CNN Prima News Mercedes

Mercedes

Výpis příspěvků ke štítku „Mercedes“

Kruh se uzavřel. Superžolíkovi Schumacherovi bude šéfovat bývalý inženýr legendárního otce

Dva roky a dost. Pro Micka Schumachera se sezonou 2022 skončilo angažmá v týmu Haas, vypadl z 20členné sestavy stálých pilotů formule 1. Ale královnu motorsportu neopouští, získal speciální pozici dvojitého rezervního jezdce. Po Mercedesu najal mladého Němce i McLaren, čímž se uzavírá kruh. V britské stáji totiž bude Schumacherovi šéfovat Andrea Stella, jenž před 20 lety pečoval jako inženýr o Mickova fenomenálního otce Michaela.

Miliardář Hamilton by rád zatočil s chudobou: Dejme boháčům hranici, kolik mohou mít peněz

My, úspěšní lidé, máme až moc peněz a není to fér. Takto se dají parafrázovat slova Lewise Hamiltona, jedné z největších sportovních person v historii. Sedminásobný mistr světa formule 1 disponuje odhadovaným čistým jměním v hodnotě 300 milionů liber (8,1 miliardy korun) a v nedávném rozhovoru zaměřeném i na sociální témata fakticky naznačil, že by bylo správné, aby na podobnou částku nikdy nedosáhl.

Hamilton se po roce mistrovské náplasti nedočká. Red Bull podváděl jen trochu, nebo vůbec

I když ve víkendové Velké ceně Singapuru skončil Max Verstappen až sedmý a mistrovské oslavy musí prozatím odložit, je zřejmě jen otázkou času, kdy bude oficiálně dvojnásobným mistrem světa formule 1. Poslední dny ale přinesly i absurdní hrozbu, že nizozemský pilot se bude muset podruhé stát premiérovým šampionem. Obvinění, že jeho tým Red Bull loni výrazně překročil rozpočtový strop, se ale ukazují jako přehnaná.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

Kolik zdraví musíme obětovat? Formule divoce poskakují, piloti se bojí nejen o krk

Sezonou 2022 vstoupila formule 1 do nové éry. Atraktivnější, soubojovější… a nechtěně také bolavější. Monoposty kvůli tomu prošly mnoha technickými úpravami. Fanoušci se sice více baví, ale piloti o to více také trpí. Především Carlos Sainz, jezdec stáje Ferrari, by rád rozjel debatu o tom, že čas strávený v kokpitu rozhodně není blahodárný a hrozí neblahé zdravotní důsledky.

Lewisi, ty za nic nemůžeš. Mercedes trápícímu se Hamiltonovi takticky lže, tvrdí Rosberg

Hned jak Lewis Hamilton projel cílem Grand Prix Emilia Romagna na nelichotivém 13. místě, uslyšel ve sluchátku týmového šéfa Mercedesu Toto Wolffa, který mu poskytl alibi. „Promiň za to, co jsi dnes musel řídit. Bylo to neovladatelné, neměli jsme na to zajet slušný výsledek,“ řekl mu. Mohla by to být pravda, kdyby parťák na stejném monopostu George Russell nevyčníval na čtvrtém místě.

Nalomený Hamilton? Ne, stále má obrovskou chuť, jen jeho auto nestíhá, tvrdí Enge

Že by si měl Lewis Hamilton letos spravit chuť po frustrující a podle pravidel nesprávně vyřešené koncovce sezony formule 1, to zatím nevypadá. Jeho Mercedesu ujíždí Red Bull i Ferrari a sedminásobný mistr světa je v pozici, ve které dlouho nebyl. Podle Tomáše Engeho – jediného Čecha, který se kdy představil v F1 – za svou krizi britská ikona nemůže. Vinit lze nedobře připravený monopost.