reklama

Oblíbené Suzuki Jimny přechytračilo emisní systém a vrací se zpět jako užitkový vůz

Suzuki Jimny
Zdroj: Suzuki

Kapesní off-road, který si svými vlastnostmi a elánem získal davy příznivců, musel během léta definitivně opustit evropský trh. Důvodem nebylo nic jiného, než nesplnění požadované emisní normy EURO 6D Full. To by to však nebylo Suzuki, aby nevymyslelo, jak roztomilého Jimnyho vrátit zase zpět do výrobního procesu.

reklama

Řešení je dosti rafinované, ale v zásadě velice jednoduché. Konstruktéři se totiž rozhodli přetvořit Suzuki Jimny z osobního automobilu na užitkový, spadající do kategorie N1 (nákladní vozidlo s nejvyšší přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg), kde jsou emisní limity benevolentnější. Vůz však musel projít některými úpravami.

Uspořádání vnitřního prostoru v chystaném Suzuki Jimny.
Uspořádání vnitřního prostoru v chystaném Suzuki Jimny.

Odtučňovací kůra

Na trh se kupříkladu dostane výhradně jedna jediná specifikace. Uvnitř pak kompletně zmizí zadní řada sedadel, díky čemuž se zásadně zvětší nákladový prostor. Ten bude od kabiny oddělen drátěnou přepážkou. Objem zavazadelníku by se podle výrobce měl vyšplhat až na hodnotu 863 litrů. Absence druhé řady sedadel nepřináší takřka žádné kompromisy, jelikož v reálném provozu spíše překážela, než sloužila. „Pracovní“ Jimny se bude rovněž lišit výbavou, která bude oproti té stávající lehce osekaná.

Pohonné ústrojí, žebřinový rám i připojitelný pohon všech čtyř kol ale zůstane nedotčen. Tudíž můžeme počítat také s tím, že pod kapotou mini-offroadu bude nadále dřímat benzinový 1,5litrový atmosférický řadový čtyřválec s výkonem 102 koní a silou 130 Nm.

Podle dostupných informací by přepracované Suzuki Jimny mělo na český trh dorazit zhruba v polovině příštího roku. Bližší informace včetně cen nebyly dosud uveřejněny.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy
Další články
reklama
reklama