reklama

Oblíbené Suzuki Jimny přechytračilo emisní systém a vrací se zpět jako užitkový vůz

Suzuki Jimny
Zdroj: Suzuki

Kapesní off-road, který si svými vlastnostmi a elánem získal davy příznivců, musel během léta definitivně opustit evropský trh. Důvodem nebylo nic jiného, než nesplnění požadované emisní normy EURO 6D Full. To by to však nebylo Suzuki, aby nevymyslelo, jak roztomilého Jimnyho vrátit zase zpět do výrobního procesu.

reklama

Řešení je dosti rafinované, ale v zásadě velice jednoduché. Konstruktéři se totiž rozhodli přetvořit Suzuki Jimny z osobního automobilu na užitkový, spadající do kategorie N1 (nákladní vozidlo s nejvyšší přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg), kde jsou emisní limity benevolentnější. Vůz však musel projít některými úpravami.

Uspořádání vnitřního prostoru v chystaném Suzuki Jimny.
Uspořádání vnitřního prostoru v chystaném Suzuki Jimny.
Zdroj: Suzuki

Odtučňovací kůra

Na trh se kupříkladu dostane výhradně jedna jediná specifikace. Uvnitř pak kompletně zmizí zadní řada sedadel, díky čemuž se zásadně zvětší nákladový prostor. Ten bude od kabiny oddělen drátěnou přepážkou. Objem zavazadelníku by se podle výrobce měl vyšplhat až na hodnotu 863 litrů. Absence druhé řady sedadel nepřináší takřka žádné kompromisy, jelikož v reálném provozu spíše překážela, než sloužila. „Pracovní“ Jimny se bude rovněž lišit výbavou, která bude oproti té stávající lehce osekaná.

Pohonné ústrojí, žebřinový rám i připojitelný pohon všech čtyř kol ale zůstane nedotčen. Tudíž můžeme počítat také s tím, že pod kapotou mini-offroadu bude nadále dřímat benzinový 1,5litrový atmosférický řadový čtyřválec s výkonem 102 koní a silou 130 Nm.

Podle dostupných informací by přepracované Suzuki Jimny mělo na český trh dorazit zhruba v polovině příštího roku. Bližší informace včetně cen nebyly dosud uveřejněny.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama