CNN Prima News Mercedes

Mercedes

Výpis příspěvků ke štítku „Mercedes“

Hamilton se po roce mistrovské náplasti nedočká. Red Bull podváděl jen trochu, nebo vůbec

6. října 2022 09:48

I když ve víkendové Velké ceně Singapuru skončil Max Verstappen až sedmý a mistrovské oslavy musí prozatím odložit, je zřejmě jen otázkou času, kdy bude oficiálně dvojnásobným mistrem světa formule 1. Poslední dny ale přinesly i absurdní hrozbu, že nizozemský pilot se bude muset podruhé stát premiérovým šampionem. Obvinění, že jeho tým Red Bull loni výrazně překročil rozpočtový strop, se ale ukazují jako přehnaná.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

1. října 2022 06:03

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

„Idiot“ se po střetu s Alonsem proletěl. Ještěže jsem naživu, oddechnul si Hamilton

31. srpna 2022 10:53

Je to idiot, umí závodit, jen když startuje z prvního místa, nadával do týmové vysílačky Fernando Alonso. Dvojnásobného světového šampiona formule 1 rozzlobil už v prvním kole nedělní Velké ceny Belgie riskantní manévr Lewise Hamiltona. Sám Brit přiznal chybu. A s odstupem přiznal, že je rád, že po incidentu zůstal naživu.

Kolik zdraví musíme obětovat? Formule divoce poskakují, piloti se bojí nejen o krk

27. května 2022 06:48

Sezonou 2022 vstoupila formule 1 do nové éry. Atraktivnější, soubojovější… a nechtěně také bolavější. Monoposty kvůli tomu prošly mnoha technickými úpravami. Fanoušci se sice více baví, ale piloti o to více také trpí. Především Carlos Sainz, jezdec stáje Ferrari, by rád rozjel debatu o tom, že čas strávený v kokpitu rozhodně není blahodárný a hrozí neblahé zdravotní důsledky.

Lewisi, ty za nic nemůžeš. Mercedes trápícímu se Hamiltonovi takticky lže, tvrdí Rosberg

29. dubna 2022 00:34

Hned jak Lewis Hamilton projel cílem Grand Prix Emilia Romagna na nelichotivém 13. místě, uslyšel ve sluchátku týmového šéfa Mercedesu Toto Wolffa, který mu poskytl alibi. „Promiň za to, co jsi dnes musel řídit. Bylo to neovladatelné, neměli jsme na to zajet slušný výsledek,“ řekl mu. Mohla by to být pravda, kdyby parťák na stejném monopostu George Russell nevyčníval na čtvrtém místě.

Bude si muset Hamilton uříznout ucho? Nový ředitel závodu F1 vytáhl pravidlo o špercích

12. dubna 2022 07:29

Poměrně nečekané zákulisní debaty provázely Velkou cenu Austrálie formule 1. Nový ředitel závodu Niels Wittich „vytáhl“ ze seznamu pravidel zaprášenou reguli, která říká, že piloti nesmí usednout do monopostu s náušnicemi, řetízky nebo piercingy. A to může být potenciální problém pro sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona.

Nalomený Hamilton? Ne, stále má obrovskou chuť, jen jeho auto nestíhá, tvrdí Enge

2. dubna 2022 06:03

Že by si měl Lewis Hamilton letos spravit chuť po frustrující a podle pravidel nesprávně vyřešené koncovce sezony formule 1, to zatím nevypadá. Jeho Mercedesu ujíždí Red Bull i Ferrari a sedminásobný mistr světa je v pozici, ve které dlouho nebyl. Podle Tomáše Engeho – jediného Čecha, který se kdy představil v F1 – za svou krizi britská ikona nemůže. Vinit lze nedobře připravený monopost.

Forza Ferrari. Trápení italského giganta je minulostí, to Red Bull zažil noční můru

21. března 2022 10:43

Revoluce ve formuli 1 oficiálně odstartovala. Královna motorsportu má za sebou první závod v začínající éře obnášející balík nových technických pravidel a absolutním vítězem prvního dílu letošního seriálu je Ferrari. „Tifosi“ z celého světa, jak se říká fanouškům tradiční italské stáje, se radují. Po dvou sezonách strastí se tým z Maranella opět ocitl na vrcholu.

Show F1 se vrací. Taháky sezony? Napínavější souboje nebo pokračování hvězdných válek

19. března 2022 06:18

Poslední sezona formule 1 nabídla jedno z největších dramat v historii seriálu a všichni čekají, co přijde v nové éře mnoha technických úprav. Podívejte se na faktory, které v roce 2022 mohou lákat fanoušky k televizním obrazovkám, aby sledovali Maxe Verstappena, Lewise Hamiltona a další piloty v akci. Show začíná už v sobotu kvalifikací v Bahrajnu. Ta určí pořadí na startovním roštu pro nedělní velkou cenu.