reklama

Soused nám nadává a střílí po kočkách. Ze života dělá peklo, zlobí se lidé z Litoměřicka

Pomoc u redakce CNN Prima NEWS hledá několik obyvatel z Encovan, malé obce nedaleko Litoměřic. Už totiž nevědí, co mají dělat. Stěžují si na souseda, který jim má pořádně znepříjemňovat život. Popisují, jaké naschvály jim dělá, nadává jim nebo střílí po jejich kočkách. Případem se už zabývá i policie.

reklama

Svatopluk se právě prochází po své zahradě v Encovanech na Litoměřicku. Za jejím plotem bydlí soused, který mu prý dělá ze života peklo. „On mě odtud chce dostat za každou cenu. Naházel mi hřebíky před auto, abych píchl kolo,“ popisuje Svatopluk.

Na údajně problémové vztahy se sousedem upozorňují i další lidé z obce. „Zajímá se, kde já beru na auta, co dělám, neustále mě takhle stalkuje,“ popisuje soused Jindřich a dodává, že například když vyhazuje odpad do popelnice, začne to jeho soused hned kontrolovat. „Když se mu něco řekne, tak jsme prý hajzlové pražský a máme jít zpátky do Prahy,“ stěžuje si Jindřich.

Podle souseda Miroslava hrozil nepřizpůsobivý občan i zbraní. „Kocour měl brok v těle a noze a zlomený ocas,“ uvádí pan Miroslav.

Muže, na kterého si sousedé stěžují, redakce CNN Prima NEWS doma nezastihla. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekla mužova manželka. Zastihnout se ho podařilo alespoň na telefonu. „Je to v šetření, takže si vyčkejte na výsledek od policie,“ řekl muž.

Vyhrocenými sousedskými spory v malé obci se totiž už začala zabývat policie. „Policisté věc prošetřili, vyhodnotili a v současné době jsme přestupek proti občanskému soužití podstoupili správnímu orgánu k dořešení,“ uvedla mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Veronika Hyšpelová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama