budou házet exkrementy. Jeremy Clarkson má kvůli kritice Meghan problém

23. ledna 2023 14:21

Amazon Prime Video se loučí se seriálem The Grand Tour, automobilovou show stojící na bývalých moderátorech slavného Top Gearu v čele s Jeremym Clarksonem. Důvodem mají být prosincové Clarksonovy kontroverzní komentáře na adresu Meghan Marklové, manželky britského prince Harryho a vévodkyně ze Sussexu. Ze stejných důvodů má skončit i vysílání zemědělské show Clarkson's Farm (Clarksonova farma). Clarkson napsal, že sní o tom, že na Meghan budou lidé házet exkrementy, a že ji nenávidí.

Zemřel novinář Pavel Pecháček. V daleké Americe odešel dobrý Čech, truchlí blízcí

18. ledna 2023 00:25

Ve věku 82 let zemřel ve Spojených státech novinář a manažer Pavel Pecháček, který byl řadu let ředitelem a později prezidentem československého a českého oddělení Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL). O jeho úmrtí informoval jeho přítel a novinář Přemysl Hrubý s odvoláním na žurnalistovu rodinu. O jeho skonu informuje na svém Facebooku rovněž město Kopřivnice, jehož byl Pecháček čestným občanem.

Řekl Babiš manželce, aby „držela hubu“? Monika to se smíchem odmítá, expert jí dává za pravdu

16. ledna 2023 13:13

„Tak, hubu drž.“ Takovou poznámku měl podle některých uživatelů sociálních sítí pronést expremiér a prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) směrem ke své manželce Monice. Hojně šířené video z tiskové konference vyvolalo hádky na Twitteru, komentující se ale nedokážou shodnout, zda slyší stejná slova. Mediální analytik Filip Rožánek uvedl, že Babiš ve skutečnosti řekl něco jiného a méně třaskavého. Sama Monika Babišová odmítla, že by ji manžel na brífinku urazil.

Při práci na fotbalovém MS v Kataru zemřel známý novinář. Někdo ho zabil, tvrdí jeho bratr

10. prosince 2022 09:48

Fotbalové mistrovství světa v Kataru zasáhla nečekaná tragédie. Při pokrývání pátečního utkání Argentina–Nizozemsko během prodloužení zemřel americký sportovní novinář Grant Wahl. Podle svědka citovaného CNN zkolaboval v zóně pro novináře. Před nedávnem na sebe upozornil, když se na stadion marně pokoušel dostat v duhovém tričku na podporu LGBT menšin. Bratr zemřelého se domnívá, že mu někdo ke smrti pomohl.

Žádný trik, pouze zodpovědnost. Novinář přiblížil vítězství Meloniové i její vztah k Rusku

26. září 2022 00:47

Stefano Magni je italský novinář, spisovatel a překladatel. Žije a pracuje v Miláně, píše především pro on-line deník La Nuova Bussola Quotidiana. Zahraniční média podle něj vítězku italských voleb Giorgii Meloniovou vykreslují jako extremistku jednoduše proto, že o ní nic nevědí a její existenci zaznamenaly až nedávno. I přes její problematickou minulost jí považuje za zodpovědnou političku.

Vlastizrada a údajná spolupráce s českou rozvědkou. Ruský novinář stráví 22 let ve vězení

5. září 2022 15:28

Soud v Moskvě v pondělí poslal na 22 let do vězení se zvýšenou ostrahou ruského novináře Ivana Safronova, který byl obžalován kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou. Informovala o tom agentura TASS, podle níž jde v Rusku o nejpřísnější verdikt udělený za trestný čin vlastizrady za poslední roky. Obhajoba se proti rozsudku odvolá. Jde o šokující trest, řekl český ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, podle něhož se řízení podobá procesům v Československu v 50. letech minulého století.

Vyšetřování smrti uznávané novinářky: Zřejmě ji neúmyslně zastřelil izraelský voják

5. září 2022 15:21

Izraelské vyšetřování zabití reportérky televize Al-Džazíra Širín abú Aklahové dospělo k závěru, že ji pravděpodobně neúmyslně zastřelil izraelský voják a nešlo o cílený útok. S odkazem na pondělní sdělení izraelské armády o tom píše agentura Reuters. Palestinská novinářka abú Aklahová, která měla také americké občanství, byla zastřelena 11. května, když pracovala na reportáži o izraelské operaci v Džanínu na okupovaném Západním břehu Jordánu.