reklama

Mercedes Citan se ukázal v kempovací verzi. Má vařič, lednici, dřez i postel pro dva

Německá automobilka představila kempovací vestavbu pro druhou generaci své dodávky a zároveň rodinného modelu Mercedes-Benz Citan. V autě se vyspí dva dospělí lidé a k dispozici budou mít dřez nebo plnohodnotnou chladničku.

reklama

S příchodem koronavirové pandemie nabyly na oblibě nejen obytné vozy, ale i kempinkové vestavby do kompaktních dodávek. Své místo na trhu si kvůli tomu chce nově vydobýt i automobilka Mercedes-Benz. Ta zatím nabízela výletní vestavby do větších modelů V a Vito. Kompaktní dodávka do kempu je její premiérou.

Mercedes použil modulární systém VanEssa, který sestává z boxu s výsuvnými šuplíky a skládací postele. Tu jde pro jízdu rychle složit do komínku, a auto tak má k dispozici i sedadla pro cestující vzadu. Pokud se naopak postel rozloží, nabídne šířku 115 cm a délku 189 cm. Na tom se pohodlně vyspí dva dospělí, lidé s vyšší postavou si ale budou muset lehnout mírně šikmo.

Šuplíky ukrývají například kompresorovou chladničku s kapacitou 31 litrů. K dispozici je také dřez a nádrž na 13 litrů čisté vody. Pod ními se skrývá integrovaný plynový vařič s jednou plotýnkou. Ve zbylých šuplících je možné uložit nádobí, příbory a další potřebné věci pro výlet do přírody.

Mercedes-Benz Citan se s kempovací vestavbou předvede veřejnosti na výstavě Caravan Salon v Düsseldorfu. Ta začíná už v sobotu 28. srpna a potrvá až do 5. září. Model bude k mání od příštího roku. Cena zatím není známá.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami
Školství

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama