obsah

Výpis příspěvků ke štítku „obsah“

Evropská unie zažalovala Česko za to, že nevynucuje pravidla pro audiovizuální vysílání

19. května 2022 12:58

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků.

Od příštího roku si za svoz odpadu v některých městech připlatíte. Na vině je nový zákon

22. prosince 2021 06:33

Od nového roku v řadě českých měst zdraží svoz komunálního odpadu. Začne totiž platit nový odpadový zákon, který mění způsob výpočtu ceny za svoz. Základem se stane velikost popelnice, kterou používáte, bez ohledu na to, jak často ji popeláři vyvážejí. Například v Praze vzroste cena pro obyvatele sídlišť prakticky o sto procent.

Žádná sexuální tematika a už vůbec ne porno. Uživatele známé aplikace čekají velké změny

20. srpna 2021 17:46

Předplatitelská platforma OnlyFans proslula zejména prodáváním fotek nebo videí s obsahem pro dospělé. Jenže od října čeká více než 130 milionů uživatelů velká změna. Společnost se podle agentury Bloomberg či televize BBC rozhodla, že zakáže veškerý obsah se „sexuálně-explicitní tematikou“. Činí tak na základě stížnosti bank a jiných partnerů, kteří zpracovávají platby.

Apple, Facebook, Google jsou pod stále větším tlakem médií. Ta chtějí více peněz za obsah

24. srpna 2020 06:42

Technologičtí giganti Apple, Facebook či Google čelí tlaku mediálních společností, které chtějí dosáhnout lepších podmínek. Sdružení Digital Content Next (DCN), jehož členem je například list The New York Times, se obrátilo na Apple s žádostí, aby si bral menší podíl za zprostředkování digitálního předplatného. Google se dostal do sporu s australským regulačním úřadem, který si přeje, aby vyhledávač platil za zpravodajský obsah.