reklama
CNN Prima News Mercedes

Mercedes

Výpis příspěvků ke štítku „Mercedes“

Drsná hádka mezi hvězdami formule 1. Neomluvím se ti, vzkázal Hamilton Verstappenovi

Kolize mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem při nedělní Velké ceně Velké Británie seriálu formule 1 měla dohru i mimo závodní okruh. Holandský lídr šampionátu obvinil britského sedminásobného a úřadujícího mistra světa z nesportovního chování, Hamilton se ale ohradil s tím, že se nemá za co omlouvat. Verstappen podle něj jezdí agresivně celou sezonu.

Konečně napínavá sezona v F1. Jak Red Bull s Verstappenem maže nadvládu Mercedesu

Proč nesleduješ formuli 1? Protože je to nuda, stejně vždycky vyhraje Lewis Hamilton. Tak vypadá často otázka a odpověď u lidí, kteří neholdují královně motorsportu. Je pravda, že poslední čtyři ročníky ovládl britský pilot, ale letos je zaděláno na velkou změnu. Zatím boj v čele nabízí strhující podívanou. A nevede Hamilton. První pozice po sedmi závodech patří Maxu Verstappenovi z Red Bullu.

Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření

Na konci listopadu přežil vlastní smrt a doslova vyskočil z plamenů. Hrůznou nehodou při závodě v Bahrajnu pro Romaina Grosjeana skončila kariéra ve formuli 1, protože po ohnivém incidentu nemohl kvůli popáleninám odjet zbytek sezony a tým Haas už dopředu avizoval, že v dalším ročníku bude sázet na jiné jezdce. Ale za dlouhá léta v nejpopulárnějším motoristickém seriálu to chtělo rozlučku.

Nezbedná pneumatika z vozu Bottase. Namísto dvou vteřin ji mechanici sundávali dva dny

Finskému pilotovi formule 1 Valtterimu Bottasovi se málokdy v závodě povede předčít týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona. Tentokrát k tomu měl skvěle nakročeno, a to v nejslavnější Grand Prix – Velké ceně Monaka. Ovšem když v 31. kole zamířil z druhého místa do boxů, nastala katastrofa. Pravé přední pneumatice se z vozu Bottase vůbec nechtělo. Dokonce až tak, že ji mechanici sundali až o dva dny později.

Řekni, kde ty pneumatiky jsou? Hamilton netuší, kam se ztrácí trofeje za pole position

Minulý víkend v Barceloně zaokrouhlil počet kariérních pole position, tedy zajištění si prvního místa na startovním roštu, na magické číslo 100. Za každou výhru v kvalifikaci dostávají piloti trofej, kterou představuje malá pneumatika. Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton překvapil, když pronesl, že netuší, kde tato ocenění končí. U sebe je podle všeho nemá.

F1 jde mladému publiku naproti. Hamilton je Federerem motorsportu, říká Bouček

Ti, co na formuli 1 před lety zanevřeli nebo ji nesledovali nikdy, si ke královně motorsportu poslední dobou opět – nebo poprvé – nacházejí cestu. Nový pohled na celou věc dodal seriál Drive to Survive z dílny streamovací platformy Netflix. I o vlivu poutavého zpracování šampionátu F1 byl podcast speciál na CNN Prima NEWS s Jakubem Burianem, Jiřím Šléglem a Liborem Boučkem.

reklama